Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Uszczelka pod głowicą? 2013 1.0 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323189)

PanJapko 30-08-2021 20:36

Uszczelka pod głowicą? 2013 1.0 Ecoboost
 
Cześć wszystkim.

Jak w tytule - mam Forda Focusa MK3 1.0 Ecoboost 125 km 2013r, przejechane 110kkm i ostatnio niestety wydarzyła mi się taka przygoda - na autostradzie pękł przewód/wąż od chłodnicy (co zauważyłem post factum, ten cieńszy przewód), wyciekł płyn, temperatura skoczyła do 120st, zatrzymałem się po ok 10-15 sekundach i wyłączyłem silnik. Przyjechał assistance, zalał płyn, uszczelnił przewód, odpalił i zgasił stwierdzając, że najprawdopodobniej została uszkodzona uszczelka pod głowicą.
Moje pytania: jakie są szanse na naprawę takiej usterki? Czytałem, że te uszczelki są dosyć mocne jednak, ale może ktoś ma zasobniejszą od mojej wiedzę na ten temat? Znajomy miłośnik forda mówił, że często w przypadku Ecoboosta zniszczeniu ulega blok silnika i jedynie wymiana - potwierdzi lub zaprzeczy ktoś? Nowy silnik w ASO wycenili mi w Danii na - uwaga - ok 50-60 tys złotych. Czy warto naprawiać czy jedynie swap mi pozostał?

Pozdrawiam
PS. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem w wątku.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/IMG]

Fulara 30-08-2021 20:50

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
60 tys zł.... no szkoda że nie 600. albo 6 milionów.

zazwyczaj pęka blok. weź napraw wszystko, odpal auto i obserwuj, co ci mamy powiedzieć, że UPG ? a skąd my to mamy wiedzieć. auto przywrócić do używalności i zobaczyć czy kręci, zobaczyć czy kopci, czy ubywa oleju, płynu i będziemy diagnozować.

PanJapko 30-08-2021 21:07

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
Dzięki.
Raczej chodziło mi czy jest sens wymieniać w ogóle uszczelkę (i pozostałe podzespoły) oraz robić planowanie czy jednak jeśli to UPG - to najprawdopodniej i tak skończy się to na wymianie silnika :/

Fulara 30-08-2021 21:19

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
absolutnie. zrób auto tak, żeby go odpalić i jeździć. wtedy ocenisz szkody. ewentualnie jak nie zakęci i pierścienie chwyciły to masz silnik do wymiany.

ale laweciarz i jego hasło UPG to włóż między bajki.

Danielo_82 31-08-2021 05:27

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
Nie blok, a głowica i to na pewno nie po 15 sekundach od złapania temperatury. Skasuj błędy, odpal i zobacz co się będzie działo.

kln1920 31-08-2021 06:42

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
Żeby dla samej uszkodzonej UPG silnik wymieniać... :D nie no, w takim czasie nie usmażysz silnika (na 99%), jak koledzy mówią- wymień wężyk, skasuj błędy, odpal i jeździj. Jak zacznie kopcić, brać olej, będzie się robiło masło pod korkiem oleju czy tam mętniał płyn- wtedy się martw

marey 31-08-2021 06:43

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
W tym silniku blok jest żeliwny, nie tak łatwo o pęknięcia.

MIREKTERAZPOLSKA 01-09-2021 06:40

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
Spokojnie.
Zacząć trzeba od dokładnej diagnozy.
Zazwyczaj takie przygody mieszczą się w 15 000zł

Bump:
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3365349)
absolutnie. zrób auto tak, żeby go odpalić i jeździć. wtedy ocenisz szkody. ewentualnie jak nie zakęci i pierścienie chwyciły to masz silnik do wymiany.

ale laweciarz i jego hasło UPG to włóż między bajki.

Panie Łukaszu, w tych silnikach szybko pęka głowica przy przegrzaniu

Bump:
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3365381)
Nie blok, a głowica i to na pewno nie po 15 sekundach od złapania temperatury. Skasuj błędy, odpal i zobacz co się będzie działo.

15 sekund jak zauważył

Bump:
Cytat:

Napisał marey (Post 3365386)
W tym silniku blok jest żeliwny, nie tak łatwo o pęknięcia.

Myli się Pan-bardzo łatwo

Bump:
Cytat:

Napisał PanJapko (Post 3365342)
Dzięki.
Raczej chodziło mi czy jest sens wymieniać w ogóle uszczelkę (i pozostałe podzespoły) oraz robić planowanie czy jednak jeśli to UPG - to najprawdopodniej i tak skończy się to na wymianie silnika :/

Sprawdzić dokładnie

Fulara 01-09-2021 06:50

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
Panie Mirku

ja mówiłem, że prędzej blok w tych autach pojdzie jak uszczelka, a chłop się UPG boi :)

na chwilę obecną nie wiemy co się stało, jak silnik zareaguje na kolejną pracę więc trzeba go przywrócić do używalności i patrzeć co się dzieje. bardzo możliwe że 15 000 będzie potrzebne, a może rozeszło się po kościach.

MIREKTERAZPOLSKA 01-09-2021 06:54

Odp: Uszczelka pod głowicą? 2013 Ecoboost 125km
 
Panie Łukaszu nie w tym silniku, a jazda spowoduje zwiększenie kosztów.
Ale jak pisałem-sprawdzenie to podstawa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.