Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] woda w okolicy deski rozdzielczej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168539)

zbikwi 29-10-2012 06:23

woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Witam.
Od pewnego czasu słychać przelewającą się wodę, gdzieś za deską rozdzielczę.
Czy ktoś z Was miał taki problem z C-maxem ? . Dzięki za odpowieź i pozdrowionka dla forum.
Zbyszek

RS AUTO-RAF 29-10-2012 22:03

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
prawdopodobnie masz wodę na podszybiu. pewnie masz zatkany odpływ z podszybia i sie trochę nazbierało. zajrzyj tam i zobacz czy nie ma tam wody.

zbikwi 29-10-2012 22:20

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
demontowałem ramiona wycieraczek i plastikową osłonę i wszystko suche ?

tedi_k 30-10-2012 13:04

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Na podszybiu w C-maxie i w jego okolicy to nie bardzo gdzie się ma woda zbierać... Tam nie ma zamkniętej i szczelnej przestrzeni... Jedyne co mi przychodzi do głowy to być może zapowietrzenie układu chłodzenia - może Ci "chlupie" płyn chłodzący w przewodach dolotowych do nagrzewnicy?

Rims 30-10-2012 15:31

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Sprawdz czy nie ubywa Ci płynu chłodzącego w zbiorniczku, jesi problem pojawił sie ostatnio, w momencie włączenia ogrzewania, to bardzo realne jest to są odgłosy z nagrzewnicy. moze byc nieszczelna, zapowietrzona itp itd.

zbikwi 31-10-2012 19:56

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Dzięki! Wymieniałem kiedyś zbirnik bo stracił płyn w wyniku przetarcia srubką obejmy węza intercoolera (źle ustawiona obejma) po uzupełnieniu ok 3l w płynu teraz trzyma stan, temperatura silnika też ok.
Może jednak faktycznie zapowietrzony układ.
Czy są jakieś zawory do odpowietrzenia? z góry dziękuję i pozdrawiam
Jeszcze jedno pytanie. Czy ta woda moż mieć jakiś związek z wymianą szyby czołowej? Rok temu robił to servis w Gliwicach.

tedi_k 31-10-2012 20:38

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał zbikwi (Post 1898190)
Czy ta woda moż mieć jakiś związek z wymianą szyby czołowej? Rok temu robił to servis w Gliwicach.

Nie sądzę... W wątku dotyczącym czyszczenia EGR (w fotorelacjach z napraw [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) jest krótka instrukcja demontażu całego podszybia - zajmuje ok. 20min. demontaż i drugie tyle montaż. Nie jest trudne. Możesz się "zamachnąć" i będziesz widział gródź i całą resztę blach. Upewnisz się, że nie ma gdzie byś wody.

wojtek_k 02-11-2012 12:41

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał zbikwi (Post 1898190)
Dzięki! Wymieniałem kiedyś zbirnik bo stracił płyn w wyniku przetarcia srubką obejmy węza intercoolera (źle ustawiona obejma) po uzupełnieniu ok 3l w płynu teraz trzyma stan, temperatura silnika też ok.
Może jednak faktycznie zapowietrzony układ.
Czy są jakieś zawory do odpowietrzenia? z góry dziękuję i pozdrawiam
Jeszcze jedno pytanie. Czy ta woda moż mieć jakiś związek z wymianą szyby czołowej? Rok temu robił to servis w Gliwicach.

"zbikwi", uporałeś się może z tą wodą?
u mnie jest to samo. "przelewająca" się woda od lewej do prawej jakby "za deską rozdzielczą". W serwisie bez rozkłądania, nie wiedzieli co to moze być....

zbikwi 06-11-2012 19:25

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1898215)
Nie sądzę... W wątku dotyczącym czyszczenia EGR (w fotorelacjach z napraw [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) jest krótka instrukcja demontażu całego podszybia - zajmuje ok. 20min. demontaż i drugie tyle montaż. Nie jest trudne. Możesz się "zamachnąć" i będziesz widział gródź i całą resztę blach. Upewnisz się, że nie ma gdzie byś wody.

Witam. Rozbierałem już od tej strony podszybie i brak śladów wody:)??

ophiel 23-05-2013 06:14

Odp: woda w okolicy deski rozdzielczej
 
I rozwiązaliście sprawe chlupania wody w okolicach podszybia??
Czy może trzeba by sie dobrać od strony kabiny do podszybia tam gdzie schowek i czujnik nasłonecznienia?
Rozbierał to ktoś ??

Dobra znalazłem rozwiązanie.
Woda przestala sie przelewac na zakrętach.
Pozdrawiam..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.