Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jakie opony na lato (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293959)

leszek 24-03-2019 15:47

Jakie opony na lato
 
Zaczęła się wiosna więc czas na wymianę opon na letnie jakie koledzy polecacie
Wpadła mi w oko opona tania, a super parametry ma na papierze:)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jachu36 24-03-2019 16:02

Odp: wybór opon na lato
 
Szczerze to nie rozumiem ludzi którzy jeżdżą autem za 60-70 tyś a oszczędzają parę złotych na oponach.Jesli chodzi o mnie to zawsze tylko i wyłącznie opony z segmentu Premium.To jedyna część samochodu która ma styczność z podłożem i tym bardziej musi być z najwyższej półki...

luckyboy 24-03-2019 16:03

Odp: wybór opon na lato
 
KUMHO są niedrogie a mają bardzo dobre parametry.

kmop 24-03-2019 16:32

Odp: wybór opon na lato
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 3109712)
Zaczęła się wiosna więc czas na wymianę opon na letnie jakie koledzy polecacie
Wpadła mi w oko opona tania,

Hej, jeśli mało jeżdzisz, a w większości po mieście to jak najbardziej polecam. Sam kiedyś miałem w autach tanie opony marki Wanli i byłem zadowolony zwłaszcza z zimówek. Ale że teraz dużo więcej i szybciej jeżdze to zdecydowanie stawiam na trochę lepszą jakość co dają opony klasy premium. :diabel2:

leszek 24-03-2019 16:45

Odp: wybór opon na lato
 
podajcie jakieś

Hansolo 24-03-2019 16:59

Odp: wybór opon na lato
 
Myślałem, że są tańsze, ale wiem że dobre . Może w innych sklepach da się taniej wyrwać. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja jeżdżę na 235/50 r 17 i petarda opony.

swierszczyk18 24-03-2019 17:09

Odp: wybór opon na lato
 
Obecnie jeżdżę na zimówkach Vredestein Wintrac Xtreme S 235/40 R19 96Y, auto prowadzi się na nich ŚWIETNIE, pora znaleźć coś na lato na pewno 19 cali, reszta wymiarów też musi być jak moje zimowki czyli 235/40/19 I indeks prędkości Y ( w innym wypadku auto nie przejdzie mi przeglądu), przeglądałem już różnych producentów i w sumie nie wiem na co się zdecydować, budżet to jakieś 2.5k pln, jakieś propozycje albo wasze doświadczenia odnośnie opon w tym rozmiarze.

Pitol321 24-03-2019 18:09

Odp: wybór opon na lato
 
Ja sobie chwalę: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

leszek 24-03-2019 18:30

Odp: wybór opon na lato
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3109749)
Myślałem, że są tańsze, ale wiem że dobre . Może w innych sklepach da się taniej wyrwać. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja jeżdżę na 235/50 r 17 i petarda opony.

tylko głośniejsze o 4db więc chyba bardzo dużo bo pozostałe deszcz i opory toczenia te same

Hansolo 24-03-2019 18:42

Odp: wybór opon na lato
 
Trudno powiedzieć jak to jest w rzeczywistości. Jeden producent podaje jak jest drugi może naginać rzeczywistość jak to kiedyś z VW było. Miałem Michelin Energy Saver i to było dziadostwo. W winklach na mokrym dramat, ruszanie na mokrym dramat , generalnie dobre na bandy gdzieś na torze. Ciche opony to niskie opory toczenia = oszczędność, a przy okazji słabsza trakcja. Trzeba to wszystko zrównoważyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.