Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Titanium - brak lampki w lusterku kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290708)

hepos 11-01-2019 12:11

Titanium - brak lampki w lusterku kierowcy
 
Witam,

Niedawno zakupiłem Mondeo MK4 titanium 2008 i zauważyłem, że w lusterku zewnętrznym kierowcy nie ma w ogóle lampki oświetlenia otoczenia.

Czy tak ma być (wątpie) czy po prostu samochód miał jakąś przygodę wymagającą wymiany lusterka i ktoś włożył "zwykle"?

Pozdrawiam

Juzek 11-01-2019 12:27

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
Było wymieniane na zwykłe. Fabryka wypuszcza lampki pod oboma lusterkami

Nastukane na szklanym ekranie

hepos 11-01-2019 12:30

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
To instalacja pewnie musi być...
Czy da się dołożyć tę lampką do lusterka?

Ewentualnie kupić obudowe lusterka i przełożyć to co trzeba? Czy lakierowana część jest zdejmowana czy nie?

koszka 11-01-2019 12:47

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
lakierowana nakładka jest zdejmowana . wystarczy!y zmienić sam tzw. koszyk lusterka .z dziura na lampkę może być z anglika no tak ale jak ktoś założył bez lampki to nie będzie w lusterku instalacji która musiałbyś przełożyć z dawcy np Anglika lub całe lusterko.

hepos 11-01-2019 12:54

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
A ile pinów ma lusterko z podświetlenem ? Czy wtyczka jest taka sama a np kabli jest mniej, Czy w przypadku lusterek z oraz bez lampki są to zupełnie różne wtyczki?
Jak to wygląda?

nkluivert 11-01-2019 13:58

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
wtyczki są takie same cz to z oświetleniem czy bez, wtyczka wtedy ma 7 pin(8 kabli)

hepos 11-01-2019 14:22

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
Czyli na upartego mogę sam dorobić te dwa przewody do lampki.
Koszyk już znalazłem :) teraz szukam lampki.
Dziękuje za pomoc i potwierdzenie

koszka 11-01-2019 16:02

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
własciwie to jeden kabelek bo minus lampka ma wspólny z ogrzewaniem

peteypee 11-01-2019 17:17

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
Na upartego jak masz zdolności i jakiegoś dremelka to nawet możesz wyciac otwór na lampkę. Ojciec w prawdzie w mk3 ale tak robił i prawie jak fabryka. Prawie bo tam jest trochę inaczej wyprofilowane lusterko bez lampki i jest bardziej polokragle. Ale trzeba się przyglądać i wiedzieć.

koszka 11-01-2019 17:45

Odp: Titanium - brak lammpki w lusterku kierowcy
 
Ja wycinałem kiedyś u dziewczyny w obudowie ale nie jest to takie proste. w otworze jest takie zagłębienie wpust na całym obwodzie lampki, ale miałem duzo cierpliwosci i sprzet i sie udało i jest jak trzeba. Dokładałem jej kierunkowskazy w lusterkach i udało sie nam dorwać koszyki z focusa mk2 po lifcie za grosze z kierunkowskazami ale bez otworów na lampki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.