Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana radia 6000CD na...? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297156)

Yamahayzfr13 12-06-2019 08:59

Wymiana radia 6000CD na...?
 
Witajcie.
Posiadam w swój S-max radio 6000CD (kwadratowe) i dolozona jest do tego zestaw Parrot.
Dźwięk z tego radia na głośnikach jest poprostu tragiczny. Tak jakby grało za betonowa ścianą.
Temat byłby prosty bo czytałem już ze można założyć radio Sony które gra podobno ok ale ja go niechce. Nie podoba mi się.
Wolałbym albo stacje multimedialną z dotykowym ekranem albo może Blaupunkt'a FX?
Jaka jest jakość dźwięku porównując tego ori blaupunkt do Sony i do badziewia 6000?
Nie mam Conversa odrazu wspomnę
Zależało by mi żeby radio wyglądało poprostu nowocześnie (kolorowy wyświetlacz itp) i miało funkcje Bluetooth. Do tego FX podejrzewam że mógłbym podpiąć Parrota... Albo dorzezbic oryginalny Blut z VC..

TOMAS 12-06-2019 14:07

Odp: Wymiana radia 6000CD na...?
 
To nie kwestia samego radia, np w mondeo mk4 między radiem 6000 a sony montowane były różne głośniki

MAG 12-06-2019 14:09

Odp: Wymiana radia 6000CD na...?
 
Połowa, jak nie nawet i więcej, tego fatalnego dźwieku pochodzi z wyrobów głosnikopodobnych montowanych w komplecie z tym radiem.

Na allegro masz pełno markowych radyjek 2DIN, które zapewnia bardzo przyzwoite brzmienie, szczególnie jesli zmienisz głosniki z przodu ...

weuek 12-06-2019 14:12

Odp: Wymiana radia 6000CD na...?
 
Już samo (pseudo) sony czyni bardzo zauważalną różnicę. Moim zdaniem, to optymalny wybór na łatwą i tanią zamianę z pożytkiem dla dźwięku i funkcjonalności (obsługuje moduł BT). Byłem z takiej zamiany zadowolony.

Yamahayzfr13 12-06-2019 19:07

Odp: Wymiana radia 6000CD na...?
 
A założenie dodatkowo kompletu głośników premium sound da bardzo pozytywny efekt czy tylko troszeczkę poprawia dźwięk. Najbardziej chyba odpowiadała by mi opcja założenia radia Blaupunkt FX i do tego głośniki premium.. One miały jakiś dodatkowy wzmacniacz?
Wiecie może czy jest duża różnica w "graniu" samego radia Sony a blaupunkt FX?

weuek 13-06-2019 04:46

Odp: Wymiana radia 6000CD na...?
 
W tego efiksa się nie ładuj, bo ma wadę fabryczną pamięci - zalicza zgon przy odpięciu akumulatora. Jest tu o tym obszerny temat. I ze wszystkich srebrnych radyjek robionych dla f.o.r.d.a w tym okresie odpada farba. A z tego pseudo sony nie - to jego kolejna praktyczna zaleta.

Yamahayzfr13 13-06-2019 10:40

Odp: Wymiana radia 6000CD na...?
 
A wyroby radiopodobne czyli te stacje multi z androidem? Jak tam wypada jakość dźwięku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.