Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Hak holowniczy - ktoś ma? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67359)

connex 16-04-2009 07:29

Hak holowniczy - ktoś ma?
 
Witam,

Z poprzednim pytaniem o przyczepkę kempingową pozostałem bez echa to spróbuje inaczej...

Czy ktoś z Was montował do swojej Fuzji haka, nie chodzi mi o fabryczne wyposażenie tylko montaż po wyjeździe z salonu.
Pytanie brzmi o waszą cenę takiej usługi?
Druga sprawa ... czy potrzebna jest w tym modelu "dodatkowa wiązka oraz magiczny moduł do oszukania komputera" który b. często jest stosowany w samochodach z szyną CAN.

Pozdrawiam

pkosob 18-04-2009 20:44

Odp: Fusion + hak holowniczy - ktoś ma?
 
Mam hak (HAKPOL) od 3 lat, montowany w Toruniu, zapłaciłem ok. 400zł (o ile dobrze pamiętam). Instalacja działa ok, ale nie mam komputera w FF, więc na pozostałą część pytania nie odpowiem.

Yotez 30-04-2009 13:40

Odp: Fusion + hak holowniczy - ktoś ma?
 
Ja do swojego (2004r benzyna) tez montowałem jakis rodzimej produkcji zaplacilem 350 zł. Jak narazie spisuje sie bdb!
Gosciu ktory to montowal (a robi to juz pare lat) po prostu podlaczyl sie w instalacje, cala operacja trwala 30minut. Tylko demontaż zderzaka to widok tylko dla widzów o mocnych nerwach :)

bezczas 16-07-2009 17:54

Odp: Fusion + hak holowniczy - ktoś ma?
 
Witam.
Mnie Hak z montażem wyszedł 500zł. Do fuziona nie potrzeba żadnego modułu. Wystarczy standardowa wiązka kabli.

Jeśli chodzi o przyczepkę kempingową widziałem jakiegoś posta na forum w którym ktoś pytał o to czy może zapiąć przyczepę kempingową która daje nacisk na kulę S=75kg.
Producent samochodu podaje, że max nacisk na kulę może wynosić 50kg. Teoretycznie nie można zapiąć takiej przyczepy do Fuziona. Tutaj jednak należało by się zastanowić czym tak naprawdę jest nacisk pionowy na kulę S. Wartość ta jest związana z dopuszczalnym naciskiem na oś samochodu. Tak więc jeżeli nie przeładujesz bagażnika swojego fuziona, wtedy będziesz mógł spokojnie ciągnąć taką przyczepkę, która daje nacisk 75kg na kulę. Nie masz się co obawiać o to że hak nie udźwignie takiego ciężaru. Haki potrafią udźwignąć dużo więcej, ograniczeniem tutaj jest jedynie zawieszenie naszego samochodu.
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że na coś się to przyda.
Dla przypomnienie powtórzę jeszcze, że jeżeli zapinasz na hak przyczepę o s =75kg, pamiętaj aby nie przeładować bagażnika, bo wtedy będziesz drapał chlapaczami po asfalcie :)

Tak więc życzę udanych wakacji 8)

dr_Oktan 16-07-2009 19:24

Odp: Fusion + hak holowniczy - ktoś ma?
 
Zakładając nacisk na kulę 75 kg przeginasz już o 50% tego co dopuścił producent, a kula na haku jest na "długim ramieniu" co daje o wiele większy nacisk na tylną oś.
Prawdą jest że haki wtrzymują duże obciążenia, ale konstrukcja konkretnego modelu niekoniecznie.
Pewnie gdybym mial słuzbówkę zakładał bym taką przyczepkę bez obaw, ale w prywatnym ...hm ?

domel82 26-07-2013 05:44

Odp: Fusion + hak holowniczy - ktoś ma?
 
panowie a trzeba wycinać jakieś dodatkowe miejsce w zderzaku zeby hak zmieścić bo też się zastanawiam nad montażem haka głównie do wożenia rowerów na tym haku.

michalpodroznik 30-07-2013 12:02

Odp: hak holowniczy - ktoś ma?
 
Do montażu haka holowniczego z firmy HAKPOL nie jest konieczne wycinanie/rzeźbienie tylnego zderzaka.

Tu link do producenta haków HAKPOL:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tu link do instrukcji montażu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

arni84 28-10-2013 07:56

Re: hak holowniczy - ktoś ma?
 
Ja z kolei założyłem Steinhofa i jak dla mnie to idealny wybór. Na co dzień montujemy haki więc mam w tym temacie pewne rozeznanie. Jak dla mnie, to liczą się tylko trzy firmy - Thule, Westfalia oraz właśnie Steinhof. Wszystkie są porównywalnej jakości i konstrukcji ale Steinhof jest o prawie 50% tańszy, więc moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za napis na kuli.
My odkąd montujemy to zamawiamy haki tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - kupiliśmy tam dla klientów w sumie już prawie 200 sztuk i nigdy nie było żadnych, najmniejszych nawet problemów. Chłopaki znają się na rzeczy jak mało kto.

Co do gwarancji o których ktoś napisał wyżej, to z tego co mówią klienci, gwarancji nie traci się stosując wiązkę dedykowaną, jednak oczywiście trzeba się upewnić w swoim ASO jak do tego podchodzą.

Co do wycinania zderzaka, to nie ma tutaj żadnej różnicy między producentami. Jeśli konstrukcja samochodu wymusza podcięcie zderzaka, to nie ma innej opcji i trzeba podciąć. Gdyby dało się zaprojektować hak bez podcinania to każdy z producentów tak by zrobił.

Jitter 28-10-2013 08:50

Odp: hak holowniczy - ktoś ma?
 
...i pewnie nie masz z tego żadnych profitów? :027:

kacper69 28-10-2013 19:38

Odp: hak holowniczy - ktoś ma?
 
Haki Hakpolu są o 20-30 % tańsze od haków Steinhof.
Jedne i drugie mają odpowiednią homologację, a jednak Haakpole są lepsze bo.... są polskie.
Każdy kto ma głowę, kupuje krajowe ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.