Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wskazanie poziomu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312236)

Andrzej C 19-08-2020 12:00

Wskazanie poziomu paliwa
 
Po wymianie licznika na taki z Kugi komputer pokazuje 0 a do zbiornika wlewam 45l. Zasięg pokazuje na początku 999 ale później szybko spada.
Tak jest od roku i nie następuje adaptacja o czym ktoś pisał wcześniej.
Przejechałem ponad 100km ze wskazaniem 0 i też nic się nie zmieniło.
Czy można przeprogramować licznik?
Czy komputer może wyłączyć silnik przy wskazaniu 0.
Tak mi się raz stało i nie wiem, czy to przypadek, czy ma związek ze wskazaniem.

tedi_k 19-08-2020 12:55

Odp: Wskazanie poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał Andrzej C (Post 3275086)
...Czy można przeprogramować licznik?
....

Nie. Licznik z Kugi nie nadaje się do C-maxa. No chyba, że ktoś nie patrzy na wskazania komputera i same wskazania obrotów i prędkości mu wystarcz:568:

Andrzej C 19-08-2020 14:48

Odp: Wskazanie poziomu paliwa
 
U mnie błędnie wskazuje tylko zasięg. Reszta jest zgodna z rzeczywistością. Po wlaniu do pełna i przeliczeniu zużycia różnice są znikome.

danieldragon1 13-10-2021 18:19

Wskazówka poziomu paliwa
 
Witam od jakiegoś czasu wskazówka paliwa wariuje pomimo że zbiornik paliwa jest zatankowany ta wskazuje brak paliwa. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Ford cmax mk2 2.0 tddi 140 KM 2012r. Proszę o poradę.

CmaXpk 13-10-2021 20:12

Odp: Wskazówka poziomu paliwa
 
Mam podobnie.Paliwo wlane,wskażnik pokazuje niby odpowiedni poziom tego co wlane,a świeci się kontrolka rezerwy i komunikat ,że paliwa jest na 49 km. I też nie wiem co jest grane.Coś się zawiesiło?

kubaw20055 14-10-2021 06:20

Odp: Wskazanie poziomu paliwa
 
Ja mam licznik z Kugi w Focusie już od kilku lat i powiem tak: jeśli zaświeci się kontrolka rezerwy, do pełna wchodzi 45 litrów z groszami (czyli w momencie zapalenia rezerwy w zbiorniku musi być około 10 litrów przy zbiorniku 55L). Po zalaniu do pełna zasięg zwiększa się na 999 km (identycznie jak na starym liczniku z małym wyświetlaczem) i wskazówka jest w maksymalnym położeniu. Różnica względem starego licznika jest taka, że wskazówka szybciej opada mniej więcej do połowy zakresu. Od 1/2 pojemności zbiornika opada już znacznie wolniej, ale zasięg jest bardzo porównywalny biorąc pod uwagę odczyt jednego i drugiego licznika. Wychodzi na to, że "licznik sam oblicza parametry" - dystans do pokonania. Po odłączeniu akumulatora trzeba trochę "pojeździć", żeby licznik został "od nowa przyuczony". Tak to wygląda z mojej perspektywy ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.