Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Przekładka skrzyni z automatu na manual (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92770)

clima2 25-02-2010 14:36

Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przerobienia automatu na manual w c-max 1,6 tdci 2005r . Jeżeli ktoś już z Was to zrobił to chciałbym żeby się wypowiedział czy po przeróbce auto zachowuje się dobrze tzn. działają ABS, ESP itp.

c-matix 25-02-2010 15:30

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
raczej nie widze sensu brania sie za taka przekładne, chyba ze ktos odda ci autko za 5 tys,

clima2 25-02-2010 15:43

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 1371952)
raczej nie widze sensu brania sie za taka przekładne, chyba ze ktos odda ci autko za 5 tys,



koszt naprawy skrzyni wynosi 9600 wiec chyba taniej przełożyć co?

Czesiek_ze 25-02-2010 16:52

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
A ja tak chciałem z automatem i powoli przestaje mi się chcieć :-)

c-matix 25-02-2010 20:07

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
koszt naprawy skrzyni 9 tys????? to poszukaj od anglika czy urzywke taniej znajdziesz napewno

clima2 26-02-2010 10:57

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
Cytat:

Napisał c-matix (Post 1372278)
koszt naprawy skrzyni 9 tys????? to poszukaj od anglika czy urzywke taniej znajdziesz napewno

Może zna ktoś namiary na skrzynie 4M5P chętnie taka nabędę.

clima2 26-03-2010 16:06

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
nikt nie pomoże?

clima2 26-03-2010 16:07

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
może ktoś wie gdzie można nabyć skrzynie cft23 do tdci

Kalin7 03-03-2011 11:59

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
Witam, ja jestem właśnie w trakcie takiej przekładki (części + usługa przekładki = 5tys) to i tak znacznie mniej niż naprawa automatu.
Automat kompletnie się rozpadł łożyska, konwerter, układ planetarny, łańcuch przenoszący napęd i komp. Zarówno naprawa jak i wymiana kosztowała by mnie ponad 10tyś. Z używaną skrzynią bałem się zaryzykować, gdyż mógłbym na niej przejechać parę set kilometrów i stało by się to samo. Zwłaszcza że skrzynie CVT nie cieszą się dobrą opinią. Jak odbiorę samochód to podzielę się wrażeniami.

Może ktoś z forumowiczów ma przełożoną już skrzynię i może podzielić się wrażeniami, czy nie ma późniejszych problemow z eksploatacją?

Biperek 04-03-2011 08:19

Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual
 
Ja kupiłem już z przełożoną, tak przyjechał z Francji. Poza koniecznością podłączenia świateł cofania (Francom już nie starczyło rozpędu) żadnych problemów. Przejechałem co prawda dopiero 6000 km, ale autko nie sprawia żadnych problemów. Po podłączeniu do komputera oczywiście wywala błąd komunikacji ze skrzynią biegów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.