Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210090)

Gienekz 21-08-2014 06:29

Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Witam

Szukam od dłuższego czasu informacji ale nic nie znalazłem. Ponad miesiąc temu rozsypał się wysprzęglik (SMAX 2007 1,8 TDCI), po wymianie 3 tygodnie było ok ale jak to w zyciu bywa w trakcie wyjazdu na wakacje pedał sprzęgła znowu wpadł w podłogę. Ale podniosłem go i znowu działało. I tak coraz częściej. PO powrocie wjechałem na warsztat i odpowietrzyli sprzęgło tydzień ok i znowu to samo. Postawiliśmy na pompkę sprzęgła. Wczoraj odebrałem auto i po powrocie ok 20 km do domu pedał znowu sie zawiesił :evil: dzisiaj jechałem do pracy i ewidentnie da sie wyczuć, że pedał sprzęgła od czasu do czasu chodzi bardzo lekko (ale jeszcze odbija). Wysprzęglik za 1 razem napewno sie rozsypał, wyleciało sporo płynu. Oczywiście wszystklie części montowane nowe, płynu nie ubywa. Panowie pomóżcie!!

salom 21-08-2014 06:34

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
To nie wysprzęglik ani pompa sprzęgła , tylko nieszczelność na przewodach , słabo dokręcone, przetarta lub pęknięta rurka,

Gienekz 21-08-2014 06:44

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Też mi się tak wydaje, problemy zaczęły się po wymianie wysprzęglika czyli ewidentnie coś jest źle poskładane. Dzieki za odpowiedz, sprawdze układ i oczywiście dam znać.

Gienekz 26-08-2014 07:54

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Niestety, układ sprawdzony i nadal sprzęgło zapowietrza się. Może wada wysprzęglika??

Speedo 26-08-2014 08:01

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Cytat:

Napisał Gienekz (Post 2257788)
Oczywiście wszystklie części montowane nowe, płynu nie ubywa.

nowe ale jakiej firmy? bo ja ostatnio wstawiłem komuś nowego MaxGeara to za diabła nie szło tego odpowietrzyć, teraz niby działa ale anemicznie...

Gienekz 26-08-2014 08:21

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Wysprzęglik firmy sachs, więc raczej dobra firma. Sęk w tym ze daje się go odpowietrzyć ale po kilku godzinach łapie powietrze. Da się z tym jeździć wystarczy podnieść pedał dwa razy wdusić sprzęgło i przez chwile jest dobrze.

Gienekz 01-09-2014 10:57

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Wymieniłem przewód z odpowietrznikiem i jest ok (4dni) więc jestem dobrej myśli.

Gienekz 29-09-2014 09:55

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Wymienilem drugi przewód i nadal to samo, brak pomyslu co dalej. Chyba że wysprzęglik jest wadliwy. Panowie macie jakis pomysł??

TSRules 29-09-2014 10:23

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
pytanie czy jak wymieniali wysprzęglik to samo sprzęgło na 100% w dobrym stanie ?
pytanie czy prawidłowo odpowietrzali sprzęgło ? bo standardowo jak hamulce też nie zawsze przynosi efekt

Gienekz 29-09-2014 10:27

Odp: Zapowietrzone sprzęgło po wymianie wysprzęglika
 
Cytat:

Napisał TSRules (Post 2277102)
pytanie czy jak wymieniali wysprzęglik to samo sprzęgło na 100% w dobrym stanie ?
pytanie czy prawidłowo odpowietrzali sprzęgło ? bo standardowo jak hamulce też nie zawsze przynosi efekt

Sprzęgło chodzi dobrze, jedyny objaw ktory mnie niepokoi to przy zdejmowaniu nogi ze sprzęgła delikatnie podnoszą sie obroty. Co do odpowietrzenia miesiąc temu ten sam mechanik wymieniał w innym smaxie 1,8 sprzęgło i odpowietrzenie poszlo bez problemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.