Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] k³opoty z odpalaniem po kilkugodzinnym postoju w ch³odne dni (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275254)

pawlik.68@wp.pl 17-01-2018 16:09

k³opoty z odpalaniem po kilkugodzinnym postoju w ch³odne dni
 
Witam! Jestem tu nowy i przepraszam , ¿e byæ mo¿e poruszam istniej±cy byæ mo¿e ju¿ temat ale nie mog³em odnale¼æ. Otó¿ od jakiego¶ czasu borykam siê czasami z tym , ¿e czêsto jak temperatura oscyluje w granicach zera lub czasami poni¿ej zera to s³abo odpala tzn. rozrusznik przekrêci dwa-trzy razy i albo czasami ca³kowicie przestaje krêciæ albo ma tak± przerwê, jakby siê zastanawia³ czy dalej ma jeszcze krêciæ czy ju¿ nie :-) a podczas rozruchu na chwilê zapala siê kontrolka ABS i czasami kontrolka hamulca rêcznego ale napiêcie nie spada poni¿ej 10V. irytuje mnie to bardzo, dodam ¿e akumulator nowy, ³adowanie wzorowe(sprawdzane u dwóch elektryków) postojowy pobór pr±du w pierwszych 10min. ok. 0.57-0.65A po czym spada do 0.07A przez 20min. a po ca³kowitym u¶pieniu spada do 0.02A wiêc chyba te¿ wszystko ok. a rozrusznik w lutym mia³ regeneracjê. silnik w mojej fiestce to 1.25 55kW z 2006r. Je¶li mia³ kto¶ taki przypadek proszê o podpowied¼ . Za wszelkie pomocne porady serdecznie DZIÊKUJÊ

kaku25 18-01-2018 05:59

Odp: k³opoty z odpalaniem po kilkugodzinnym postoju w ch³odne dni
 
Sk±d wzi±³e¶ dane o ampera¿u? Co to znaczy "czy dalej ma jeszcze krêciæ czy ju¿ nie"?

marko52 18-01-2018 13:31

Odp: k³opoty z odpalaniem po kilkugodzinnym postoju w ch³odne dni
 
Spróbuj go zresetowaæ - wyci±gni kluczyk,roz³±cz obie klemy z akumul.na jakie 20min potem za³ó¿ to ustroistwo i odpal,gdy to nic nie da to cos nie tak z rozrusznikiem - za du¿o bierze w krótkim czasie pr±du i dlatego ci ''siada' akumul. '. ale to wszystko na'' chyba''.

dirty.73 18-01-2018 21:16

Odp: k³opoty z odpalaniem po kilkugodzinnym postoju w ch³odne dni
 
podjed¼ gdzie¶,niech sprawdz± ci akumulator,w sklepie,gdzie sprzedaj±,maj± ustrojstwo,albo do elektryka
nowe nie zawsze oznacza sprawne

pawlik.68@wp.pl 21-01-2018 16:20

Odp: k³opoty z odpalaniem po kilkugodzinnym postoju w ch³odne dni
 
Pobór ampera¿u postojowego by³ sprawdzany u elektryka , ³adowanie alternatora te¿, akumulator by³ niespe³na roczny sprawdzany tylko lekko niedo³adowany z deklarowanych 520 A. dostêpne by³o 482 A. ale tydzieñ temu dla wykluczenia i tego w³o¿ony nowy i te¿ ma czasami chwile przerwy po dwóch trzech obrotach takie objawy jak by ju¿ nie mia³ si³ krêciæ wiêcej. Nie wiem, byæ mo¿e ta regeneracja by³a zrobiona nie w pe³ni dok³adnie ale to chyba by dzia³o siê tak za ka¿dym razem, nie wiem :( dziwne zjawisko :(

Bump: ...a to od³±czenie klem bêdê musia³ spróbowaæ w najbli¿szym czasie , mo¿e to co¶ pomo¿e. Dziêki za podpowied¼ :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.