Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226310)

maniak_m 14-06-2015 21:17

Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
Witam! Dzisiaj po zapaleniu samochodu uruchomił się klimatronik i nagle usłyszałem bardzo głośne odgłosy pracy i wibracje na desce rozdzielczej(powietrze też dmuchało). Wyłączyłem klimatronik i wszystko ustało. Sprawdziłem filtr kabinowy ale nic to nie dało. A niestety nie umimem namierzyć silnika wentylatora.

poniżej link do filmu filmu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam

burczybass 15-06-2015 00:05

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
brzmi jak by coś obcierało o łopatki wentylatora. Słychać to najlepiej w chwili kiedy wyłączasz i wentylator zwalnia. Albo wentylator stracił stabilność mechaniczną - o ile to możliwe i sam wibruje podczas pracy.
Jedno i drugie tłumaczy też wibracje na desce rozdzielczej.

maniak_m 15-06-2015 09:22

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
No właśnie też tak myślę i dla tego szukałem tego silnika dmuchawy. Ale nie wiem niestety gdzie go szukać. Przeglądałem inne fora zagraniczne ale też nic nie znalazłem. Może ktoś z forum wie?

maxx 16-06-2015 12:51

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
Witam! Ja mam to samo, im wyższa prędkość wentylatora tym większe wibracje aż kierownica się trzęsie. Podobno do wentylatora jest trudny dostęp trzeba rozebrać deskę rozdzielczą. Jestem umówiony z mechanikiem na czwartek.

maniak_m 16-06-2015 21:58

Cytat:

Napisał maxx (Post 2416278)
Witam! Ja mam to samo, im wyższa prędkość wentylatora tym większe wibracje aż kierownica się trzęsie. Podobno do wentylatora jest trudny dostęp trzeba rozebrać deskę rozdzielczą. Jestem umówiony z mechanikiem na czwartek.

A mniej więcej orientujesz się gdzie on jest?
Ja mam w planach w sobotę zacząć grzebać ale nie chce niepotrzebnie pół deski rozebrać a co gorsza połamac czegoś.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

maxx 17-06-2015 19:27

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
Mniej więcej w środkowej części deski rozdzielczej, trzeba zacząć rozbierać od strony pasażera.

zombie6 01-08-2016 17:53

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
Mam dokładnie to samo od godziny :mrgreen:
Ktoś rozwiązał problem ?

bestia150 02-08-2016 08:23

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
U siebie też coś zaczyna brzęczeć przy maksymalnym nawiewie, ale po paru sekundach przestaje...

zombie6 02-08-2016 12:38

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
U mnie się naprawiło samo, ale niewiadomo czy nie wróci, bo rano też się naprawiło i powróciło by znowu zaniknąć.

zombie6 07-08-2016 13:08

Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film
 
Problem ustąpił samoistnie całkowicie - prawdopodobnie był to przejściowy rezonans kokpitu, a nie problem z dmuchawą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.