Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Jak dołożyć Tempomat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235966)

adamz35 29-12-2015 19:25

Jak dołożyć Tempomat
 
Witam. Wiem że temat już był ale jakoś nie mogę go znaleźć a jak znalazłem to są słabo wyjaśnione. Wiem że muszę go aktywować i już mam to zrobione,trzeba kierownicę z tempomatem i wiązkę. Ale jaką wiązkę gdzie ją się wpina czy muszę jeszcze coś przerabiać. Pozdrawiam

Seth Rogers 30-12-2015 10:55

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
tez bardzo chetnie sie dowiem wiecej na ten temat

krystianen 30-12-2015 12:03

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Może wam troche pomoge bo mam juz troche tempomatów w ff3 za sobą. Sa 2 drogi. Prostsza-droższa kupujecie kierownice z przciskami i podmieniacie kierownice, druga tańśza kupujecie same przyciski i bawicie sie w "rzeźbiarza" swojej kierownicy.
Kwestia okablowaniaw kierownicy jest kostka która odpowiada z przciski umieszczone na airbagu. Jeżeli wasze auto nie posiadało wcześniej tempomatu to za pewne 3 piny w kostce będą wolne. zostają jeszcze 2 kable które nalezy zmostkowac są to przewody zasilania podswietlenia przycisków. Razem 5 kabli. no i pozostaje jeszcze aktwacja.

Ale pokolei.

- Kupic kierownice z przyciskami (w ASL lub bez)
- odlaczamy aku
- zdejmujemy plastiki do okola kierownicy
- zdejmujemy poduszke (tutaj potrzeba troche w prawy)
- odpinam poduszke
- przekłądam kierownice
- przekladamy piny
- podlaczam i zamkladamy poduszke i platiki
- podlaczamy aku
- przyciski powinny sie swiecic
- aktywacja przy pomocy UCDSa (elmconfig nic nie da)

Jeżeli nie czujecie się na silach to polecam skontaktować z którym z kolegów który to ogarnania i ma UCDSa aby calosc aktywować.

Shreq 30-12-2015 17:17

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 2507086)
Może wam troche pomoge bo mam juz troche tempomatów w ff3 za sobą. Sa 2 drogi. Prostsza-droższa kupujecie kierownice z przciskami i podmieniacie kierownice, druga tańśza kupujecie same przyciski i bawicie sie w "rzeźbiarza" swojej kierownicy.
Kwestia okablowaniaw kierownicy jest kostka która odpowiada z przciski umieszczone na airbagu. Jeżeli wasze auto nie posiadało wcześniej tempomatu to za pewne 3 piny w kostce będą wolne. zostają jeszcze 2 kable które nalezy zmostkowac są to przewody zasilania podswietlenia przycisków. Razem 5 kabli. no i pozostaje jeszcze aktwacja.

Ale pokolei.

- Kupic kierownice z przyciskami (w ASL lub bez)
- odlaczamy aku
- zdejmujemy plastiki do okola kierownicy
- zdejmujemy poduszke (tutaj potrzeba troche w prawy)
- odpinam poduszke
- przekłądam kierownice
- przekladamy piny
- podlaczam i zamkladamy poduszke i platiki
- podlaczamy aku
- przyciski powinny sie swiecic
- aktywacja przy pomocy UCDSa (elmconfig nic nie da)

Jeżeli nie czujecie się na silach to polecam skontaktować z którym z kolegów który to ogarnania i ma UCDSa aby calosc aktywować.

Foccus ogarnie to kodowanie?

krystianen 30-12-2015 20:38

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Jestem nawiekszym wrogiem tego softu bo kiedys użyłem go 4 razy i 3 razy było wszystko ok za 4 razem umarły mi zegary w ff3... nie uzywam go, nie polecam.

Teisejas 30-12-2015 22:21

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał adamz35 (Post 2506773)
Ale jaką wiązkę gdzie ją się wpina czy muszę jeszcze coś przerabiać

Z tą wiązką sprawa wygląda tak, że w przypadku, gdy w kierownica jest bez sterowania tempomatem i systemem audio/telefonem (tych klocków między ramionami kierownicy) to wiązka spinająca poduszkę, klakson i przyciski w obudowie poduszki kończy się wtyczką, którą wpina się bezpośrednio w gniazdko wychodzące ze zwijacza na kolumnie kierownicy (sama kierownica jest bez okablowania).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W kierownicach, w których jest sterowanie tempomatem (telefonem) wtyczka, którą wpina się do zwijacza jest przy okablowaniu kierownicy. Równocześnie w tej wiązce jest specjalna zielona wtyczka, do której wpina się gniazdo, którym kończy się wiązka poduszki przeznaczona do tego typu kierownicy.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Można więc zrobić to tak jak zaproponował to Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , czyli powyciągać piny z wtyczki kierownicy z tempomatem i poprzekładać do wtyczki, którą kończy wiązka poduszki kierownicy bez sterowania tempomatem/telefonu brakujące przewody i zmostkować, te które już są. Jest to rozwiązanie tańsze bo żadnej wiązki nie trzeba wymieniać. Minusem jest tylko, że instalacja kierownicy i poduszki jest ze sobą spięta, co może utrudniać montaż/demontaż kierownicy bo poduchy nie da się tak po prostu odłożyć.
Alternatywnym rozwiązaniem jest wymiana wiązki przy poduszce na tę zakończoną zielonym gniazdkiem. Można ją zamówić w ASO lub sklepach sprzedających części do FORDów - jej numer FINIS to 1801776 (koszt ok. 70-80 zł).

Istnieje możliwość aktywacji tempomatu/ASL programem FoCCCus- ja z niego korzystam z powodzeniem, Kolega Krystianen wspomniał już o swojej przygodzie z tym programem, co też każdy, kto chciałby z tego programu skorzystać musi rozważyć.

Oskarr 03-01-2016 16:28

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Ja kupiłem używana kierownicę razem z wystrzeloną poduszką i pojechałem do tedi_k
Przełożył mi kierownicę razem z wiązką z wystrzelonej poduchy + aktywacja.

mefisto72 03-01-2016 17:06

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Witam.
Ja zrobiłem tak. Skontaktowałem się z kolegą Mayak /Warszawa/. Krok po kroku postępowałem wg. Jego instrukcji /zdjęcia wnętrza mojej foki, zakup nowej kierownicy, wysłanie VIN itd../ Pojechałem do niego z kierownicą i samo dołożenie tempomatu trwało może pół godziny/ale wykorzystałem okazję i dołożyłem parę efektów specjalnych takich jak automatyczne ryglowanie, asystent podjazdu, więcej KM o 30. kontrola ciśnienia w oponach /. Nie radzę kombinować samemu. A tak dla ciekawości to powiem, że serwis za usługę dołożenia tempomatu zażądał chyba jak się nie mylę ok. 2600!!! Oczywiście nie dając gwarancji że się uda. Mayak robi to z zamkniętymi oczami i wcale nie żałuję wydanej kwoty bo jest śmieszna w porównaniu z tym co otrzymałem.

kuba0005 03-01-2016 17:07

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 2507337)
Jestem nawiekszym wrogiem tego softu bo kiedys użyłem go 4 razy i 3 razy było wszystko ok za 4 razem umarły mi zegary w ff3... nie uzywam go, nie polecam.

Focccus ogarnia bardzo dobrze jak ma się dobre ustawienia i dobrego elm-a.

krystianen 03-01-2016 17:12

Odp: Jak dołożyć Tempomat
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2509207)
Focccus ogarnia bardzo dobrze jak ma się dobre ustawienia i dobrego elm-a.

Mnie nie przekonasz, każdy korzysta na własną odpowiedzialność.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.