Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] klimatyzacja działa ale słabo schładza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284014)

mathkaczy 25-07-2018 15:22

klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Szukam problemu z moją klimatyzacją

po kupnie auta działała latem umiarkowanie :) myślalem że jest mało czynnika. Był nabijany w maju ale niewiele to pomogło
Dzis z norauto serwis klimy za 0,01 to też pojechałem sprawdzić ile czynnika jest i czy czasem nie ucieka.

wychodzi że jednak nie , [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
auto na postoju i w czasie jazdy chłodzi podobnie, a nawet na postoju lepiej się wydaje, czyściłem czujnik nasłonecznienia - nie pomogło

mimo to klimatyzacja działa tak jakby chciała ale nie mogła,
wentylator po załączeniu klimy odpala się na maxa od razu , słychać cykanie co jakis czas ale wentylator pracuje nieprzerwanie. Auto temp <19 stopni uświadczyło jedynie zimą przy otwartym oknie. ktoś podpowie gdzie szukać

jak mogę sprawdzić skraplacz czy nie jest zapchany, co mogę jeszcze sprawdzić, ciśnienie utrzymywało się na około 3barach ale mocno skakało wg skali o +/- 0,1 bar

edekp1977 26-07-2018 11:38

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
klimatyzacja w fieście 2008- to dziwna konstrukcja, wydajność słaba i nikt nie wie ile dać czynnika czy 390 g czy 520 g. W kombajnach jest przeważnie 390 niezależnie od wersji silnikowej, natomiast prawda jest taka że jeśli grubość skraplacza jest 12 mm to 390 a jak 16 mm(zdecydowana większość) to 520.

Pierwsze zaczął bym od tego ile masz nabitego czynnika, następnie zobacz od przodu czy skraplacz nie jest zapchany liśćmi, czy blaszki nie są pogięte, możesz umyć skraplacz ale nie myjką tylko zwykłym wężem ogrodowym i lej tak z odległości 2 metrów, żeby nie pogiąć blaszek.

jak włożysz termometr(taki za kilka zł elektroniczny) do środkowej kratki to jaką masz temperaturę na 2 biegu nawiewu przy temperaturze na zewnątrz około 30 stopni?

mathkaczy 26-07-2018 15:35

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Cześć. Zgodnie z tym co maszyna pokazała 583 g R134a wychodzi że troszke za dużo. Nie wiem dokładnie w którym miejscu sprawdzić to 12/16 mm ale skoro tyle wbili to raczej 16
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na tym zdjęciu widać większość elementów. Te zimne rurki bliżej kabiny są naprawdę zimne i mocno zapocone. Rozdzielacz na ścianie grodziowej jest chłodny a za nim rurki w dół letnie. Rurka pod którą podpinal sir gostek z czerwonym zaworem jest tak gorąca że można się poparzyć. Chłodnica w miarę letnia . Te odkryte elementy można dotknąć. Z przodu syfu nie ma a rurek pogietych jest trochę nie mogę powiedzieć ale umiarkowanie -5% . Co jeszcze mogę sprawdzić ? Termometru nie mam więc Narazie nie sprawdzę temp chyba że jakiś czujnik z forscan mi to poda.

2 bieg nawiewu? Chodzi o drugi stopień na konsoli? Climatronik jest a wentylator zalacza się na full po włączeniu klimy ale podobno fiesta tak ma

tempnet 26-07-2018 15:46

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Jak masz Klimaktronik, sprawdź silniczek który steruje ciepłem zimnem, znajduje się po stronie pasażera na wysokości 1/4 schowka po lewej stronie, sprawdź go czy w ogolę się obraca i steruje dźwignia. Sprawdzisz go ustawiając temperaturę powietrza z zimnego na ciepłe i na odwrót.

mathkaczy 26-07-2018 15:54

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Ok. Sprawdzę tak 21-22 teraz nie mam jak. Coś jeszcze mogę sprawdzić?

edekp1977 26-07-2018 21:15

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
jeszcze może być zapchany filtr kabinowy.

mathkaczy 27-07-2018 06:00

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Filt kabinowy wymieniłem w maju razem z nabiciem klimy chociaż przed chodziła podobnie więc to nabijanie raczej zbędne było..

Napięcie oscyluje 14.9-14.3 maksymalnie spada

Cytat:

Napisał tempnet (Post 3010811)
Jak masz Klimaktronik, sprawdź silniczek który steruje ciepłem zimnem, znajduje się po stronie pasażera na wysokości 1/4 schowka po lewej stronie, sprawdź go czy w ogolę się obraca i steruje dźwignia. Sprawdzisz go ustawiając temperaturę powietrza z zimnego na ciepłe i na odwrót.

Czy chodzi może o ten silniczek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ? on ma coś wysterować ? wcale się nie obraca w zależności od temperatury

mathkaczy 28-07-2018 18:49

Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
silniczek jednak pracuje, coś musiało nie połączyć jak wyciągnąłem go. Chłodnica jest w miarę czysta , na pewno nie jest brudna w takim stopniu by powodowało słabe schładzanie powietrza.

:( co sprawdzać gdzie szukać

edekp1977 29-07-2018 10:07

Odp: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Jaka temperatura na 2 biegu na postoju i w drodze ze środkowych kratek przy teraźniejszej temperaturze około 30 stopni? Od tego trzeba zacząć bo jak masz 7 stopni w fieście to jest ok, a jak 9 to powiedzmy że może być, ale jak wyżej to jest problem.
Włóż sonde tak 3-5 cm do kratki i zmierz.

slawomirro 29-07-2018 22:39

Odp: Re: klimatyzacja działa ale słabo schładza
 
Cytat:

Napisał mathkaczy (Post 3011612)
Chłodnica jest w miarę czysta , na pewno nie jest brudna w takim stopniu by powodowało słabe schładzanie powietrza.

Dla pewności umyj i napisz raz jeszcze.
Sam do dziś miałem lekki problem z klimą, tzn gdy w innych autach klimatronik chłodził wydajnie przy ustawieniu na +21*C, ja musiałem ustawiać +18,5*C.
Chłodnica wydawała się czysta. Mimo to wziąłem płyn do mycia silników,s pryskałem, odczekałem 2min zgodnie z instrukcją i spłukałem wężem ogrodowym z końcówką regulowaną, ustawioną na średnio-wysokie ciśnienie. Spłukiwałem długo, ponad 5 minut.
O ile chłodnica klimy była dość czysta z zewnątrz, o tym chłodnica wody, wypluła na podjazd tyle syfu: pyłków, owadów, szczątków liści, trawy, że szok.
Odczekałem pół dnia, wyschło doskonale i pojechałem. Chłodzi tak mocno, że te +21*C to teraz za niskie ustawienie i auto schładza się też dużo szybciej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.