Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Luz półosi w mechanizmie różnicowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302242)

suma15 24-10-2019 09:04

Luz półosi w mechanizmie różnicowym
 
Witam Serdecznie Kolegów!
Mam taki problem w moim Fordzie Focusie z 2008r 2.0TDCI 136km - skrzynia manualna 6-cio biegowa, że przy prędkości około 80-90km/h zaczyna mi trzepać kierownicą. Czuć również delikatne drżenie karoserii. Szukałem Trochę podpowiedzi na forum i znalazłem info, że mogą to być uszkodzone półośki.
No i chyba trafiona diagnoza bo wczoraj wszedłem do kanału i zauważyłem niepokojący luz w miejscu gdzie obudowa przegubu wewnętrznego lewej półosi wchodzi do skrzyni biegów. Luz jest dosyć spory, z prawej strony takiego luzu nie ma. Simmering jednak nie puszcza.
Podpowiedzcie mi czy możliwe jest, że wyrobił się przegub na wieloklinie i tam jest luz? Czy raczej spodziewać się że łożysko od tej strony jest już wypracowane? Skrzynia biegów działa bez zarzutu, nie słychać żadnego wycia.
Drugie pytanie to czy ewentualna wymiana łożyska wiąże się z koniecznością wyciągnięcia i rozpołowienia skrzyni biegów?
Czekam na Wasze spostrzeżenia. Pozdrawiam

K@mix 24-10-2019 11:27

Odp: Luz półosi w mechanizmie różnicowym
 
Widziałem kilka 2.0 TDCi i wszystkie mają taki luz. Z drugiej strony luzu nie będzie, ponieważ masz łozysko podpory półosi. Koła sprawdzone? Focus jest bardzo czuły na oponym - felgi. Tylne gumy wahacza w jakim stanie? One też lubią powodowac wibracje.

Fulara 24-10-2019 18:48

Re: Luz półosi w mechanizmie różnicowym
 
jakbyś miał nadmierny luz poprzeczny to by ci simmera co 3 miesiące wywalało tak przynajmniej mi kiedyś wywalało a półośka latała jak kij we wiadrze

Basra 24-10-2019 19:31

Odp: Re: Luz półosi w mechanizmie różnicowym
 
Witam

Usterka może być też po stronie przednich kół.Mam na myśli krzywiznę lub złe wyważenie.

pozdrawiam

suma15 25-10-2019 13:24

Odp: Luz półosi w mechanizmie różnicowym
 
Podejrzenie kół / opon już było. opony są nowe teraz - nic nie pomogła wymiana. nawet była zamiana felg z tyłu na przód żeby wyklucz krzywą felgę. Miałem wybitą jedną gumę od wahacza przedniego (tą dużą z tyłu). Po tym trochę mniej trzepie, ale jednak nie ustąpiło całkowicie. Wszystko jest posprawdzane i jedyny luz jaki jest to właśnie tutaj przy skrzyni biegów.
Kolega, który pisze że półoś prawa ma łożysko podporowe - wiem, ale żebyśmy sie dobrze zrozumieli ja nie mam na myśli tego że półośka ma luz w przegubach. luz jest w skrzyni biegów tam właśnie gdzie zasłania simmering. Gdyby taki sam luz miał być po stronie prawej to na pewno też byłby wyczuwalny - pomimo łożyska podporowego.
W Forscanie jeszcze wywala błąd czujnika kąta skrętu (tego przy maglownicy) - no ale to chyba raczej nie powinno mieć wpływu na drżenie kierownicy

Bump:
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3186409)
jakbyś miał nadmierny luz poprzeczny to by ci simmera co 3 miesiące wywalało tak przynajmniej mi kiedyś wywalało a półośka latała jak kij we wiadrze

No i co wtedy się stało? Łożysko sie posypało? Sam wyjmowałeś czy mechanik i czy trzeba było rozpołowić skrzynie?

Fulara 25-10-2019 15:15

Re: Luz półosi w mechanizmie różnicowym
 
skrzynia do wymiany, to wtedy było

naprawa mechanizmu różnicowego jest totalnie nieopłacalna


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.