Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170055)

piotrlit20 20-11-2012 16:57

Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
dzisiaj załozylem instalacje gazową po wracaniu do domu bardzo mi szarpał zwłaszcza na wysokim biegu przy wolnych obrotach i jakby pare razy strzelił.


dodam jeszcze ze po kupnie auta jakies 2-tyg temu tez mi na benzynie szarpał.
przewody wymieniłem dzisiaj na nowe razem z montazem instalacji gazowej lecz świec nie !!
czy to moga byc swiece?? doradzcie koledzy

Martinez1979 20-11-2012 18:41

Warto je wymienic. Jak szarbie na benzynie to na gazie tragedia totalna. Moze byc jeszcze cewka ale w najgorszym wypadku. Wstaw nowe swiece i obserwoj zachowanie auta

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Juzek 20-11-2012 19:14

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
świece, przewody, cewka... pierwsze do sprawdzenia :)

piotrlit20 20-11-2012 19:18

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
przewody wymienione dzisiaj jutro zobacze swiece
oczywiscie motorcraft bo innych raczej nie widze w tym temacie

Martinez1979 20-11-2012 19:20

Dokladnie platynowe lub ngk tez platyna.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

Juzek 20-11-2012 19:31

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
czasami jest tak, że wymienisz przewody i świece, a problem powróci za jakiś czas.... problemem jest zużyta cewka, która może nawet szybko zużyć nowe przewody i świece

Bump: mi też po założeniu sekwencji strasznie szarpał na gazie... jechałem do gazownika na regulację, patrzyłem na niego krzywo i nie wierzyłem mu, gdy mówił, że od strony lpg wsio ok... zmieniłem świece i przewody, pojechałem do gazownika i go przeprosiłem :)

lucasso 20-11-2012 19:47

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
miałem przypadki strzelania w kilku autach z lpg i zazwyczaj była to wina kabli wn i świec, jeśli chodzi o szarpanie podczas jazdy u mnie winą było lewe powietrze (nieszczelność na łączeniu przewodu do filtra powietrza).

piotrlit20 20-11-2012 20:32

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
jutro napisze jak sie autko sprawuje na tych nowych swiecach platynkach motorcraftu.... mam nadzieje ze to zalatwi problem

RS AUTO-RAF 20-11-2012 20:34

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
podobno te platynowe świece na gazie nie sprawdzają sie za dobrze. Jeśli zamiennik to NGK.
Jeśli miałeś instalację strojoną na tak działającym silniku to po wymianie świec dobrze byłoby ją jeszcze raz wystroić.

rustin 21-11-2012 11:43

Odp: Dławienie sie silnika na wolnych obr. po świeżo załozonej instalacji
 
A niby czemu nie? z doświadczenia raczej nie mówisz tylko podobno więc po co takie opinie? Ja jeżdżę na platynach i jest ok nie padają czy coś. Każdy to ma lpg w mk3 i nie tylko przynajmniej na mkp też na takich jeżdzą. A jaki zamiennik ci chodzi? chyba też platynowe bo takie są dedykowane do tego silnika a mc=ngk

co do problemu wymień cewkę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.