Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Regeneracja/naprawa pompy tddi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257754)

Alex1334 28-01-2017 22:02

Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Witam,

mam pytanie czy ktokolwiek zna dobrego mechanika lub firmę w Poznaniu lub okolice +10km poza Poznaniem, która zajęłaby się sprawdzeniem lub regeneracją pompy ?
Problem mam najprawdopodobniej z pompą wtryskową.
Sterownik był już robiony,
kontrolka od świec żarowych już nie miga,
wyrzucało bezpiecznik od zaworu na dole pompy (było zwarcie),
z wtrysków ropa leci (może być małe ciśnienie).
Auto teraz stoi i czeka na naprawę, proszę o podzielenie się swoimi opiniami.
Ford Focus mk1 1.8 TDDI 90 KM, kombi

Pozdrawiam,
Aleksander

Alex1334 29-01-2017 16:04

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Proszę o pomoc. :)

J@colo 29-01-2017 16:24

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Cytat:

Napisał Alex1334 (Post 2738304)
Proszę o pomoc. :)

Mało który warsztat robi wszytko, większość wymontuje pompę i wysyła do sprawdzenia, podłączałeś pod kompa sprawdzałeś błędy??

Alex1334 29-01-2017 17:28

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Tak podłączałem do kompa (mechanik), przed naprawą sterownika wyświetlał standardowe błędy, że uszkodzony sterownik pompy wtryskowej P1665 czy jakoś tak. Niestety po "naprawie" sterownika nie miałem okazji odczytać błędów, ale przynajmniej nie mrugała już kontrolka od świec żarowych.
A jakiś dobry serwis diesla ? mam blisko do Sarnowskiego, znalazłem jeszcze jakiś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Może ktoś ma jakieś opinie.
W razie czego to może znacie gdzie można taką pompę wysłać/zawieść ?
Co potrzebuję by sam odczytać błędy z kompa ? mając kabel OBD II (raczej taki zwykły, działał w VW golfie IV 1,6 benz).

J@colo 29-01-2017 18:32

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Ten serwis z linku odpuść sobie, partacze jakich mało, kablem od vw nie odczytasz forda, odczytaj pw.

Alex1334 29-01-2017 19:52

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w tej sprawie ?
jakie doświadczenie z Sarnowskim ?
jaki byłby koszt regeneracji pompy do foki i na ile to wystarcza ?

pozdrawiam.

zmulim 29-01-2017 20:36

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Koszt pełnej regeneracji pomp vp30 to około 2500zł, to na jak długo wystarczy zależy od jakości świadczonej usługi przez zakład który się tym zajmuje. Ja jeżdżę już rok i auto śmiga.

Alex1334 29-01-2017 21:34

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Jest to cena już z montażem itd ? Czy tylko sama regeneracja ? No właśnie o to chodzi że jak daję za cos 2500 zł to chciałbym żeby to pochodziło w miarę długo. Jakiś zakład polecasz, może ten w którym to robiłeś?

Alex1334 31-01-2017 11:52

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Czy ktoś poleci jakiś zakład w Poznaniu który ogarnie temat tej pompy? Może ktoś byl na trzebnickiej 8/9 w Poznaniu i ma jakieś opinie ?

korbixm2 31-01-2017 13:24

Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi
 
Alex, jeśli sterownik był robiony i auto chodziło, a teraz znów jest powtórka z rozrywki to może znaczyć że sterownik znów się zbuntował. Może odeślij na gwarancję sterownik do sprawdzenia?
Tranzystor w sterowniku da się samemu sprawdzić dość prosto, jednak jeżeli taką gwarancję masz to nie ma co grzebać i jej tracić.

A ja jako że nie chcę zakładać nowego tematu to chciałbym zapytać, czy ktoś się orientuje czy punkt lutowniczy sterownika oznaczony przeze mnie na żółto, jest jeszcze w jakimś innym miejscu? Niestety spaprałem sobie robotę przez chwilę nie uwagi i brawa dla mnie :/
https://zapodaj.net/images/d1b2c1dd81fe0.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.