Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Jak się pozbyć Kuny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278265)

lukas_ko 19-03-2018 11:41

Jak się pozbyć Kuny
 
Witam.

Mam problem z Kuną i walcze z nią już od ponad roku bez efektu.

Wchodzi mi na silnik i drapie wygłuszenie ściany grodziowej tak że mam już dziurę 30cm x 30 cm. Ręce mi opadają.
Kupiłem w sprayu Wurtha wypryskałem komorę silnika i nic nie dało, założyłem kostkę toaletową też nic, kupiłem klatkę, łapicę i też nic.
Najlepsze jest to że obok mam inne auta i tam nie wchodzi bo tylko do transita leci.

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić

damianisko5 19-03-2018 12:19

Odp: Jak się pozbyć Kuny z Transita
 
Ponoć sierść psa/kota odstraszy gryzonia.

Inny sposób - to zawieszenie mocno pachnącej kostki do toalety.

Poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kopson 19-03-2018 12:43

Odp: Jak się pozbyć Kuny z Transita
 
Kuny oznaczają swoje miejsca tzw. feromonami, dlatego chętnie wracają one do tych samych miejsc/samochodów, chociaż na parkingu może być wiele innych aut.
Z zapachami typu spray, kostka wc czy też sierść psa jest tak, że po jakimś czasie wietrzeją i nie spełniają już wtedy swej roli. Żeby były choć trochę skuteczne, trzeba je regularnie wymieniać na nowe i stosować różne zapachy. Prostym sposobem byłoby umycie silnika i komory, żeby pozbyć się zapachu kuny i włożenie więcej niż jednej kostki toaletowej.
Skutecznym sposobem jest założenie tzw. pastucha elektrycznego. To dość droga opcja, ale chyba najlepsza, żeby ostatecznie pozbyć się "sierściucha".
Jak raz porazi go prąd, to raczej ponownie już nie wróci. Na aukcjach znajdziesz takie urządzenia za ok 250 zł.

tomaszjan31 19-03-2018 19:45

Odp: Jak się pozbyć Kuny z Transita
 
Ciężki temat kolego... Przerabiałem to latami i wymieniałem wygłuszenia a nawet kable instalacji spod maski. Kostki, woreczki z sierścią psa itd nic nie pomagało, choć samochody są przesiąknięte moim psem, który przebywa w nich kilka godz. dziennie. Teraz powiem coś co wam sie nie spodoba. U mnie na placu stoi 5 samochodów, które regularnie "podlewam moczem" Łapie mocz od psa/ i nie tylko/ przetrzymuje kilka dni w naczyniu na dworze /dla aromatu/:mrgreen:, a następnie wylewam pod samochody. Taką operacje przeprowadzam nieregularnie kilka razy w miesiącu. Zapewniam że nos ludzki nic nie wyczuje :D , a wszystko wsiąka w kostkę brukową. Od momentu stosowania specyfiku, do żadnego auta żadna gadzina nie zagląda, nawet kot sąsiada, który sie wygrzewał na silniku sie wyniósł.
Dodam że wcześniej tak się bestie zadomowiły, że nawet karmę, którą pies zostawił na dworze znosiły do komory silnika.
Cieszę sie, że mam to juz wszystko za sobą, niestety dalej podlewam "ogródek":diabel2:

wojtekjanus 19-03-2018 20:48

Odp: Jak się pozbyć Kuny z Transita
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 2951765)
Łapię mocz od psa

Z ciekawości spytam - jak to robisz? http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif

tomaszjan31 19-03-2018 21:05

Odp: Jak się pozbyć Kuny z Transita
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2951837)
Z ciekawości spytam - jak to robisz?

Pies w ogrodzie przeważnie załatwia sie w jednym rogu przy tujach, pod którymi znajduje sie folia. Następnie z foli plastikową szufelką do wiaderka. A czy wie kolega jak sie łapie mocz od suki do badania laboratoryjnego? Jeszcze prościej:D

KRUKER 20-03-2018 07:13

Odp: Jak się pozbyć Kuny z Transita
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2951837)

mnie interesuje kwestia łapania moczu od suki...

lukas_ko 20-03-2018 12:08

Odp: Jak się pozbyć Kuny
 
No to z tym moczem poległem :shock:

Bump:
Cytat:

Napisał KRUKER (Post 2951963)
mnie interesuje kwestia łapania moczu od suki...

Też jestem ciekaw :D

tomaszjan31 20-03-2018 20:44

Odp: Jak się pozbyć Kuny
 
Cytat:

Napisał KRUKER (Post 2951963)
mnie interesuje kwestia łapania moczu od suki...

Cytat:

Napisał lukas_ko (Post 2952116)
Też jestem ciekaw

Chodzisz za psiakiem z głęboką szufelką na długim wysięgniku i w chwili kulminacji podsuwasz pod zad :D

stingerA6 20-03-2018 20:51

Odp: Jak się pozbyć Kuny
 
1 załącznik(i)
U mnie odwieczny problem załatwił taki oto specyfik


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.