Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Alarm się włączył pomimo braku alarmu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276131)

ttom33k 03-02-2018 15:19

Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Witam,

Miałem dzisiaj bardzo dziwną sytuację. Nie mam fabrycznego alarmu co jest wyszczególnione w etisie. Kluczyk miałem w kieszeni w kurtce, chodziłem w pobliżu pojazdu. Drzwi kierowcy i pasażera były otwarte. Zamknąłem drzwi pasażera, nie dotykałem przycisku na klamce a auto tak jakby samo się próbowało zamknąć, coś zapikało 3 razy i za kilka sekund włączył się bardzo głośny alarm mimo, że go nie powinienem mieć! Pomogło dopiero zamknięcie drzwi kierowcy i zamknięcie samochodu pilotem.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Dodam że poprzednio też już raz miałem taką sytuację w garażu podziemnym...

Pozdrawiam
Tomek

Garbojad 03-02-2018 15:23

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Czyli masz alarm bo innego tłumaczenia nie mam

jaworq 03-02-2018 15:55

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
nagraj filmik i idź do dealera i pokaż że Ci elektryka szwankuje. A co do alarmu - no to masakra, ja bym reklamował auto bo miało nie być alarmu xD

leszcz 03-02-2018 15:58

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Cytat:

Napisał ttom33k (Post 2928217)
Nie mam fabrycznego alarmu co jest wyszczególnione w etisie

a może ktoś aktywował i o tym nie zostałeś poinformowany ?

ttom33k 03-02-2018 16:07

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2928235)
a może ktoś aktywował i o tym nie zostałeś poinformowany ?

Możliwe, ale auto mam od dealera i nawet tam był ten temat poruszany odnośnie ubezpieczenia AC bo auto nie ma alarmu. Czy w menu jest jakaś dodatkowa opcja jeśli alarm jest aktywowany? Da się to jakoś sprawdzić ?

leszcz 03-02-2018 16:15

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Cytat:

Napisał ttom33k (Post 2928238)
Możliwe, ale auto mam od dealera i nawet tam był ten temat poruszany odnośnie ubezpieczenia AC bo auto nie ma alarmu. Czy w menu jest jakaś dodatkowa opcja jeśli alarm jest aktywowany? Da się to jakoś sprawdzić ?

przy zamykaniu auta powinieneś mieć info o alarmie ... no chyba ,że ktoś sprytny w zegarach nie odznaczył w czasie aktywacji

ttom33k 03-02-2018 16:49

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2928246)
przy zamykaniu auta powinieneś mieć info o alarmie ... no chyba ,że ktoś sprytny w zegarach nie odznaczył w czasie aktywacji

Aż sprawdziłem, nic nie ma... takie opcje mam zaznaczone. Nie ma kompletnie nic o alarmie.

https://i.imgur.com/hGdq3mP.jpg

https://i.imgur.com/S3heeue.jpg

tedi_k 03-02-2018 18:04

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2928246)
przy zamykaniu auta powinieneś mieć info o alarmie ...

Przy alarmie obwodowym nie ma żadnego info i się go nie aktywuje. Tylko i wyłącznie przy alarmie z czujnikami ultradźwiękowymi (wtedy opcja w zegarach służy do dezaktywacji tych czujników).
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Tak więc na zegarach niczego nie szukaj.
Czy alarm obwodowy został aktywowany czy nie sprawdzić jest bardzo łatwo:
1) otwierasz szybę w drzwiach kierowcy
2) zamykasz auto
3) kluczyk odnosisz na kilka metrów od samochodu i tam zostawiasz (można do tego użyć np. żony...:wink:)
4) odczekujesz tak około minuty
5) otwierasz auto przez otwartą szybę wewnętrzną klamką

Na zegarach powinna pojawić się informacja, że alarm został aktywowany i dezaktywować go można włączając zapłon. Następnie przez kilka sekund zegary pikają. A potem wyje klakson i można go wyłączyć jedynie z pilota (dobrze by żona nie odaliła się do pobliskich butików z naszym kluczem...:P)

leszcz 03-02-2018 18:23

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
A niektórzy aktywują info o alarmie w licznikach i ładnie widać , że jest tam jakiś alarm . Można nie trzeba .

tedi_k 03-02-2018 18:36

Odp: Alarm się włączył pomimo braku alarmu
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2928323)
A niektórzy aktywują info o alarmie ...

Tylko, że to nie jest "info" a menu 'ograniczania ochrony' - czyli wyłączania czujników ultradźwiękowych.
Jak tychże brak to jest to mylące.
Jak robię dziesiątki takich aktywacji alarmów obwodowych na faktury dla ASO to nie mogę sobie pozwolić na zarzut, że aktywowane jest coś "nieobecne"...:wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.