Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227983)

spenser696969 21-07-2015 09:24

Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Witam, od niedawna dość często włącza się alarm. Najczęściej są to godziny 3-6 rano. Zajrzałem w instrukcję alarmu i doszedłem że przyczyną alarmu są wzbudzone czujniki ruchu. Moje pytanie jest takie jak można zdezaktywować te czujniki żeby były nie aktywne(można uciąć prawidłowy kabel według schematu szyny CAN) .
Gdzie może znajdować się moduł alarmu w Focusie mk3 ?

Misieksmig 21-07-2015 10:58

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
a może najpierw wyregulować czułość alarmu a nie od razu odcinać przewody... U mnie też wzbudzał się samoczynnie, po regulacji czułości problem zniknął.

spenser696969 21-07-2015 11:05

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Cytat:

Napisał Misieksmig (Post 2430781)
a może najpierw wyregulować czułość alarmu a nie od razu odcinać przewody... U mnie też wzbudzał się samoczynnie, po regulacji czułości problem zniknął.

tylko jak to wyregulować? da radę samemu czy do elektronika trzeba jechać? ile taka usługa kosztuję? odcięcie kabli sensora może pomóc?

rybov 21-07-2015 13:01

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Dlaczego chcesz ciąć ? Nie chcesz mieć w ogóle alarmu?

spenser696969 21-07-2015 13:38

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Cytat:

Napisał rybov (Post 2430833)
Dlaczego chcesz ciąć ? Nie chcesz mieć w ogóle alarmu?

Chce mieć alarm ale też zależy mi na czasie żeby to zrobić bo mnie wkurza jak się włącza ciągle.

Dudi_81 21-07-2015 14:26

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Może jakiś sąsiad cię nie lubi i codziennie buja autem :)
Takie doraźne rozwiązanie to wyłączenie czujek ruchu z pilota.
Bynajmniej u mnie tak jest, że jak wcisnę 2 razy pod rząd przycisk zamykania i raz zapika
to alarm działa tylko na otwarcie drzwi.
Stosuję to jeśli zostawiam uchylone okna

mkay 22-07-2015 12:03

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Dudi_81: to już zależy od alarmu. u mnie niestety nie ma takiej opcji, a byłaby dość przydatna...

co więcej, mój focus ma opcję wietrzenia: jak dłużej przytrzymam przycisk otwierania, to otwiera wszystkie szyby. opcja fajna w sytuacji, jak auto stoi gdzieś powiedzmy w ogródku i mam ruszać za pół h.

Teoretycznie mogę sobie na odległość otworzyć okna i przewietrzyć. Tyle teorii, a w praktyce? jeśli po tej operacji nie otworzę fizycznie któryś drzwi, to auto po krótkim czasie (30s? nie liczyłem nigdy) automatycznie się zamyka i uzbraja alarm. mam więc włączony alarm i wszystkie okna otwarte na maxa - łatwo można sobie wyobrazić co się dzieje;) Nie wiem - może ja coś źle robię, ale jak dla mnie to jest po prostu beznadziejnie pomyślane...

Zykfryd 22-07-2015 22:12

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
1 załącznik(i)
A tak probowales??

Bump: Ciac szkoda.To lepiej dobrac sie do modulu logic ktory znajduje sie za showkiem( wydaje mi sie ze i tak w twoim autku jest,gdzies to bylo na forum,chyba ) i wypiac je.

spenser696969 27-07-2015 12:30

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
Nic nie pomaga. Dziś odłączę akumulator z klem może po restarcie będzie ok.

boncio 27-07-2015 12:58

Odp: Alarm Logic lc4. Jak wyłączyć sensory ruchu?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Mam dokładnie tak samo z tym alarmem :( Wkurzające.
Podwójne wciśnięcie guzika zamykania nic nie robi. Spróbuję z tym zapłonem z ciekawości.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.