Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Tourneo Courier] Uszkodzona skrzynia biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277510)

pers 03-03-2018 19:54

Uszkodzona skrzynia biegów
 
Cześć. Dopadła mnie pierwsza awaria. Auto ma 2,5 roku 60 tyś. przebiegu i pada skrzynia biegów. Kilka dni temu nie mogłem wrzucić 3 i 4 biegu. Wczoraj rano wyjechałem do Warszawy z Katowic i dosłownie po 30 km. zauważyłem,że zgrzyta mi drugi bieg gdy ruszam spod świateł i chcę zmienić z jedynki na dwójkę. To samo jest zresztą gdy redukuje z trójki na dwójkę. reszta biegów ok. Z doświadczenia domyślam się ,że pada synchronizator. Tak przypuszczam. Do Wawy dojechałem, ale raz dwójka wejdzie, jednak znacznie częściej zgrzyta. W tej chwili z jedynki wrzucam od razu trójkę.Mam nadzieję ,że dojadę do domu jutro Szlag nie trafia bo kupiłem nowe auto,żeby mieć trochę spokoju od napraw. Zastanawiam się, czy chip nie miał wpływu na szybsze wykończenie skrzyni. Nie katuje samochodu od razu dodam. Jeżdżę normalnie, czasem depne

Jarek138 06-03-2018 09:13

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
Wyższy moment obrotowy, większe koła - może być, że skrzynia za bardzo obciążona.
Czekamy na ciąg dalszy.

pers 06-03-2018 21:25

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
Nie ma ciągu dalszego i rozczulania się nad dziadostwem. Naprawa nie opłacalna. Dzisiaj kupiłem nową skrzynie z rozbitego auta z przebiegiem 5 tys. Wymiana i tyle. Bardzo się zraziłem do Forda i raczej to mój ostatni zakup auta tej marki

Jarek138 07-03-2018 07:53

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
Tak z ciekawości, nieopłacalność jakiego stopnia ?.

pers 07-03-2018 08:37

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
Nie opłacalna dlatego,że za skrzynie prawie nową dałem 600 a naprawa zepsutej wyszłaby zapewne znacznie wiecej

jaceks 07-03-2018 11:43

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
nie brałeś może Ford Protecta, albo chociaż Gwarancja 12?

Spuki 08-03-2018 17:06

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
A działa taka gwarancja Jacku po zwiększeniu mocy silnika?

jaceks 09-03-2018 09:11

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
teoretycznie ingerencja w elektronikę silnika powoduje utratę gwarancji na napęd. Tak mówi książeczka serwisowa / gwarancja.
ze swojej strony nie znam procedur serwisowych, czy diagnosta wczytuje się w Sterownik silnika i analizuje go pod kątem zgodności z fabryką przy każdym aucie.
Skrzynie i silnik są projektowane z jakimś zapasem mocy, moim prywatnym zdaniem wyciśnięcie 10-15% więcej od parametrów nominalnych nie powinno wpłynąć na trwałość sprzętu.
Przypadek kolegi z warszawy jest jednostkowy, nie brałbym jego zdarzenia jako regułę, aczkolwiek skrzynie 5-biegowe były dedykowane tylko do aut o mocy poniżej 100 KM. A autor przyznaje się jawnie do tuningu o 45%.
Sądzę że skrzynia 6-biegowa z Fiesty/Focusa 125 KM mogłaby wytrzymać więcej.

adrevir 11-03-2018 16:18

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
Pers - miales jakies symptomy wczesniej, ze skrzynia szwankuje?

Bo u mnie od nowosci dziwnie wyglada z 1 na 2, trzeba powoli i z duzym wyczuciem wysprzeglic (zeby nie bylo "skoku" albo "uderzenia"), 2 nie wchodzi jak "w maslo", pozostale biegi ok, moze poza wstecznym, ale to wiadomo ze bieg niezsynchornizowany.

pers 11-03-2018 22:05

Odp: Uszkodzona skrzynia biegów
 
Nie, nie było nigdy żadnych problemów. Choć teraz z perspektywy czasu i świadomości tej awarii w tej chwili to jednak z dwójką zawsze był jakiś opór jak tak pomyśle. Nigdy nie zwracałem uwagi na to, ze dwójka ciężej z oporem jakimś tam wchodzi. Teraz gdy mam nową skrzynie opór nadal wyczuwam i jestem wyczulony na ten bieg. Delikatniej się z nim obchodzę. To pewnie przewrażliwienie. Nie ufam już temu autu i drugi raz już bym go nie kupił, nie ze względu na skrzynię tylko za całokształt. Auto nie warte 60 tyś.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.