Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Przednia szyba jaka? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290005)

gaga123 21-12-2018 12:22

Przednia szyba jaka?
 
2 załącznik(i)
Witam,
Niestety pękła mi szyba w FF 2015 i czeka mnie wymiana. Natomiast zgłupiałem jeśli chodzi o rodzaj (wycięcia na czujniki). Posiadam w samochodzie system City Stop, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu oraz lusterko fotochromatyczne. Ford to titanium 2015 rok.

Szyba która jest aktualnie włożona (nie jest oryginalna, wymieniana wcześniej) posiada tylko 3 romby jak w załączniku. (załącznik xxx)
Przeglądając allegro widzę, że oprócz 3 rombów jest dodatkowo okrągłe oczko zaznaczone na zdjęciu. Do czego jest to kółeczko? (załącznik yyy)

Chciałbym, żeby wstawili szybę taka jak ma być :)

Dziękuję za odpowiedź

marey 21-12-2018 13:11

Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?
 
Jak masz czujnik zmierzchu/deszczu to musisz mieć też to "okrągłe kółeczko".
Tylko nie widzisz tego jak masz owy czujnik zamontowany.
Ostatnio dowiadywałem się o taką szybę, nowa Piklington - ok. 1800 zł z montażem.

gaga123 21-12-2018 13:41

Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?
 
Rozjaśniło to moje wątpliwości. Po zbliżeniu zdjęcia mojej szyby jest malutki punkcik, prawie niewidoczny
Szyba będzie z nordglass, bo wymiana jest po stronie ubezpieczyciela :)

Dzięki wielkie za odpowiedź

pablo294 21-12-2018 13:43

Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?
 
Te oczko to Active City Stop. Mam tylko to oczko i tylko Acs, bez czujnika deszczu i innych.

marey 21-12-2018 14:20

Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?
 
Cytat:

Napisał gaga123 (Post 3070744)
Rozjaśniło to moje wątpliwości. Po zbliżeniu zdjęcia mojej szyby jest malutki punkcik, prawie niewidoczny
Szyba będzie z nordglass, bo wymiana jest po stronie ubezpieczyciela :)

Dzięki wielkie za odpowiedź

Dużo z osób forum narzeka na nordglass (nie działa grzanie na całej szybie i szybkie rysowanie)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał pablo294 (Post 3070745)
Te oczko to Active City Stop. Mam tylko to oczko i tylko Acs, bez czujnika deszczu i innych.

ACS to trójkącik (romb)

Andrzej_K 21-12-2018 16:03

Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?
 
Cytat:

Napisał marey (Post 3070754)
Dużo z osób forum narzeka na nordglass

Hmm, "dużo" czyli ile? Tylko jedna osoba - "Hooch180" stwierdził, że:

Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 3001179)
Ale za to ich jakość jest tragiczna. Rysują się od patrzenia na nie a i o pęknięcie dużo łatwiej.

Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 3001204)
Mój Tata wymienił oryginalną (pękniętą) na Nordglass. Bardzo szybko pojawiły się na niej rysy. Kilka miesięcy później przywalił kamień (nie mocno sądząc po odgłosie) i szyba pękła.
(...)

Jedna osoba to wg mnie wcale nie jest "dużo" :wink: Twierdzi on, że jakość jest tragiczna i o pęknięcie dużo łatwiej. Każda szyba pęknie gdy uderzy w nią kamień. Zależy w od wielu czynników. Jego ojciec wymienił oryginalną szybę bo była pęknięta! Dlaczego pękła? Przecież tylko "Nordglass" pęka bo...

Cytat:

Napisał marey (Post 3070754)
(nie działa grzanie na całej szybie i szybkie rysowanie) (...)

Nie rozumiem dlaczego u mnie grzeje od 9 lat i dlaczego nie mam porysowanej szyby?

marey 21-12-2018 17:47

Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?
 
Cytat:

Napisał Andrzej_K (Post 3070792)
Hmm, "dużo" czyli ile? Tylko jedna osoba - "Hooch180" stwierdził, że:

Nie trzeba dużo szukać:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gaga123 21-12-2018 18:30

Odp: Przednia szyba jaka?
 
Moja aktualna nieoryginalna też jest nordglass'a. Szyba zagrzewa się dość szybko, szybciej niż kierownica i fotel (nie mam de facto odniesienia do ori).
Nie wiem kiedy była wymieniana, ale nie jest porysowana od wycieraczek. Fakt faktem pękła prawdopodobnie sama z siebie bo pęknięcie leci od krawędzi (ok 8cm i się powiększa), a są tam plastikowe osłony więc kamień odpada.

CHARONSKI 21-12-2018 18:57

Odp: Przednia szyba jaka?
 
Nordglass to żadna jakosc,troche masz daleko ,ale ja polecam serwis szyb Pleszew,mysle ,że połowa ceny i to Pilkington

gaga123 21-12-2018 21:06

Odp: Przednia szyba jaka?
 
Cytat:

Napisał CHARONSKI (Post 3070860)
Nordglass to żadna jakosc,troche masz daleko ,ale ja polecam serwis szyb Pleszew,mysle ,że połowa ceny i to Pilkington

W takim razie gratuluję cen jakie masz, ale jak wspomniałeś nie śni mi się jechać pół Polski za lepsza cenę za przysłowiowe 5 dych. Tak jak napisałem, PZU mi wstawia nordglass. Jeśli znowu pęknie wstawia mi kolejną :) a od ubezpieczenia szyby akurat w moim modelu nie zrezygnuje
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.