Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290356)

gregor19710112 02-01-2019 06:49

zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Wiem ,że już temat szyby przedniej i ogrzewania był ale teraz mam ciekawe spostrzeżenie ,że jak mi nie działało ogrzewanie lusterka to grzała połowa szyby .Wymieniłem wkład do lusterka i teraz nie działa mi nawet ta połowa szyby lusterka oba działają aa i jeszcze jedno jak naciskam ogrzewanie przedniej szyby to lusterka też grzeją . Dziwne co Może ktoś ma z Lublina jakiegoś dobrego elektryka samochodowego ??

boncio 02-01-2019 13:03

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Fabrycznie lusterka są połączone z grzaniem szyby tylnej.
Natomiast grzanie szyby tylnej włącza się też samo bez kontrolki na przycisku jak temperatura na zewnątrz jest poniżej 5 stopni, a silnika poniżej 65 stopni, więc może dlatego masz wrażenie, że grzeją razem z przednią.
Nie wiem jak w B-maxie jest z przednią szybą, bo w moim jest PTC, a wtedy grzanie przedniej szyby nie włącza się bez wiedzy kierowcy.

gregor19710112 03-01-2019 09:09

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Nie o to chodzi chodzi tylko o to ,że jak miałem uszkodzone lusterko (grzanie) to po tej części przednia szyba grzała po reperacji już nie grzeje Przeprowadzę eksperyment odłączę lusterka od przewodów i zobaczęczy szyba przednia zadziała

aprox99 04-01-2019 12:19

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Miałem wiele fordów i przednia ogrzewana szyba ma swój włącznik a tylna i lusterka też swój osobny. Ogrzewanie lusterek i tylnej szyby to oddzielny obwód, chyba że poprzednik coś pokombinował

ptaszysko5 07-01-2019 18:35

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
boncio

Jeżeli masz racje to ja mam coś zepsute, bo nawet jak jest ujemna temperatura, to muszę ręcznie włączyć ogrzewanie tylnej szyby bo samo się nie załącza.:027:

weuek 09-01-2019 06:53

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3074627)
Fabrycznie lusterka są połączone z grzaniem szyby tylnej.

Jeszcze sporo czasu musi minąć, zanim się w fordzie zorientują, że można to rozdzielić i dać osobne wyłączniki.

Pamiętam jak mnie to irytowało, że wyjeżdżam z garażu z czystymi szybami i lusterkami, a szyba tylna i lusterka bezsensownie grzeją. To mnie szybko zmotywowało do zakupu kabla (interfejsu).

gregor19710112 09-01-2019 08:00

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
witam co za kabel ?? i jak się go montuje ??

weuek 09-01-2019 08:14

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Wtyka się go przy pomocy dłoni komputera i do złącza OBD-II.

gregor19710112 09-01-2019 09:46

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
a coś więcej co to da coś robisz w komputerze auta ?? opisz dokladniej

weuek 09-01-2019 10:51

Odp: zależność ogrzewanie szyby przednia a ogrzewanie lusterek
 
Zwyczajnie wyłączyłem to automatyczne grzanie tylnej szyby i lusterek. Tylko, że w fokusie mk 2 fl. Nie wiem czy z b-maksem elmconfig w ogóle działa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.