Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Czy diesle maja dwa termostaty ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274741)

Kafar1986 07-01-2018 22:20

Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Witam
Borykam się z problemem spadku temperatury silnika. Termostat nowy, drugi z kolei. Podczas jazdy jest ok ale gdy tylko włącze nawiew na ciepło załóżmy na 3 to temperatura spada. Im wieksza temperatura i nawiew tym szybciej spada temperatura silnika. Dodatkowo zauważyłem ze jak wezmę nawiew na max zimno to z nawiewów i tak leci lekko ciepławe powietrze. Czy te silniki mają moze 2 termostaty jak diesle?

damiank274 08-01-2018 21:36

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Nie wiem jak jest w 1.8 benzyna ale w moim 2.0 tdci jest jeden termostat zintegrowany w obudowie.

maaster 09-01-2018 09:48

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Cytat:

Napisał Kafar1986 (Post 2912716)
Dodatkowo zauważyłem ze jak wezmę nawiew na max zimno to z nawiewów i tak leci lekko ciepławe powietrze. Czy te silniki mają moze 2 termostaty jak diesle?

Wczoraj sprawdziłem i faktycznie z nawiewu leci lekko ciepławe powietrze. Z pewnością nie miało temperatury zewnętrznej.

Chyba nadal masz coś nie tak z termostatem. Gdy temperatura przekroczyła ~70 stopni nastawiłem dmuchawę na 2 bieg a grzanie ustawiłem na 2/3 czerwonego pola. Wzrost temepratury na wskaźniku zwolnił ,lecz wskazóka wciaż szła w górę.
Jechałem z prędkością ~70 km/h.
Z tgo co mi wiadomo termostat jest 1.
pzdr

Kafar1986 12-01-2018 20:44

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
A czy możliwe że termostat drugi z kolei jest trafiony? Co ciekawe sprawdzałem nowy przed montażem a stary po demontażu i działały prawidłowo. A orientujecie sie po kiego diabła jest ten cieńszy kruciec przy obudowie termostatu? Do czego on idzie?

maaster 12-01-2018 21:14

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Termostat łączy mały obwód chłodzenia z dużym, czyli na chłopski rozum węższy króciec to obwód od małego obiegu a gruby prowadzi już ciecz do chłodnicy ( obieg duży ).

Kafar1986 12-01-2018 21:33

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
To chyba nie do końca tak bo mały obieg krąży po silniku a jak termostat się otworzy to ciecz leci na duży kruciec(chłodnica) i mały kruciec( bóg wie co). Te objawy troche mi nie pasują do termostatu bo podczas jazdy czy postoju jest ok, moge leciec jak wariat albo stać a temp jest ok. Wystarczy że włącze moc nawiewu na klimatronicu na 3 i więcej a temp leci w dól i noe ważne czy ustawie 20 czy 27'C. A jak się ma do tego czujnik temp cieczy?

maaster 12-01-2018 21:45

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Cytat:

Napisał Kafar1986 (Post 2915530)
. Wystarczy że włącze moc nawiewu na klimatronicu na 3 i więcej a temp leci w dól i noe ważne czy ustawie 20 czy 27'C. A jak się ma do tego czujnik temp cieczy?

Nie mam pojęcia jak to jest powiązane.

Po ilu km masz temperaturę powyżej 60 stopni ?

Kafar1986 12-01-2018 23:10

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Powiedzmy ze po ok 5 km, moze mniej moze troche więcej. Który wąż najlepiej sprawdzić żeby upewnić sie że obieg jest otwarty? Bo szlag mnie trafia jak coś nie pracuje tak jak powinno. Wcześniej miałem golfa i co bym nie robił i jak zimno by nie było to zawsze bylo 90C. A tu już ręce opadają jak kolejny mechanik mówi ze to termostat.

maaster 13-01-2018 09:34

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
5 km... czyli OK. Mój osiąga taką temperaturę po ~ 3 km ale auto jest garażowane.
Wąż podłączony do górnej części chłodnicy powinien być zimny póki termostat się nie otworzy.
pzdr

Kafar1986 13-01-2018 15:41

Odp: Czy diesle maja dwa termostaty ?
 
Dobra sprawdze i zobaczymy. A tak hipotetycznie jeśli termostat jest sprawny to jaka može być przyczyna mojej przypadłości?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.