Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Wibracje silnika 1.8tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282391)

jurek035 17-06-2018 20:15

Wibracje silnika 1.8tdci
 
Witam. Mam problem z wibracją silnika która przenosi się na kabinę.Problem występuje latem przy wysokich temperaturach powietrza,mocno rozgrzanym silniku, włączonej klimatyzacji i tylko na biegu jałowym.W chwili gdy wyłączę klimę problem znika.Dodam że poduszki silnika sprawdzone.

lucas4891 17-06-2018 20:52

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
A klima dziala, jakies dziwne dzwieki kompresor wydaje?

J@colo 17-06-2018 21:06

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Ja tak miałem przez poduszkę co łączy skrzynie z sankami, i objawiało sie jak silnik sie rozgrzał i ta poduszka miekła, jeżeli poduszkę masz dobrą to dwumasa tak robi, robiłem to u kumpla, dwumas się zablokował i przenosił wibracje na auto.

jurek035 17-06-2018 21:23

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał J@colo (Post 2994177)
Ja tak miałem przez poduszkę co łączy skrzynie z sankami, i objawiało sie jak silnik sie rozgrzał i ta poduszka miekła, jeżeli poduszkę masz dobrą to dwumasa tak robi, robiłam to u kumpla, dwumas się zablokował i przenosił wibracje na auto.

Dwumas wymieniony. Poduszkę też wymieniłem była zerwana -wibracja się zmniejszyła ale dalej występuje.

Bump:
Cytat:

Napisał lucas4891 (Post 2994169)
A klima dziala, jakies dziwne dzwieki kompresor wydaje?

Klima chodzi bez żadnych problemów i nic nie słychać.

weuek 18-06-2018 06:18

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Któryś wtryskiwacz niedomaga (albo więcej niż jeden). U mnie jedne ma 0.75 w cylinder balance w forscanie i objawy są takie same.

Gregi86 18-06-2018 06:20

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
moze lozysko kompresora albo sam kompresor sie zaciera jezeli problem znika po jej wylaczeniu, moim zdaniem problem bedzie w tamtym kierunku

jurek035 18-06-2018 09:51

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2994241)
Któryś wtryskiwacz niedomaga (albo więcej niż jeden). U mnie jedne ma 0.75 w cylinder balance w forscanie i objawy są takie same.

Wtryski sprawdzane i są sprawne tak twierdzi mechanik. A powiedz mi czy na próbie przelewowej to wyjdzie?

Bump:
Cytat:

Napisał Gregi86 (Post 2994244)
moze lozysko kompresora albo sam kompresor sie zaciera jezeli problem znika po jej wylaczeniu, moim zdaniem problem bedzie w tamtym kierunku

Też mi się wydaje że może to być coś z kompresorem lub sprzęgłem alternatora tylko dlaczego to dzieje się przy temp otoczenia powyżej 25 C i rozgrzanym silniku do 90 C. Im wyższa temp na zewnątrz tym mocniejsze wibracje.
Poniżej 20 C jest to bardzo słabo wyczuwalne a jesienią czy zimą problem nie występuje.

jurek035 16-07-2018 16:54

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2994241)
Któryś wtryskiwacz niedomaga (albo więcej niż jeden). U mnie jedne ma 0.75 w cylinder balance w forscanie i objawy są takie same.

Ostatnio było trochę ciepło, trochę pojeździłem autem i zauważyłem że wibracja występuje
nadal przy wyłączonej klimie tylko w mniejszym stopniu. Warunkiem koniecznym do występowania tego zjawiska jest osiągniecie temp 90C przez motor . Na zimnym silniku nic się nie dzieje. Dodam jeszcze że wibracja jest wzdłużna i wyczuwalna tylko na biegu jałowym
Wtryski mechanik sprawdzał podłączając pod komp ale myślę że błędu taki stan rzeczy nie wykaże.
Powiedz mi kolego bo skłaniam się ku twojej teorii co do walniętego wtrysku czy próba przelewowa wystarczy ,czy jest jakiś inny sposób aby to sprawdzić bez ich wyciągania- może udać się z tym do ASO?
Mógłbyś opisać mi szczegółowo objawy z którym się spotkałeś?

mazik1 16-07-2018 23:05

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Witam jurek035. Mam trochę spostrzeżeń i także swoich podobnych problemów które w dniu dzisiejszym mnie po trochu rozwalają. Autko 2007, 1,8tdci. Przez trzy lata jak go mam trochę problemów ale cóż ponad 200tyś więc nie dziwie się nim ale staram się szukać wyjścia z sytuacji. Problem podobny do twojego. Autko jeździ ok ale przy już rozgrzanym silniku i załączonej klimie drgania silnika co około 5 sekund. Tak było jakieś półtora tygodnia temu. Dzisiaj zasuwam z nad morza, przejechałem około 300km i przed Poznaniem na bramce A2 zdechł. Musiałem przepchnąć. Może ktoś widział ?????. Autko nie chciało w ogóle odpalić. Padło dokumentnie.Zdziwko ???. Fakt że od czasu do czasu przy złym dobraniu obrotów do biegu zakopcił trochę ale bez przesady. Jakieś dwa lata temu miałem problem z zapowietrzonym filtrem paliwa. Z mojego powodu ale później mechanik to naprawił. Objawy identyczne. Po prostu złożył filtr tak jak powinien być. Niestety dzisiaj pomogła tylko pomoc drogowa . Jutro mechanik, jak coś się dowiem oczywiście przekaże. Mam tylko nadzieję że nie będzie to jakaś finansowa porażka. Dodam błędów zero. I jeszcze jedno to co u ciebie to mimo wszystko możliwe że wtrysk. Mam także clio 1,5 dci. Objawy te same. Zrobiona próba przelewowa. Lejące wtryski. W ciągu dwóch lat wymienione zaworki wtrysków. Teraz ok.

jurek035 17-07-2018 14:28

Odp: Wibracje silnika 1.8tdci
 
Ma ktoś namiary na uczciwy warsztat który zajmuje się diagnozą i regeneracją wtryskiwaczy,najlepiej w Bydgoszczy lub pobliżu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.