Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Szarpania podczas przyśpieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293494)

Jordan Belford 13-03-2019 10:35

Szarpania podczas przyśpieszania
 
2 załącznik(i)
Hej,

Mam problem z przyśpieszaniem w foce ST mk2 FL z 2.5 turbo. Załączam obraz oraz plik z FORScana. W 151 sekundzie widać jak położenie pedału gazu stoi w miejscu a przepustnica robi gwałtowny skok w dół, z 85% na 36% w niecałe pół sekundy. Cała akcja w okolicy 2800-2900 obrotów.

Bardzo to uciążliwe bo daje gazu, turbo się rozkręca, przyśpieszam a nagle jakbym coś zaczął za sobą ciągnąć bo przyśpieszenie maleje, silnik się trochę dusi itp. Przy pełnym gazie nie ma problemu.

Napisałem z tym do Pana Grzegorza (HEKO) u którego był problem ale jeszcze czekam na info.

Jordan Belford 18-03-2019 07:31

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Podbijam, nikt z forum nie spotkał się z podobnym objawem? :)

Jordan Belford 19-03-2019 12:16

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Kolejne podbicie :) Wszystkie ST na tym forum nie miały problemów z przyśpieszeniem? Może w nie-ST ktoś miał podobnie. Mechanik zalecił mi czyszczenie przepustnicy choć mi to wygląda na problem raczej elektroniki.

Ps. Może ktoś w innym aucie miał problem z nierówną pracą silnika podczas przyśpieszania? Jakieś rozwiązania. Przypomnę, że problemu nie ma jak przyśpieszam powoli lub bardzo szybko, objaw występuje najczęściej przy ok 45% użyciu pedału gazu czyli +/- połowie możliwości samochodu.

jcl9996 29-04-2019 19:30

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Witam z góry przepraszam administratora i szanownych kolegów ale nie bardzo umiem korzystać z forum amam problem z autem. Posiadam Focusa mk2 1.6 tdci auto strasznie szarpie przy przyspieszaniu w zakresie 1500 2500 powyżej tych obrotów przestaje szarpać.
Myślałem że to coś w zawieszeniu więc koła wyważone półosie wymienione wszystkie elementy zawieszenia wymienione lub sprawdzone.
Gruszka turbiny sprawdzona ,a objawy wciąż te same

Proszę o poradę .
Z góry dziękuję

Lordzik337 27-06-2019 22:39

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Ja mam dokładnie to samo tylko 1.8 b

gucio1 29-06-2019 21:54

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Świece

SZY 33234 30-06-2019 11:45

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Kolega ma 1,6 tdci, jakie świece żarowe?

Bump:

Bump: Mam ten sam problem 1,6 tdci szarpanie w zakresie od 1200 do 2000 tys obrt, byłem na diag komputerowej i wyskoczyly dwa błędy jeden dotyczący egr drugi sondy lambda, mechanik stwierdzil ze trzeba zacząć od czyszczenia egr i adaptacji zrobil to pojedzilem 1 tys bez szarpniec i znowu zaczol delikatnie szarpać pojechałem na diag komp znowu ale jak sie okazało zero błędów a szarpniecia sa wiec dałem temu spokój, podejrzewam jeszcze sonde ale jej nie tykam narazie poniwaz błędu nie pokazuje

gibaj 30-06-2019 13:50

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
jaka sonda?

SZY 33234 30-06-2019 14:16

Odp: Szarpania podczas przyśpieszania
 
Sonda lambda ta przy dpf


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.