Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320924)

Piwko99 07-06-2021 23:56

Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Siemka wszystkim, jak w temacie. Ostatnio w mojej fiescie pojawił sie problem polegający na sygnale dźwiękowym i zapaleniu sie czerwonej lampki (ta między licznikami a nie na liczniku) i od razu gaśnie. Pierwszy raz problem pojawił sie kilka dni temu gdy próbowałem odpalić auto od razu zgasło, po ponownej próbie auto odpaliło i zaczęło sie od razu dusić, zapaliła sie czerwona lampka i auto zgasło. Nie pojawił sie żaden komunikat ani nic, tylko lampka. Sprawdziłem płyny wszystko w normie niv nie cieknie, odpaliłem znowu i po przejechaniu kilku metrów auto zaczęło się dusić, dodałem więcej gazu i problem znikł jakby był zamulony silnik. Teraz co jakiś czas w aucie przy jednoczesnym sygnale dźwiękowym i zapaleniu lampki (dodam że ta lampka zapala sie dosłownie na sekundę, od razu gaśnie i żadnego komunikatu nie ma) auto jakby traci moc i po tej sekundzie wraca do normy. Dzisiaj wyskoczył komunikat ale trwało to tak samo krótko jak zawsze więc nie zdążyłem przeczytać. Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi, auto jeździ nornamnie, nie widać, nie słychać żadnych problemów. Z tego co zauważyłem problem pojawia się najczęściej na 3 biegu, chociaż już teraz dość często w losowych sytuacjach. Ktoś miał problem albo wie od czego zacząć? Dodam że to fiesta 2007 1.6 tdci

Luczenko 08-06-2021 06:31

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Jeśli świeci się czerwona lampka to jest to od immobilizera, przy odpalaniu powinna przez chwilę zaświecić i gasnąć i wtedy odpalasz auto, możliwe że nie rozpoznaje kluczyka. Ale żeby podczas jazdy się świeciła to się nie spotkałem, ale żeby Ci się nie trafiło podczas jazdy zgaśnie i już nie odpalisz. Możesz spróbować odpalić auto kluczykiem zapasowym i zobaczyć czy się będzie problem powtórzą.

DwightY 08-06-2021 09:40

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Na twoim miejscu już dawno bym odwiedził mechanika bo jak Ci zgaśnie podczas trasy i nie odpali to dopiero będziesz miał przygodę na lawecie

Piwko99 08-06-2021 10:42

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
No właśnie się do tego przymierzam tylko w miarę chciałem sie dowiedzieć co to może być. A tak ktoś miał podobny problem czy tylko mnie to spotkało? Bo bardziej myślałem, że problem siedzi gdzieś w silniku

DwightY 08-06-2021 10:54

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Też obstawiam immobilizer, ale możesz sprawdzić cewki zapłonowe.

gibaj 08-06-2021 11:13

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
cewki w tdci?
zrób test przelewowy wtrysków
obstawiam że filtry wymienione?

DwightY 08-06-2021 11:46

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Cytat:

Napisał gibaj (Post 3348623)
cewki w tdci?

A dobra dobra, przepraszam nie doczytałem do końca.

Piwko99 08-06-2021 11:49

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Auto kupione z miesiąc temu, z tego co gościu mówił to wymieniał olej i chyba filtry.

gibaj 08-06-2021 12:06

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
mówić można wiele :one:

Piwko99 08-06-2021 13:40

Odp: Sygnał dźwiękowy i czerwona lampka
 
Tyle to ja właśnie wiem dlatego tym się nie sugeruje ����. Dzisiaj stałem na skrzyżowaniu na wolnych obrotach i obroty tak z dwa razy wzrosły same o 100-150, po czym wróciło do normy, jak ruszyłem na drugim biegu przydusił sie jak wyżej pisałem ale bez sygnału bez lampki, przydusił sie i jechał normalnie. Może to jednak tw filtry będą?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.