Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184335)

tom2125 17-06-2013 08:11

,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca?
 
Witam.
Od tygodnia silnik zaczął dziwnie chodzić..słychać stukanie w miarę wzrostu obrotów. Wtrysk leje, ale który? Czasem na dwóch ale głównie na jednym powrocie wtryskiwacza wyczuwam palcami,,pukanie''.
Pytanie jest proste..czy pukanie to oznaka zawieszonego wtrysku i przedostawanie się kompresji do wnętrza czy objaw normalnej pracy świadczący o otwieraniu i zamykaniu się wtryskiwacza? Dobre są dwa ,,niepukające'' czy te ,,pukające''..zgłupiałem trochę. Najprościej gdyby któryś z kolegów sprawdził u siebie..to zwykłe wtryski otwierane ciśnieniowo.
Osłuchiwałem wtryskiwacze przykładając drewniany trzonek do ucha i wtrysku:P i ,,skrzeczą'' wszystkie chyba jednakowo czyli wydają jednakowy szum.

ministerq 17-06-2013 10:19

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
To równie dobrze może być panewka ;)
Sprawdzanie wtryskiwaczy na słuch? W tym silniku, i to jeszcze z pompą lucasa? ;)

tom2125 17-06-2013 10:26

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Może być i panewka ale bardziej interesuje mnie to pukanie w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..czy to prawidłowy objaw pracy?
Cytat:

Napisał ministerq (Post 2030939)
Sprawdzanie wtryskiwaczy na słuch

A czemu nie?..to taki drewniany stetoskop:wink: spróbuj a przekonasz się jak pięknie słychać pracę wtryskiwacza. Może jednak sprawdziłbyś u siebie palcami przewody powrotne i dał znać?

bongo 17-06-2013 19:40

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Macałem z ciekawości przewdoy u siebie i nie wiem jakie mocne ma być to "pukanie", ale u mnie czuję to na wszystkich przewodach powrotnych (rytmiczne naprężenia wyczuwalne dopiero gdy dotknie się przewodu).
Więc licze na to, że to normalne:P

tom2125 18-06-2013 07:46

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Cytat:

Napisał bongo (Post 2031176)
u mnie czuję to na wszystkich przewodach powrotnych (rytmiczne naprężenia

No to teraz zabiłeś mi klina:<..u mnie czuć rytmiczne pulsowanie tylko na jednym..czyli co?..3 szt mi leją do cylindrów?..niemożliwe bo nie kopci i zużycie na trasie w granicach 4,9/100 a w mieście 6/100..
Proszę kolegów o jeszcze 2-3 takie ,,diagnozy'' palczaste to może coś się wyjasni
bongo, to że u Ciebie wszystkie pulsują nie znaczy że masz dobrze:619:

bongo 18-06-2013 08:00

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Cytat:

Napisał tom2125 (Post 2031427)
bongo, to że u Ciebie wszystkie pulsują nie znaczy że masz dobrze:619:

Dlatego napisałem, że "liczę na to, że to normalne".
Mój pali nieustannie koło 8litrów (różnie: od 7,5 do 8,6). Ale ja mam do pracy 2,6km (i ogólnie wszędzie mam blisko - krótkie trasy). Do tego cały czas gaz w podłodze, a okazyjna trasa którą robię moim wozem to Zakopianka, na której też mam gaz w podłodze i momenty, że jadę ile fabryka dała:P A dała tylko 160km/h:( 8)
Z tym macaniem wężyków to muszą się inni koledzy wypowiedzieć.

tom2125 18-06-2013 08:05

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Cytat:

Napisał bongo (Post 2031442)
Z tym macaniem wężyków to muszą się inni koledzy wypowiedzieć

No właśnie..Ciebie chyba też ciekawi czy to normalny objaw sprawnego wtryskiwacza?
No to czekamy na odpowiedź innych ,,dotykaczy'.

Tylko że na razie kilkudziesięciu czytających ale jeden bongo był na tyle ciekawski by pomóc w diagnozie.
bongo..powiem Ci jako ciekawostkę, że jak zalałem potrójną dawkę STP na bak to też wszystkie zaczęły mi pulsować:?:

bongo 18-06-2013 09:25

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
To ciekawe...
Drogą dedukcji i na zdrowy rozum: Te wężyki powinny tak pulsować, bo wraca nimi nadmiar paliwa. Pompa wtryskowa musi wtłoczyć więcej paliwa niż potrzeba wtryskiwaczowi, tak samo jak pompka wstępna (czy jak to się nazywa) musi zaciągnąć więcej paliwa niż pompa jest w stanie zużyć. Podobnie w autach z pompką paliwa w baku - pompka musi pompować więcej paliwa niż silnik jest w stanie spalić.
Drugie spostrzeżenie: Jeśli wtryski leją to znaczy, że rozpylają nierówno i w dodatku zbyt dużą ilość paliwa (stąd nazwa), więc mało co (albo nic) wraca wężykami powrotnymi.
Tak sobie tylko rozważam. Nie wiem jak jest w rzeczywistości.

tom2125 18-06-2013 10:03

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Cytat:

Napisał bongo (Post 2031501)
Jeśli wtryski leją to znaczy, że rozpylają nierówno i w dodatku zbyt dużą ilość paliwa (stąd nazwa), więc mało co (albo nic) wraca wężykami powrotnymi.
Tak sobie tylko rozważam

Dobrze rozważasz..powinny raczej pulsować, co jest oznaką powrotu nadmiaru nie wtryśniętego paliwa po nagłym zamknięciu wtryskiwacza..tylko, że u mnie spalanie jest na przyzwoitym poziomie i nie kopci.
Być może brak tego pulsowania u mnie to oznaka kończącej się pompy..pewnie tłoczy już tylko tyle paliwa i daje już tylko takie ciśnienie,które otwiera wtryskiwacz..ale nadmiaru paliwa brak..pompuje na styk..teraz to ja sobie rozważam..z odpalaniem też nie ma problemu
Pytanie nadal otwarte do kolegów fordziarzy..pulsują Wam wężyki powrotu czy nie?

tommo1982 18-06-2013 20:11

Odp: ,,Pukanie'' w przewodzie powrotnym wtryskiwacza..to normalne czy kompresja wraca
 
Nigdy mi do głowy nie przyszło by któryś ze zwrotnych macać :) ale spróbuje jutro rano. Może coś ciekawego się dowiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.