Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189534)

krzysztofek 09-09-2013 14:36

Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
1 załącznik(i)
Witam
Przy otwieraniu szerokokątnego, dodatkowego lusterka wewnętrznego coś w nim zgrzytnęło i już się nie chce zamknąć.
Przekręca się płynnie ale nie chce się zablokować w pozycji zamkniętej.
Może ktoś wie co się mogło zepsuć i zna sposób jak można to naprawić?

Pozdrawiam

matik185 15-09-2013 18:29

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
tak poza tematem - dobrze ze napisales lusterko kontrolne dziecka :P Do dzis nie wiedzialem jak sie ten "czar" w aucie nazywa :P

wrzoch 16-09-2013 17:16

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Po lewej stronie klapki tego lusterka jest prowadnica, a w niej chodzi sobie taki cycek wystający z krawędzi kółka, czarnego, osadzonego w obudowie. Prawdopodobnie ten właśnie cycek wyskoczył z prowadnicy. Bez zdjęcia całości to raczej nie podziałasz. Jeśli ten cycek ci się urwał, to moim zdaniem ciężko będzie to naprawić, ale nie ma rzeczy niemożliwych :)

krzysztofek 17-09-2013 13:15

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Dzięki za odzew. Rozebrałem całość i okazało się, że problem faktycznie tkwi w ułamanym cycku ;-) Ale tym w obudowie, na końcu prowadnicy, o który zahaczał się cycek z czarnego kółka. Element raczej nienaprawialny. Trzeba wymienić całą obudowę. Póki co poluzowałem sprężynę i lusterko nie "odbija" dając się ustawić w pozycji zamkniętej. Pozdrawiam.

tedi_k 17-09-2013 14:45

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Chyba nie warto kombinować - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - za 50zł lusterko z całą resztą "przyległości"...

adamon 19-07-2017 19:25

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Odświeżę trochę temat, wszak nie mam takiego schowka z lusterkiem ale zastanawiam się czy nie można dokupić i dołożyć??
Nie jest to bardzo drogie, ale czy uda mi się to zamontować ??
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Istvan 19-07-2017 21:38

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Ale po co? Ja chciałbym w tym miejscu mieć drugi schowek na okulary,zamiast tego bezsensownego "wynalazku Forda".Założyłem za całe 40 zł lustro panoramiczne,które ogarnia nawet psa leżącego za tylnymi fotelami (a co dopiero dzici na tylnym siedzeniu).Wymontowałbym to dziadostwo i założył schowek na okulary lub na cokolwiek innego.Jeden po lewej nad drzwiami to za mało :)

adamon 20-07-2017 06:41

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
To jest tylko lusterko?
Myślałem, że jest to też schowek na okulary

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

C-max1979 20-08-2017 18:01

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Ja Panowie mam inny pomysł. Z tyłu w miejscu jednego z dwóch podświetleń tablicy zamontować kamerkę cofania, (znalazłem dedykowaną na Wish) a w miejsce tego lusterka niepotrzebnego zresztą włożyć monitor TFT 7 calowy . jest tam dość miejsca i myślę że powinno się to zmieścić. Co Wy na to ?

wrzoch 20-08-2017 18:33

Odp: Lusterko kontrolne dziecka nie zamyka się
 
Cytat:

Napisał C-max1979 (Post 2846758)
Co Wy na to ?

Jakieś 6 lat temu na to wpadłem, nawet zrealizowałem do tej pory dwukrotnie (poprzedni i obecny C-Max), zresztą jest gdzieś to wspomniane, nawet w kilku wątkach.

Powodzenia życzę w upychaniu 7" w tamtym miejscu, jeżeli jeszcze chcesz żeby się to to zamknęło (moje się zamyka).

W poprzednim mialem tam monitor 3.5", który oczywiście zepsułem, potem wsadziłem 4.3" i z tanich dostępnych jest to maks żeby się:
a) zmieściło
b) zamknęło

Może by i weszło 5", ale praktycznie musiałby nie mieć ramki albo mieć minimalną, no i obudowie raczej zapomnij.

Dodatkowym problemem są też kąty widzenia - w tanich monitorach rewelacyjne na boki nie są, także trzeba go skierować w stronę kierowcy, co wymaga trochę dodatkowego miejsca.

Nie polecam kamerek zamiast lampki tablicy, zdecydowanie lepsze są te zintegrowane z guzikiem klapy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.