Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297277)

Robert83KR 15-06-2019 20:03

Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
1 załącznik(i)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Panowie, dzisiaj myłem na myjce ciśnieniowej samochód, ale bardzo blisko trzymałem pistolet co spowodowało uszkodzenia lakieru jak na zdjęciu... kompletnie nie wiem co z tym teraz zrobić:( ktoś może coś doradzić? Miał ktoś tak?

weuek 15-06-2019 22:00

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Po pierwsze, to na myjkach jest instrukcja jak myć (w tym żeby nie trzymać blisko), a po drugie, to w fokusach/c-maksach w tym miejscu lakier się cały czas piaskuje od przednich kół. Tak więc zebrała się tu niefrasobliwość użytkownika z konstrukcyjnym babolem.

;-)

Zamalować zaprawką i nauczyć się poprawnie myć.

Robert83KR 16-06-2019 10:46

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Dzięki, no niestety chciałem dobrze domyć auto... Ale masz rację, zbyt blisko trzymałem niestety pistolet :(
Będę chciał pojechać z tym do lakiernika - ciekawe ile coś takiego może kosztować :(

Cytat:

Napisał weuek (Post 3143055)
Po pierwsze, to na myjkach jest instrukcja jak myć (w tym żeby nie trzymać blisko), a po drugie, to w fokusach/c-maksach w tym miejscu lakier się cały czas piaskuje od przednich kół. Tak więc zebrała się tu niefrasobliwość użytkownika z konstrukcyjnym babolem.

;-)

Zamalować zaprawką i nauczyć się poprawnie myć.


Antej 16-06-2019 11:03

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Zależy czego klient oczekuje -> ile jest gotów zapłacić.

W końcu to malowanie jednego elementu, czyli 300-400zł jak ma całkiem zniknąć.

Albo zeszlifować lekko, zaprawka, bezbarwny i jak wyschnie to folia bezbarwna dla ochrony na przyszłość.

Można to zrobić samemu po kosztach dwóch puszek lakieru i kawałka folii oracal.

rav 75 17-06-2019 05:23

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Fabryczna powłoka lakieru jest w stanie wytrzymać o wiele większe ciśnienie niż to z myjni.

weuek 17-06-2019 05:58

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Ale to miejsce już było uszkodzone (każdy focus mk2/c-max mk1 tak mają), więc myjka tylko zdjęła nietrzymający się lakier.

BrunoJ 17-06-2019 19:57

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Nigdzie napisane nie jest, że powłoka była fabryczna ;-)
Natomiast z tym wytrzymywaniem to byłbym ostrożny. Kolega kiedyś "umył" kawałek lakieru na masce kilkumiesięcznym aucie. Chociaż zasadniczo faktycznie nic nie powinno się stać.

weuek 18-06-2019 05:55

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Ludziska tymi myjkami dosłownie zdrapują zaschnięte zanieczyszczenia (np. rozgniecione i zasuszone owady), trzymając dyszę 2 cm od powierzchni. Szwagierce odchodzi z przodu lakier łatami i nie wiadomo dlaczego. A ze sposobem własnoręcznego mycia tego nie połączy.

Robert83KR 18-06-2019 12:35

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
Ja dzisiaj oddaję auto do lakiernika, zobaczymy ile policzy i jak to zrobi :) dam fotkę jak już będzie zrobione;)

Robert83KR 22-06-2019 19:44

Odp: Odpadł lakier po myjce ciśnieniowej.
 
1 załącznik(i)
Tak jak obiecałem - dodaję fotkę zrobionego nadkola, lakiernik zrobił z obu stron i wygląda ładnie :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.