Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] oświetlenie tablicy rejestracyjnej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305144)

bezduszny 17-01-2020 16:00

oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 
Dzień dobry.

Czy ktoś może modyfikował oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej ?
Niby Ford od dawna robi pickupy.. ale chyba ci którzy je projektują na co dzień nie jeżdżą.

Banalna rzecz... oświetlenie tablicy.
Kiedy w nocy chcemy coś zobaczyć w kamerze, to niestety, to oświetlenie mocno utrudnia. Czy ktoś ma może jakiś pomysł co z tym można zrobić (po za wymontowaniem żarówek podświetlenia) ?

https://images91.fotosik.pl/305/2a25c767082384a7gen.jpg

siepiet 24-01-2020 19:25

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 
Jest prosty sposob. Zarowki w oswietleniu tablicy trzeba wymienic na led. Mase od podświetlenia odciac lub wypiac z wtyczki i podlaczyc pod kabel dodatni od wstecznego. Gdy wsteczny jest wylaczony to podswietlenie tablicy bierze mase z tej instalacji. Gdy wsteczny zostanie wlaczony to masa zmienia sie na plus i podswietlenie tablicy niema skad wziasc masy i wtedy nie pali. Na tej zasadzie mamy zrobione obrysowki w naczepach, zeby mrugaly jak kierunkowskaz jest wlaczony. Kazdy madrzejszy elektryk to ogarnie.
Ewentualnie mozesz dolozyc dwa swiatla ledowe do cofania, ja mam tak zrobione. Na rogach zderzaka, od spodu sa otwory do ktorych mozna je przykrecic. Wtedy mocniejsze swiatlo lepiej oswietla tyl i zarowki od tablicy juz tak nie przeszkadzają. Ja mam zalozony dwie nieduze lampy led 18w i spelniaja swoje zadanie

bezduszny 24-01-2020 21:11

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 
Cytat:

Napisał siepiet (Post 3216777)
Jest prosty sposob. Zarowki w oswietleniu tablicy trzeba wymienic na led. Mase od podświetlenia odciac lub wypiac z wtyczki i podlaczyc pod kabel dodatni od wstecznego. Gdy wsteczny jest wylaczony to podswietlenie tablicy bierze mase z tej instalacji. Gdy wsteczny zostanie wlaczony to masa zmienia sie na plus i podswietlenie tablicy niema skad wziasc masy i wtedy nie pali. (...)

masz u mnie piwo :D

pablos79 12-02-2020 17:42

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 
ja modyfikowałem tylko musisz być z tym ostrożny. Ja kupiłem światła z matryc LED ale widziałem takich co mieli podświetlenie normalnie silniejsze niż światła mijania w samochodzie.

bezduszny 12-02-2020 18:35

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 
Podświetlenia nie będę zmieniał... zostaną takie same żarówki jak były.
Nie mam interesu w tym, by były dobrze oświetlone ;)

bezduszny 21-02-2020 13:30

Odp: oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 
Cytat:

Napisał siepiet (Post 3216777)
Jest prosty sposob. Zarowki w oswietleniu tablicy trzeba wymienic na led. Mase od podświetlenia odciac lub wypiac z wtyczki i podlaczyc pod kabel dodatni od wstecznego. Gdy wsteczny jest wylaczony to podswietlenie tablicy bierze mase z tej instalacji. Gdy wsteczny zostanie wlaczony to masa zmienia sie na plus i podswietlenie tablicy niema skad wziasc masy i wtedy nie pali. Na tej zasadzie mamy zrobione obrysowki w naczepach, zeby mrugaly jak kierunkowskaz jest wlaczony. Kazdy madrzejszy elektryk to ogarnie. (...)

Sprawdzone i działa :D

Dwie a w zasadzie trzy uwagi na przyszłość dla innych:

- by to działało, należy dać oświetlenie LED na tablicę rejestracyjną... inaczej nie zadziała
- by to działało, żarówki w lampach muszą być konwencjonalne
- jeżeli masz w światłach cofania zamiast żarówek zwykłych żarówki typu LED, trzeba do układu dać jeszcze przekaźnik.. i zadziała (jak u mnie)

Podziękowania dal kolegi @siepiet :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.