Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Stały pobór prądu 0.25A (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255025)

kapitan.galaxy 06-12-2016 21:57

Stały pobór prądu 0.25A
 
Czesc,

Cos mi zjada akumulator. Wymienialem w wakacje na nowy - czarny tuborg i juz kilkukrotnie rozladowal mi sie. Akumulator diagnozowany i niby dobry.

Mierzylem pobor pradu - wychodzi ok 0.25 A przy wylaczonym silniku, zamknietych drzwiach. Wyciaganie poszczegolnych bezpiecznikow nie zmiejszalo poboru.

Dalem do warsztatu, wybebeszyli alarm, ale nic nie pomoglo. Dzis zauwazylem, ze przy pierwszym pomiarze, zaraz po zamknieciu obwodu (czyli takim twardym restarcie) - pobor jest na poziomie 0.05 A, czyli wydawaloby sie ok. Jednak wystarczy ze kluczem lub pilotem otworze i zamkne drzwi, pobor skacze po czym stabilizuje sie na poziomie 0.25 A i juz nizej nie chce zejsc.

Wiecie co to moze byc lub znacie jakis dobry warsztat w Wawie lub 3miescie, ktory rozwiazalby problem?

yasiu.brzeg 06-12-2016 22:19

Odp: Pobor pradu 0.25 A
 
Sprawdź przewody w przepuście tylnej klapy. Niejednokrotnie przetarta izolacja przewodów powodowała upływ.

edmundo 06-12-2016 22:26

Odp: Pobor pradu 0.25 A
 
może się bardzo spieszysz ? Ja u siebie po 12 minutach po zamknięciu drzwi i załączeniu alarmu stabilizuje się na 0,010 A i też mam tak że akumulator nie trzyma napięcia 12,6 V po paru godzinnym postoju.Aku nowe.

kapitan.galaxy 07-12-2016 07:56

Odp: Pobor pradu 0.25 A
 
Cytat:

Napisał yasiu.brzeg (Post 2707134)
Sprawdź przewody w przepuście tylnej klapy. Niejednokrotnie przetarta izolacja przewodów powodowała upływ.

Czy chodzi o przewody w gumowym wezyku/rurce, ktore ida przy zawiasie klapy? Masz jakis sposob, zeby dostac sie do tych przewodow? Probowalem wyciagnac ten gumowy wezyk z mocowania zeby odslonic przewody, ale mocno sie trzyma, a nie chce nic uszkodzic.

BTW - co jakis czas wyswietla mi sie komunikat o niedzialajacym swietle stopu, takze byc moze jest cos na rzeczy.

Bump:
Cytat:

Napisał edmundo (Post 2707138)
może się bardzo spieszysz ? Ja u siebie po 12 minutach po zamknięciu drzwi i załączeniu alarmu stabilizuje się na 0,010 A i też mam tak że akumulator nie trzyma napięcia 12,6 V po paru godzinnym postoju.Aku nowe.

Czekalem dobre pare minut, mysle ze kolo 10ciu. W weekend sproboje ew. jeszcze raz z zegarkiem.

Czy Tobie mimo stabilnego napiecia 0.010 A tez rozladowuje sie nowe aku na tyle, ze nie mozesz odpalic auta?

yasiu.brzeg 07-12-2016 20:06

Odp: Stały pobor pradu 0.25 A skąd ?
 
Sposobu jako takiego nie ma. Trzeba manualnie podejść.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

eweryst 08-12-2016 02:59

Odp: Stały pobor pradu 0.25 A skąd ?
 
kiedyś miałem podobny przypadek w oplu, po zgaszeniu auta, włączało się po chwili podświetlenie zegarka. W innym miałem, po włączeniu alarmu dawał za duży prąd z tego co pamietam 0,17. Z tego co piszesz właśnie tam bym poszukał problemu, alarm, centralka. Odpinać pokoleii i sprawdzać

maryan55 08-12-2016 07:44

Odp: Stały pobor pradu 0.25 A skąd ?
 
Tak kolego, zdecydowanie poczekaj dluzej. Moj przyklad: po zamknieciu auta 0,140A, i dopiero po 35 minutach spadlo na 0,040A (z alarmem i GPSem). I tak pare godzin... Otwieram auto i zamykam i znowu ok 35 minut 0,140A, potem spada.

eclipse 11-12-2016 13:04

Odp: Stały pobor pradu 0.25 A skąd ?
 
Potwierdzam .... usypianie wszystkich czujników i odbiorników trwa ok. 15 min u mnie w moim S max ,
sporo pisałem o tym na forum kilka lat temu . Poczytaj też o inteligentnym ładowaniu może to da ci też do myślenia .

kapitan.galaxy 19-12-2016 21:44

Odp: Stały pobor pradu 0.25 A skąd ?
 
Probowalem w sobote z usypianiem czujnikow - po podlaczeniu miernika wrocilem po 30 minutach, i zeczywiscie pobor zjechal do 0.05 A. Czyli wydawaloby sie ze jest ok. Niestety dzis znow mi nie odpalil.

Przez ostatni tydzien wszystko bylo spoko. Troche jezdzilem, krotkie trasy w miescie. Caly czas z wyjetym bezpiecznikiem od radia.

W sobote zrobilem pomiary - z wyjetym bezpiecznikiem od radia i z zalaczonym - jednakowe, 0.05 A. W niedziele nie bylo jezdzone... i poniedzialek rano juz nie palil.

Nie wiem czy to moze byc radio? Pomiar z radiem (co prawda przed wprowadzeniem kodu) pokazywal 0.05...

Zauwazylem, ze gdy sie rozladowuje, zwykle jest wilgotno / pada deszcz, choc ostatnio ciagle pada. Nie sprawdzalem jeszcze tych przewodow w tylnej klapie.

bartixr 20-12-2016 16:53

Odp: Stały pobor pradu 0.25 A skąd ?
 
a moze jednak akumulator do wymiany ?
naladuj go z ladowarki, odłącz od prostownika i zmierz napeicie pod obciaqzeniem duzym, do ilu spadnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.