Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172961)

Mariusz 05-01-2013 12:14

Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Jadę wczoraj i w pewnym momencie zaczęły mrugać kontrolki od ABS i ESP (pomarańczowe). Pierwsza myśl- oberwało znowu koło pasowe wału korbowego, ponieważ podobną sytuację miałem na początku zeszłego roku. Podnoszę maskę i nic takiego nie widać, by oberwało koło pasowe, napęd poprzez pasek przenoszony jest na altka. Po pewnym czasie kontrolki od ABS-u i ESP przestały mrugać, a zapaliła się kontrolka od braku ładowania akku. Zgasiłem więc silnik i odpaliłem na nowo- wszystko O.K. Po przejechaniu kilkuset metrów kontrolka od akku zapaliła się na nowo i tak w kółko po każdorazowym odpaleniu i przejechaniu kilkuset metrów. Miernikiem sprawdzam napięcie na akku-12,4V, po odpaleniu w granicach 14,1V, czyli ładowanie niby jest, a kontrolka o braku ładowania zapala się nadal po kilkunastu sekundach od odpalenia.
Proszę o jakieś sugestie i spostrzeżenia w/w temacie.
Pozdrawiam, Mariusz.

Juzek 05-01-2013 12:23

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
jeśli masz regulator napięcia 3-pinowy to jeden pin odpowiada za sygnał kontrolny do PCM - może ten przewód się przytarł

Bump: jak się znowu zapali kontrolka ładowania podczas jazdy włącz na maksa odbiorniki napięcia typu dmuchawa, grzanie zadów, grzanie szyb

Mariusz 05-01-2013 12:56

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Cytat:

jak się znowu zapali kontrolka ładowania podczas jazdy włącz na maksa odbiorniki napięcia typu dmuchawa, grzanie zadów, grzanie szyb
I co wtedy?
Co mam przez to rozumieć?
Piszę przecież, że każdorazowo zapala się po odpaleniu silnika, po kilkunastu sekundach=kilkuset metrach jazdy.

Juzek 05-01-2013 13:13

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
kurde... w robocie siedzę i zapomniałem dopisać.... włącz te odbiorniki i sprawdź czy kontrolka zgaśnie. jeszcze możesz sprawdzić napięcie jakie pokazuje się na teście wskaźników

Mariusz 05-01-2013 13:21

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
O czym by świadczyło w takim razie, jeśli po włączeniu w/w odbiorów kontrolka ładowania zgasła by? Im większe obciążenie, tym więcej "do roboty" ma przecież altek. O napięciu na teście wskaźników nie pomyślałem. Jeśli jest ono znacząco inne niż wskazywane przez miernik, to co? Podejrzany jest ów kabelek do PCM-a, lub też jeszcze coś innego?
Niestety, ale sprawdzić teraz nie mogę, bo auto zostawiłem u elektromechanika, a nie chcę, by mnie "wyrysał" za bardzo. Zostawiłem mu (bo mi został z wcześniej zamontowanego altka) regulator napięcia i zespół diód prostowniczych.

Juzek 05-01-2013 14:31

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
nie każdy elektromechanik wie, że napięciem ładowania z altka steruje PCM silnika.

jeśli po włączeniu odbiorników lampka zgaśnie to znaczy, że sygnał z regulatora podaje błędne informacje do PCM. Na teście wskaźników wyjdzie napięcie mierzone przez PCM.

Jeszcze jedna opcja, że masa licznika lub PCM nie ma dostatecznego styku

Mariusz 05-01-2013 14:50

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
A czy brak dobrej masy, bądź oberwany kabel masowy pomiędzy blokiem silnika, a karoserią może powodować takie zachowanie się kontrolki ładowania?
Tak sobie medytuję i myślę o innych ewentualnościach usterki.

Juzek 05-01-2013 14:58

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
teoretycznie tak

Mariusz 05-01-2013 15:02

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 1933343)
teoretycznie tak

Teoretycznie? Nie rozumiem.

Rafał A.(antek) 06-01-2013 12:46

Odp: Po odpaleniu i kilku chwilach zapala się brak ładowania.
 
jaki masz regulator? oryginalny czy jakis zamiennik? czy cały alternetor to zamiennik?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.