Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] kodowanie za pomocą forscana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339606)

Bwiesiek 26-02-2024 16:13

kodowanie za pomocą forscana
 
Witam
Mam S-Maxa z 2016 roku 2,0 D 180 KM .Korzystając z porad na forum udało mi się dezaktywować Start-Stop oraz ustawić radio HD przy pomocy Forscana.
Forscan (z licencją) umożliwia wiele modyfikacji i odblokowanie niektórych nieaktywnych funkcji.W związku z tym mam pytanie czy ktoś ma jakiś poradnik na temat programowanie Forda. Wiele funkcji polega na zmianie paru cyferek
ale nie znalazłem nigdzie więcej szczegłów na ten temat.
Wiesiek

tedi_k 26-02-2024 18:34

Odp: SYNC 3 i FORSCAN
 
Cytat:

Napisał Bwiesiek (Post 3486238)
....udało mi się dezaktywować Start-Stop oraz ustawić radio HD przy pomocy Forscana...

Jest tylko TAKI MALUTKI PROBLEM.... A NAWET DWA...:diabel2:

Po pierwsze primo - w S-max 2016 ani w żadnym z nowych aut Forda NIE MA DEZAKTYWACJI ASS. Kolega dezaktywował BMS (system monitorowania akumulatora...) i jako efekt uboczny ma kolega wyłączony ASS. Choć nie tylko... Przyjdzie czas, to Kolega się dowie co jeszcze mu się wyłączyło jako ów efekt uboczny... Generalnie zrealizował Kolega jeden z głupszych pomysłów "jak by tu samemu sobie popsuć trochę auto"...

Po drugie primo - w Europie NIE MA RADIA HD... Więc ciekawe co kolega uzyskał manipulując "na pałę" cyferkami hex...

Wypada więc życzyć "dalszych owocnych sukcesów na tej nowej drodze bezmyślnego używania FORScana"...:one:

jansek 27-02-2024 16:51

Odp: SYNC 3 i FORSCAN
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3486251)
wyłączony ASS. Choć nie tylko... Przyjdzie czas, to Kolega się dowie co jeszcze mu się wyłączyło jako ów efekt uboczny... Generalnie zrealizował Kolega jeden z głupszych pomysłów "jak by tu samemu sobie popsuć trochę auto"...

BMS na 12V ?
I co on robi? Co się może stać?

kasjapa 28-02-2024 11:55

Odp: kodowanie za pomocą forscana
 
Cytat:

Napisał Bwiesiek (Post 3486238)
ustawić radio HDt.

Zapewne kolega naoglądał się na YouTube kanału pewnego Pana Przemysława :)

DeDalus4 28-02-2024 14:16

Odp: kodowanie za pomocą forscana
 
A widziałeś komentarze pod filmem? Ludzie twierdzą że działa, mnie by się nie chciało nic przestawiać ale niektórych to cieszy

tedi_k 28-02-2024 17:04

Odp: kodowanie za pomocą forscana
 
Cytat:

Napisał DeDalus4 (Post 3486459)
...Ludzie twierdzą że działa...

Wyżej padło pytanie "ale co DZIAŁA"?! Bo na pewno nie 'HD Radio' - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kiedyś dawno temu już 'odkryliśmy', że jak się zmieni w konfiguracji ACM EQ z 1 na np. 7 - to radio 'zaczyna grać ładniej". Nie wykluczam tu jakiegoś podobnego zjawiska - jednak z 'HD Radio' to ma nic wspólnego. Technologia ta w Europie nie została na razie użyta - w związku z rozpowszechnieniem DAB+ - strszego, choć funkcjonalnie dość podobnego standardu NADAWANIA.

A 'odbierać' można jedynie to co jest 'nadawane'.
Reszta to 'przetwarzanie dźwięku'. - DSP i inne equalizery... Nic wspólnego z HD...

BTW - w medycynie przypadek, że PLACEBO działa równie dobrze jak najdroższy (i słabo dostępny...) lek jest zjawiskiem nader częstym... W relacjach grona zachwyconych działaniem owego placebo...

Bwiesiek 28-02-2024 19:19

Dziękuję za żywą dyskusje pod moim postem.Faktycznie na razie wiedzę czerpałem z YouTuba. Kolego Tedi nie zmieniałem żadnych cyferek Hex.
Jedyne co zmieniałem przy swojej i You-tubowej wiedzy to disabled lub enabled.Wiem że z cyferkami hex nie można bez większej wiedzy żonglować.
I własnie stąd mój post .Czekam na ewentualne rzetelne informacje żeby wiecej nic nie zepsuć.


Witam jeszcze raz kolegów . Proszę o informacje jaki wpływ na BMS ma przełączenie w module BCMi funkcji start stop na "disabled".
Jeszcze reasumując uwagi wszystkich kolegów.Dlatego że mam trochę wiedzy że zmienianie ceferek Hex może być niebezpieczne otworzyłem na forum tą dyskusje. I liczyłem na to że jesli ktoś z kolegów ma na ten temat troche wiedzy to zechce się ją podzielić a nie tylko wytykać mi jej brak.:lol:

DeDalus4 28-02-2024 20:33

Odp: kodowanie za pomocą forscana
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3486471)
Wyżej padło pytanie "ale co DZIAŁA"?! Bo na pewno nie 'HD Radio' - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kiedyś dawno temu już 'odkryliśmy', że jak się zmieni w konfiguracji ACM EQ z 1 na np. 7 - to radio 'zaczyna grać ładniej".

A czy nie o to użytkownikom chodzi? Oni wszyscy maja gdzies HD i DAB. Tak jak większość ma gdzieś BMS. Bo nie chce S&S. I może to niezbyt mądre ale nie widziałem żadnego postu mówiącego o popsuciu przez to samochodu. Tyle ze ja jestem ponad to:)

castrol 28-02-2024 21:25

Odp: SYNC 3 i FORSCAN
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3486251)
Po pierwsze primo - w S-max 2016 ani w żadnym z nowych aut Forda NIE MA DEZAKTYWACJI ASS.

Czekaj, jak nie ma dezaktywacji ASS jak mam w swoim S-Maxie guzik służący do takowej dezaktywacji? Więc skoro jest guzik wyłączający SS, to czemu nie można go zrobić wyłączonego na stałe?

tedi_k 28-02-2024 21:37

Odp: SYNC 3 i FORSCAN
 
Cytat:

Napisał castrol (Post 3486499)
... to czemu nie można go zrobić wyłączonego na stałe?

Widzę, że podstawowa wiedza Kolegę zawodzi...
Otóż - z bardzo prostego powodu: ponieważ konstruktorzy/progrtamiści zrobili obsługę guzika ASS OFF w sofcie i nie zrobili ŻADNEGO PARAMETRU POZWALAJĄCEGO NA PROGRAMOWĄ DEZAKTYWACJĘ ASS.

Czy teraz Kolega już rozumie???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.