Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] stuk przy puszczeniu sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111583)

mlk 07-10-2010 19:16

stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Co może być powodem cichego stuku przy puszczeniu sprzęgła podczas jazdy?
Problem dotyczy tylko sytuacji kiedy puści się sprzęgło mniej delikatnie i na wolniejszych obrotach.
Przy delikatnym puszczaniu z dodaniem gazu pow 3 tyś obrotów problem nie występuje i żadnego stuku nie ma.

Z informacji znalezionych w necie podobno w fordach to normalne i ASO nie widzi problemu??

tomek_krakow 10-10-2010 09:47

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Na forum znajdziesz informacje o przyczynie tego stukania podczas puszczania (u mnie czasami również przy uruchamiania i gaszeniu silnika z naciśniętym sprzęgłem).
Niestety potwierdzam- w moim przypadku ASO po kontroli stwierdziło, że wszystko w porządku (pomimo, że w momencie zostawiania samochodu w serwisie pracownik potwierdził, że słyszy ten stuk :)

Dragonfly 10-10-2010 17:39

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Wydaję mi się, że ten typ tak ma (Ford). W escorcie, tak miałem, w Focusie tak mam. Oczywiście przy "ostrzejszym" puszczeniu sprzęgła. Zwłaszcza przy zmianie z 2-ki na 3-kę.

damiasek 10-10-2010 18:18

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
W moim przypadku przy podobnych objawach pomogła wymiana poduszki/drążka skrzyni biegów. Opisane w podwieszonym wątku.

Pozdrawiam
Damian

Lofbirr 11-10-2010 08:02

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
nie wiem czy to to samo, ale doslownie od wczoraj u mnie jest stuk (pojdeynczy, cichy ale wyrazny) podczas odposzczania lub gwaltownego dodawania gazu - moj ford ma teraz 130000 (1.6 tdci 80kw)wiec to nie moze byc 2masa chyba (w mondeo mialem podobne objawu na poczatku sypania sie 2m), tym bardziej ze nie slychac stukow podczas wylaczania samochodu. gdzies mi sie chyba kiedys dawno cos przewinelo ze to moze byc przeglub wewnetrzny, prawda to ? jesli nie to co innego moze byc ? zaznaczam ze stuk sie pojawil z dnia na dzien, wczesniej nic takiego nie mialo miejsca.

Dinar 11-10-2010 08:50

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Jest to tak zwane ''klikanie półosi'' suma luzów przegubów,frezów i skrzyni,tak powstaje lekkie stukanie.Jest to chyba nieszkodliwe bo mój miał 3tyś teraz 300tyś i też to jest a półosie orginał.

Dragonfly 11-10-2010 13:24

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Lofbirr (Post 1520942)
podczas odposzczania lub gwaltownego dodawania gazu

Tak się zastanawiam czy w/w objawy nie wskazują na poduszkę skrzyni. Zaobserwuj, jak zachowuje się lewarek zmiany biegów, podczas owego stuknięcia. Czy mocno pracuję.

damiasek 11-10-2010 16:42

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Dragonfly (Post 1521070)
Tak się zastanawiam czy w/w objawy nie wskazują na poduszkę skrzyni. Zaobserwuj, jak zachowuje się lewarek zmiany biegów, podczas owego stuknięcia. Czy mocno pracuję.

U mnie lewarek nie pracował, a poduche wymieniłem i pomogło. Albo kanał/podjazd i zobaczyć od dołu (najlepiej), albo podnieść maskę i zabujać silnikiem w kierunku przód/tył jak będzie stukać to poducha.

Pozdrawiam
Damian

Lofbirr 11-10-2010 22:07

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Dragonfly (Post 1521070)
Tak się zastanawiam czy w/w objawy nie wskazują na poduszkę skrzyni. Zaobserwuj, jak zachowuje się lewarek zmiany biegów, podczas owego stuknięcia. Czy mocno pracuję.

generalnie zaczelo sie to dziac w korkach gdzie mam caly czas reke na lewarku, on troche pracuje ale nie wiecej niz zwykle. w kazdym razie to tez sprawdzimy, dzieki za tip :)

mlk 13-10-2010 08:36

Odp: stuk przy puszczeniu sprzęgła
 
tak myślałem ze to nie będzie proste określić przyczynę
generalnie wniosek mam taki żeby jeździć i się tym nie przejmować


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.