Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302829)

lewari 08-11-2019 19:39

Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Witam tak jak w temacie ile was kosztowała wymiana z dwumasy na jednomas ? Jak to działa ? Czy nie ma z tym problemu ? Chodzi mi dokładnie o ten jeden silnik 1.8 tdci 125km 6 biegów.Tematu podobnego nie znalazłem więc piszę nowy. Jeżeli to nie ten dział to proszę o przeniesienie. Z góry dziękuje za pomoc . :)

gregor75 09-11-2019 10:49

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Jaki jest sens takiej wymiany ?
Koszt taki sam . Dwumasa w 1.8 tdci wytrzyma ok.150 tys. km , a przy sztywnym kole pewnie skrzynia biegów dostaje w kość .

Jaryska 09-11-2019 12:14

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Dawniej nikt nie słyszał o dwumasie, a niektore auta i milion kilometrów przejeżdżały.

slider2002 09-11-2019 16:22

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Dwumas to podmiot diabła tak samo jak dpf i inne Eco problemy. Jak, można to trzeba się go pozbyć.

slawek-kali 09-11-2019 16:23

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Cytat:

Napisał lewari (Post 3191444)
Tematu podobnego nie znalazłem więc piszę nowy

Bo pewnie nikt druciarstwa nie robil.. zaloz, zaplac i opisz.

gibaj 09-11-2019 16:27

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
nie kombinuj
brak komfortu przy zmianie biegów

remlen 09-11-2019 18:20

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Odpowiedz se na pytanie czy przejedziesz tym autem 200 kkm zeby kombinowac ze sztywnym kolem? Zamontuj dwumas jak fabryka kaze i skrzynia pociagnie, a tak bedzie sztywne kolo i skrzynie bedziesz zmienial

lucas4891 10-11-2019 07:55

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Nie polecam zestawow z jednomasowych. Jak koledzy wyzej pisza, skrzynia oberwie po pupie, a to juz inne koszta. Nie wspominajac o innym komforcie z dwumasa.
To prawda, ze kiedys kola zamachowe byly proste. Ale momenty obrotowe generowane przez silniki byly mniejsze, a skrzynie byly projektowane z duzym naddatkiem rezerwy . Po cos przeciez ten dwumas fabryka wsadzila

krisos1 12-11-2019 22:33

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 3191823)
Nie polecam zestawow z jednomasowych. Jak koledzy wyzej pisza, skrzynia oberwie po pupie, a to juz inne koszta. Nie wspominajac o innym komforcie z dwumasa.
To prawda, ze kiedys kola zamachowe byly proste. Ale momenty obrotowe generowane przez silniki byly mniejsze, a skrzynie byly projektowane z duzym naddatkiem rezerwy . Po cos przeciez ten dwumas fabryka wsadzila

Hej lucas4891.
W tym temacie przerabiałem to na Galaxy z 2001 roku 1.9 TDi 115Km na chipie. Wszyscy ostrzegali mnie że położę skrzynię i nawet mechanik mówił że dziwnie chodzi. Przejechałem tym autem po wymianie ok 70 tyś km i nic niedobrego się nie stało (wymieniłem zestaw dwumasy na jednomasę Valeo). Auto dostawało po przysłowiowej "dupie" ( przyczepa, góry i non stop 7 osób z boxem na dachie). Fakt jest taki że musiałem się na nowo uczyć "mechanizmu" zmiany biegów i według mnie tu tkwi problem. Zmiana musi być wolniejsza i dwustopniowa ( z minimalną przerwą na jałowym). Przejechałem po tej zmianie kawałek Europy ( Węgry, Chorwacja x 3, polska parę razy i jestem zadowolony. Przy takiej zmianie wydaje mi się że trzeba mieć świadomość że mamy inne sprzęgło (bez palenia gumy na skrzyżowaniu) a będzie ok. Koszt 1200,-

peteypee 13-11-2019 16:38

Odp: Ile was kosztowała wymiana dwumasy na jednomas ? 1.8 tdci 125km 6 Biegów
 
Nie wiem jak w dieslu ale w benzynie polecam pozbycie się dwumasy. Zero problemów, skończyło się stukanie przy zmianie biegów.
Wibracje może czuć troszkę bardziej na wbitym biegu, na drążku i nic poza tym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.