Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Łącznik stabilizatora przód dziwy przypadek M12 na klucz 19 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147778)

leszek_piesek 03-06-2010 17:48

Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na jazdę.
 
Witam,
posiadam w garażu dwa nowe łączniki stabilizatora(ojciec je kiedys kupil). Jeden z nich jest chudszy i ma trochę mniejsze te ruchome końcówki zaś drugi troche gruszbe z większymi końcówkami lecz oby dwa mają tę samą długość. I mam pytanko.Chciałbym te łączniki załozyć do swojego focusa (przednia oś). Czy te różne wielkości po lewej stronie i po prawej mają wpływ na jazde czy nie? Słyszalem ze ten cienki jest to oryginalny łącznik fordowski zaś gruby jakas podróbka(tzn. zamiennik). Prosze o opinie. pozdro

Slawko 03-06-2010 18:13

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
Cytat:

Napisał leszek_piesek (Post 1449135)
oby dwa mają tę samą długość

jesli długość jest taka sama, to mozesz założyć, choć powinny byc jednakowe. Na pewno bedzie inna trwałość i jeden z nich szybciej się zużyje.

leszek_piesek 03-06-2010 19:06

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
Dzieki za odpowiedz.. wiecej niz 30 tys tym autem nie zrobie wiec spokojnie te zamienniki powinny wytrzymac :)

Właśnie wymieniłem te łączniki i jeden z nich strasznie trzeszczy... czy to normalne :D Jeszcze bardziej mnie to wkurza niz te stuki.Czy to sie ułoży ?

leszek_piesek 11-06-2010 19:19

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
Tez mieliscie przypadki skrzypienia po wymiani łącznikow ? Po jakim czasie ustały?

Slawko 11-06-2010 19:30

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
jeśli juz skrzypią, to na pewno nie przestaną, a jedynie szybciej padną.

leszek_piesek 11-06-2010 19:47

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
Przecież to jest nowy oryginalny łącznik i jakim prawem on skrzypi ? I czemu się szybciej zużyje ?

Slawko 11-06-2010 20:13

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
zakładam, ze wiesz na pewno, ze to łacznik, a nie cos innego.

Dlaczego skrzypi?
Najpierw napisze jakie są warianty budowy.
1. Kulowa główka sworznia jest umocowana w plastikowej "obudowie", wtedy jesli skrzypi, to albo zły plastik, albo cos źle zmontowane.
2. Kulowa główka sworznia jest umocowana w metalowej "obudowie", skrzypi jak pracuje na sucho, bez smaru.

O ile sie nie mylę, to wersja pierwsza, tez jest składana na smar, ale tego nie jestem pewny.

leszek_piesek 15-06-2010 15:52

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
To na 100% jest przedni prawy łącznik i jest raczej platikowy(oryginalne są chyba plastikowe bo ten nowy wygląda identycznie jak ten zużyty ktory pukał). I jak można źle zamotnować łącznik ? Dwie śrubki przykręcam i nie rozumiem gdzie można popełnić błąd.
To trzeszczenie jeszcze bardziej mnie wnerwia niz pukanie. I jeszcze wspomne ze jest to nowy łącznik ale troche w garażu przeleżał (ok 1roku).

tomiscorpio 15-06-2010 17:30

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
30 tys , to jeszcze z 1 raz bedziesz musial zmienic :D

Slawko 15-06-2010 22:00

Odp: Łączniki stabilizatora-rożne wymiary(jeden oryginał, drugi zamiennik),wpływ na j
 
Cytat:

Napisał leszek_piesek (Post 1456970)
I jak można źle zamotnować łącznik ? Dwie śrubki przykręcam i nie rozumiem gdzie można popełnić błąd.

nie zrozumiałeś mnie, to nie Ty źle zamontowałeś, tylko w fabryce został źle zmontowany/złożony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.