Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   TDCI - migająca kontrolka świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=11375)

elkbox 12-03-2006 20:19

TDCI - migająca kontrolka świec żarowych
 
W kilku zdaniach opiszę sytuację jaka ostatnio mi się przytrafiła. Mam Focusa rocznik 2003 z silnikiem TDCI.
W trakcie jazdy zgasł mi silnik i zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Zjechałem na pobocze i próbowałem zapalić silnik - niestety bezskutecznie.
Po przekręcaniu stacyjki nie było niepokojących objawów - na moment zapalała sie kontrolka świec żarowych i gasła. Kręcenie rozrusznikiem nie powodowało
startu silnika. Samochód odcholowałem do garażu. Następnego dnia próba odpalenia samochodu udała się i samochód zachowywał się nomalnie.
CZy wiecie może co się stało, może ktoś z Was miał podobny przypadek. Jedynym śladem nieprawidłowości była migająca kontolka świec żarowych po zgaśnieciu silnika

gregor3 16-03-2006 12:55

W TDCI kontrolka świec żarowych może sygnalizować kilka błędów nie jest to związane z jedną konkretną usterką jedź na diagnozę zobacz za wczasu czy na kompie zapamiętało jakieś błędy bo na pewno zapamiętało lepiej wydać teraz 50zł za diagnozę jak potem się gimnastykować jeżeli w komputerze nie zapamiętało błędów to napisz po diagnozie powiem ci gdzie poszukać przyczyny :fcp4 :fcp4 :fcp4 :fcp14 :fcp18

elkbox 18-03-2006 17:47

Byłem na teście diagnostycznym i komputer stwierdził że problem jest związany z czujnikiem połozenia wałka rozrządu !!!!!

smoczek 03-06-2009 14:29

Odp: TDCI - migająca kontrolka świec żarowych
 
Potwierdzam miałem takie same objawy.

czujnik 100zł
komputer 70zł

Cobretti 03-06-2009 15:15

Odp: TDCI - migająca kontrolka świec żarowych
 
smoczek - pomogło ??

smoczek 03-06-2009 21:08

Odp: TDCI - migająca kontrolka świec żarowych
 
tak wymiana jest prost, czujnik zamontowany jest na pokrywie górnej silnika.


pozdrawiam

nakiel

pete78 18-03-2011 16:14

Odp: TDCI - migająca kontrolka świec żarowych
 
Mam to samo, Focus TDCI 100KM z 2003, objawy:

- po odpaleniu bucha dość mocno siwym dymem i przez chwilę obroty na luzie nierówne, potem już nie kopci i obroty nie falują

- w trakcie jazdy zaczyna migać kontrolka świec i auto traci moc, tak jakby odcinało paliwo, czasami coś zaczyna dziwnie stukać wtedy, po zgaszeniu i odpaleniu wszystko ok, usterka pojawia się dość losowo i ciężko ją zaobserwować.
Najczęściej się to dzieje jak jadę na niskich obrotach, 1500 na 4-ce wtedy zaczyna szarpać i zaczyna migać kontrolka świec.

Dziś na kompie stwierdzili usterkę czujnika położenia wałka rozrządu, błąd nr P0340.

CDN


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.