Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mustang (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=110)
-   -   [Mustang 2004-2014] wyłączenie TPMS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286231)

dragonoso 16-09-2018 19:10

wyłączenie TPMS
 
witam, moze ktoś podpowiedzieć czy da sie wyłączyc pomiar ciśnienia w oponach Forscanem w mustangu 3,7 2014 rok

dragonoso 30-09-2018 00:48

Odp: wyłączenie TPMS
 
nikt nie wie ? czy nie chce powiedziec ?

Nix2 27-11-2018 11:11

Odp: wyłączenie TPMS
 
Dołączam się do pytania CZYM wyłączyć TPMS. Mam koła zimowe teraz i muszę wyłączyć TPMS...

Forscanem można jedynie wyłączyć obrazowanie TPMS w zegarach - zrobiłem to i działa ale to nic nie daje !

System dalej krzyczy i wyświetla za każdym razem komunikat "awaria systemu TPMS"

pzdr Nix

Basra 04-12-2018 19:29

Odp: wyłączenie TPMS
 
Witam

Nie da rady.Takie są wymogi.W stanach wprowadzono je wcześniej niż w europie.Ale słyszałem że chłopaki mają pirackie oprogramowanie,które radzi sobie z tym problemem.

pozdrawiam

Nix2 08-12-2018 11:28

Odp: wyłączenie TPMS
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 3064130)
Witam

Nie da rady.Takie są wymogi...

Wymogi producenta nie mają tu nic do rzeczy - da się wyłączyć TPMS, przynajmniej w gen VI - bo widziałem auto z zdeaktywowanym systemem.

pzdr

jvc 08-12-2018 11:32

Odp: wyłączenie TPMS
 
Macie opony do których czujniki kosztują ułamek ich ceny, nie wiem po co kombinować.
Nie lepiej dołożyć czujniki?

Nix2 08-12-2018 17:45

Re: wyłączenie TPMS
 
No różne opony mamy, fakt. Inna sprawa, że co do zalet i wad czujników też zdania są podzielone, IMO to w zimowych nie jest mi to w ogóle potrzebne, ani pomocne, ani nie ochroni opony w razie "W", ale to moje zdanie.

Jeszcze inna sprawa to fakt, że czujniki do wersji US są na 315MHz i nie pasują od wersji EU i nie są dostępne tak od ręki.

jvc 08-12-2018 17:50

Odp: wyłączenie TPMS
 
Może nie różne, ale drogie :D
Czemu miał by czujnik nie ochronić przed zniszczeniem opony?
No i czujniki są dostępne bez problemu :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Nix2 08-12-2018 17:57

Re: wyłączenie TPMS
 
Ponieważ dobry kierowca "czuje" opony - nie zmieni tego dyrektywa gryzipiórków/lobbystów co to w imię opacznie pojętego "bezpieczeństwa" wyposażają obowiązkowo pojazd w różne bzdety. A użytkownik ma utrapienie...

Nie jestem odosobniony w takim zapatrywaniu się na sprawę, także na tym forum, no ale robimy Offffff...

Speedo 08-12-2018 21:11

Odp: Re: wyłączenie TPMS
 
Cytat:

Napisał Nix2 (Post 3065773)
Ponieważ dobry kierowca "czuje" opony - nie zmieni tego dyrektywa gryzipiórków/lobbystów co to w imię opacznie pojętego "bezpieczeństwa" wyposażają obowiązkowo pojazd w różne bzdety

a ile jest tych "dobrych" - 1%? (wiem, zawyżyłem nieco ;) )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.