Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wymiana amortyzatorów i koszty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298767)

adijos_5 23-07-2019 20:57

Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Cześć,
Ostatnio wyszło, że lewy przedni amortyzator jest na wykończeniu. Stąd niestety trzeba wymienić oba przednie. Byłem na dwóch SKP i wyniki są takie:
1. Różnica 22% (więc 2% powyżej dopuszczalnego - stwierdzili, że można jeszcze jeździć)
2. różnica 40 (!!)% - tu znowu, że jeden nie działa już w ogóle.
Pomijając rozbieżności wziąłem się za przegląd możliwości. Na stronie sklepu Forda widzę, że para na przód kosztuje 350 zł (Motorcraft). Wpisuję dokładnie parametry mojego auta i inaczej być nie chce. Na innych stronach widzę np. Sachs za 240 sztuka (480 razem).
Dzwoniłem do swojego mechanika poinformować co będzie do zrobienia. U niego montują Kayaby lub Sachsy i kosztują.... 310 zł za sztukę (dzwoniłem jeszcze w jedno inne miejsce i cena podobna).
Nie wiem teraz czy ja źle patrzę po necie (nie ta wersja, nie ten amortyzator) czy mają aż taki narzut w serwisie? Tu wydam 620 za oba a kupując w necie 350.
Czy może ja nie wiem o czymś i nie umiem szukać części do swojego samochodu?

Tu amorki sklepowe: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karol159 23-07-2019 21:26

Odp: Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Jeśli chodzi o te amortyzatory 350 za komplet to dzwoniłem do Aso i facet powiedział że one mają tylko nalepkę Ford Motorcraft bo oryginalne kosztują tyle samo ale za sztukę aczkolwiek spełniają normy i wymagania te same co ida na pierwszy montaz. Sam się skusiłam na zestaw za 350 i czas pokaże czy było warto czy nie

adijos_5 23-07-2019 21:39

Odp: Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Hmm to ciekawe, że te Motorcrafty sprzedają jako dedykowane...
Swoją drogą te 310 za sztukę Kayaba to nie jest "ciut" za dużo? Czy to jakieś specjalne, do latania w kosmos?

Phoenix_eu 23-07-2019 23:56

Odp: Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Osobiście bym Kayaby nie brał. Z nimi to jest ruletka.
Ja ostatnio wymieniałem przód w foce 2008 i kupiłem za ok 200 zł Sachs na autodoc.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Arturroant 24-07-2019 09:04

Odp: Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Boże znajdźcie na necie co to motorcraft bo ręce opadają widać że lenistwo ogarnięte do perfekcij. Chociaż może nie bo szukać ceny dobrej umiecie XD.
A jak motorcraft jest złą firmą to czemu forda macie?
A jeśli chodzi o ich jakość do ceny to zrównoważona.
Ps. Za to co pan w ASO powiedział powinien dostać lewatywę jako bonus od pracodawcy. Bo chociaż on by ogarniał temat. Bo to jak na jakim sprzęcie jest marka -naklejona" to i tak podwykonawca jakiś to produkuje z normami zamawiającego.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Tarmas 25-07-2019 22:41

Odp: Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Ja wymieniałem w Foce wszystkie amortyzatory na Kayaby i było dobrze. Zawieszenie robiłem przy 200 000 km przebiegu, samochód sprzedałem przy 260 000. Jednego amora co prawda udało mi się z przodu rozwalić (i wymieniłem znowu na Kayabę), ale wjechałem w dziurę z dużą prędkością, także pewnie każdego by szlag trafił. Ogólnie polecam.

Kco456 18-08-2019 20:05

Odp: Wymiana amortyzatorów i koszty
 
Witam chciałbym się przykleić do tematu chce wymienić w foce amory sprężyny i łożyska tylko nie bardzo wiem na jaka firmę na Allegro znalazłem taki zestaw tylko brak w nim sprężyn jak możecie to pomóżcie . I ewentualnie jakie sprężyny do tego
Dzięki pozdrawiam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marlon7676 22-01-2020 19:00

wymiana amortyzatorow
 
Witam , nadszedł czas wymiany amortyzatorów przód ford focus mk2 FL. 1,6 benzyna i tutaj moja prośba o poradę które amortyzatory wybrać cena tutaj jest drugorzędną sprawą



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]





[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 22-01-2020 19:09

Odp: wymiana amortyzatorow
 
szczerze mowiac chyba bym wybral 2.. te sachsy cos mi smierdza, bo cenowo w De jeden kosztuje 200zl min.. a gdzie reszta gratow i zarobek..
chyba ze 2 sachsy a reszta chinczyki...

Marek 22-01-2020 19:30

Odp: wymiana amortyzatorow
 
Niecałe 180 zł za sztukę Motorcrafta to chyba nawet nie ma co kombinować z zamiennikami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.