Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] szum i powiewy wiatru (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54379)

bartimo 03-11-2008 06:40

szum i powiewy wiatru
 
Witajcie!
Od miesiąca jestem użytkownikiem Galaxy 1.9 tdi '97. Wcześniej miałem mondeo mk2 i czasami bywałem na forum.
Mam pewien problem, może błachy ale denerwujący. Otóż przy prędkości 70 km/h słychać wewnątrz auta w okolicach lusterek zewnętrznych szum i powiewy wiatru. Nie jest to jednostajny szum od prędkości ale powiewy wiatru. Macie może pomysł jak temu zaradzić? A może "ten typ tak ma"?

pozdrawiam
bartimo

LolleQ 03-11-2008 07:29

Re: szum i powiewy wiatru
 
Cytat:

Napisał bartimo
"ten typ tak ma"

Najprędzej to, też zauważam w swoim, że dosyć głośny jest przy powiewach wiatru.

Klaif 03-11-2008 08:29

Re: szum i powiewy wiatru
 
Cytat:

Napisał bartimo
Witajcie!
Od miesiąca jestem użytkownikiem Galaxy 1.9 tdi '97. Wcześniej miałem mondeo mk2 i czasami bywałem na forum.
Mam pewien problem, może błachy ale denerwujący. Otóż przy prędkości 70 km/h słychać wewnątrz auta w okolicach lusterek zewnętrznych szum i powiewy wiatru. Nie jest to jednostajny szum od prędkości ale powiewy wiatru. Macie może pomysł jak temu zaradzić? A może "ten typ tak ma"?

pozdrawiam
bartimo

masz antenkę od CB?? to też generuje szumy
MK1 dawno jeździłem więc nie powiem...

Jarek G. 03-11-2008 09:16

Re: szum i powiewy wiatru
 
U mnie wiatr hula po szybach jak halny. Niestety ten typ tak ma. Duże płaszczyzny szyb robią swoje.
:fcp29

mekess 03-11-2008 09:34

Re: szum i powiewy wiatru
 
tttm to jedno, ale może masz tak jak ja miałem, a raczej niemiałem uszczelki w tej małej trójkątnej szybce.
Żeby tam się dostać musisz sciągnać ten plastik od środka. Tam zobaczysz 3x nakrętki na śrubkach od tej szybki. Odkręć i zobacz czy wszystko ładnie przylega.

bartimo 03-11-2008 09:40

Re: szum i powiewy wiatru
 
Myślałem żeby posprawdzać uszczelki - może gdzieś nie przylega i tak szumi? Zauważyłem że auto ma nawet uszczelki na łączeniu drzwi między nimi i przy nadwoziu. W tamtych szczelinach to już nic nie powinno szumieć... Szyby się domykają do końca - sprawdzałem. Może uszczelka na spodzie drzwi nie przylega i robi "przeciąg" w drzwiach...
Anteny CB nie mam.
Macie jeszcze jakieś pomysły?
W mondeo była cisza nawet przy 120 km/h...

pozdrawiam
bartimo

sp4jkk 03-11-2008 13:43

Re: szum i powiewy wiatru
 
Gabaryty Panie - ja też tak mam i chyba to norma. Jak jeździłem Superb-em Skodą to tego nie było i przy 170 km/h.

subratri 03-11-2008 16:45

Re: szum i powiewy wiatru
 
no jak wam szumi w galaxy to proponuje sie przejechac mitsubishi space vagon
wtedy poczujecie szum :D

cowboy 03-11-2008 17:41

Re: szum i powiewy wiatru
 
Ten typ tak ma niestety :573:
Ja mam Mk2 i szumi też gdzieś ok. 80-100km/h.
Z każdej strony, z każdych drzwi, z okilc podszybia dosłownie gwiżdże wiatr, silnik głośny, dużo by tu jeszcze wymieniać...
Poprzednio miałem też Mondeo, ale Mk1. Rewelacji nie było, ale na pewno ciszej :fcp2
Spodziewałem się czegoś bardziej komfortowego przed zakupem. W sumie moje auto ma dopiero 5 lat. Poprzednio miało 14. Ehh... :fcp5
Gdybym o tym wiedział, to pewnie bym się zastanowił przed zakupem. Polak mądry po szkodzie.

czytaczforum 03-11-2008 21:39

Re: szum i powiewy wiatru
 
U mnie też szumi,ale chyba jest to zależne od siły wiatru na zewnątrz.Dodam,że szum słychać tylko od strony kierowcy.Może to pozostałość po jakiejś nieznanej mi przygodzie tego auta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.