Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Światła dzienne w naszych autach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=25342)

łysyCmax 24-05-2007 22:11

Światła dzienne w naszych autach
 
Podobno C-Maxy maja gotowa instalację swiateł dziennych , wystarczy ponoć włozyc bezpiecznik 15A w skrzykę bezpieczników we wnetrzu (nr 71) i załozyć przekażnik 7320415 jako R-15 i będzie działało (tak pisza na niemieckich serwisach forda) . Sprawdziłem i włozyłem przekażnik zwierny NO nr 4419201 i nie działało, potem przekażnik rozwierny NC nr 7320415 i tez nie działałoa wg opisów powinno działac tak:
Wyłącznik swiateł w położeniu "auto" zapłon włączony dzień swiecą tylko swiatła mijania przód, zmierzch zapalaja sie dodatkowo tylne,tablica rejestracyjna oraz zestaw wskażników) Niestety nie działało. Czy ktos ma schemat elektryczny C-Maxa 2005 albo link do niego byłbym niezmiernie wdzięczny. Działa to ponoć z Xenonanmi (GHIA).
Oto przejrzany link : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam.

goudacaster 25-05-2007 23:17

Na torrencie znalazlem zupelnie przypadkiem dvd forda z 2004 roku, tam sa dokladne opisy przeznaczone do servisowania fordow. Sa tam tez schematy.
Poszukaj na torrentach pod haslem "Ford Tis Jan 2004 Dvd Version.iso"
albo FORD TIS

Mam nadzieje ze ci sie przyda.

Pozdrawiam Darek

łysyCmax 26-05-2007 08:18

Dzieki serdeczne, sprawdzę, :fcp1 choć z tego co sprawdzałem dotychczas niezbędny jest TIS 2003.75 (to do C-Max'a) w każdym razie dzięki za informację.
z pozdrowieniami
Grzegorz

ford_driver 27-05-2007 12:06

tylko ze w Polsce jeśli chodzi o światła dzienne muszą się też świecić pozycyjne na tyle pojazdu

pozdrowienia

ford_driver

Jakubo 13-07-2007 20:19

Hello ... Po przeczytaniu waszego posta z ciekowości sprawdziłem czy faktycznie mój c-maksiu ma światła dzienne. Potwierdzam działa to cos chodz fakt przydało by się aby tylne światła też świeciły :( AAA do działania tego wystarczy 10A. W moim uruchomiłem to tak: Otworzyłem główną skrzynkę bezpieczników, wsadziłem bezpiecznik 10A w trzecią pozycję od lewej stronie w dłuższym rzędzie bezpieczników oraz jako że nie miałem przekaźnika wyjełem przekaźnik od układu układu paliwowego i wsadziłem go w pierwszą pozycję od góry w pionowym rzędzie przekaźników. ( Przekaźnik od paliwa jest w tym samym pionowym rzedzię na 3 poycji ).Po przekręceniu stacyjmi faktycznie światła się zaświecają choć kontrolka od świateł się nie zapala.. :) AAA przełącznik świateł mabyć w pozycji auto ...

SpEcMeN 19-04-2010 09:41

Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e
 
no i ja po zainstalowaniu bezpiecznika i przekaźnika też mam światła dzienne, a w 2009 zmienily się przepisy i można spokojnie tak jeździć :)

tedii 19-04-2010 18:03

Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e
 
Cytat:

Napisał SpEcMeN (Post 1417698)
no i ja po zainstalowaniu bezpiecznika i przekaźnika też mam światła dzienne, a w 2009 zmienily się przepisy i można spokojnie tak jeździć :)

przepisy się faktycznie zmieniły, i z tyłu się nie mogą palic światła przy przednich dziennych

leonov 19-04-2010 18:50

Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e
 
Dajcie zdjęcie panela bezpieczników z oznaczeniami pozycji przekaźnika i bezpiecznika i jeszcze jaki przekaźnik ?? zwierny ?

SpEcMeN 19-04-2010 21:45

Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e
 
Cytat:

Napisał tedii (Post 1418008)
przepisy się faktycznie zmieniły, i z tyłu się nie mogą palic światła przy przednich dziennych

nie, w autach rejestrowanych przed 2009 dopuszczone jest włączanie się świateł pozycyjnych, rejestrowane po 2009 muszą palić się tylko dzienne światła.

mataj 19-04-2010 23:54

Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e
 
Swiatła dzienne prosty montaż, większośc kierowców miga światłami,zebym właczył światła drogowe,policja OK.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.