Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79921)

grzegorz914 03-10-2009 06:49

5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Witam
ford wydal poprawke dla wszystkich ktorzy nie maja uszczelki odprowadzajacej wode z tylnej klapy dalsze info na PM.

TOMAS 03-10-2009 10:29

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Grzegorz914 to nie jest news, temat już znany od dawna a ja już jestem ok roku po wymianie na taką szybe w uszczelką. Temat był juz poruszany w tym topicu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jest znany. Poprostu składa się reklamacje w ASO zamawiają nową szybę z uszczelką i wymieniają na gwarancji

grzegorz914 03-10-2009 17:16

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1257358)
Grzegorz914 to nie jest news, temat już znany od dawna a ja już jestem ok roku po wymianie na taką szybe w uszczelką. Temat był juz poruszany w tym topicu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jest znany. Poprostu składa się reklamacje w ASO zamawiają nową szybę z uszczelką i wymieniają na gwarancji

niestety niedotyczy to wymiany szyby instalowane sa dodatkowe splywy na wode po obu stronach szyby aktualizacja z wczoraj wiec nowa.

Leonzaw 11-10-2009 00:36

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
grzegorz914 czy coś było także poruszane w sprawie klapy od kombiaka??

mir200 11-10-2009 18:32

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
w moim kombiaku rzeczywiście trochę leje się po bokach szczególnie przy dużym deszczu.(do bagażnika nie leje się). ale ostatnio porównywałem Qashqaia kumpla i wygląda to podobnie- też kapie bokami.

keisim 13-10-2009 22:52

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
mir - to ja Ci zazdroszczę bo w moim kombi leci na całej szerokości klapy i to już jest problem :) Spodnia część klapy jest źle wyprofilowana, powinna tam być rynienka, która kierowałaby wodę do narożników.

BTW... gdzieś ta woda spływać musi i w kombi zwykle spływa właśnie z narożników klapy. Niestety księgowi Forda stwierdzili, że inżynierowie powinni skupić się na core'owej funkcjonalności samochodu i takie pierdoły zostawili zapewne na facelift. W przypadku hatcha klientela zmusiła ich jednak to nieco szybszej reakcji... bo woda w bagażniku to już zdrowe przegięcie.

Leonzaw 13-10-2009 22:58

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
na początku kilka razy miałem wodę za kołnierzem teraz nawet jeżeli pada to nauczyłem się że muszę otworzyć i chwilkę odczekać aż woda zleci i wtedy ciągnąć do góry ... no niestety dalej leci to co napada ale to co z klapy spłynie już

keisim 13-10-2009 23:11

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Tia... a przy tankowaniu to tylko do pierwszego odbicia... a jak Convers zawiedzie to kluczyk 10mm... a na ksenony to nie dmuchać bo zaparują... a z podłokietnika to korzystać tylko w razie konieczności bo koniec jego bliski.. a w deszczu to nie za szybko jechać bo strugi na szybach robić się będą...

Jakie to czasy dla nas kierowców nastały?... uczyć się trzeba na każdym kroku :)

Leonzaw 14-10-2009 00:07

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
keisim no cóż poradzić, ale wiesz że człowiek do wszystkiego moze się przyzwyczaić ... później mu to wchodzi w nawyk i już nawet nie uważa że to wada jest ;)

kristof70 14-10-2009 07:25

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
marudy nie narzekajcie już :)

Kipa 14-10-2009 19:55

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Ja to nie narzekanie, tylko przypominam aby pamiętać o odczekaniu, także po nocnych opadach, gdy rano wydaje się autko suche, bo raz dwa się człowiek przebudzi, jak mu się za kark zimna woda wleje ;-)
To samo jest jak się więcej rosy osadzi na bryczce, ale to już widać.

komariusz 08-09-2011 20:38

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Czy ktos może miał kapanie do wnętrza przy zamknietej klapie? Wiem że głownie jest tu o wodzie po podniesieniu klapy (mój ma te rynienki i spływa na boki). Ale u mnie kapie czasem przy zamknietej klapie. I to jakoś dziwnie.. bo potrafi cały dzień na deszczu stać i nic nie ma.. a czasem pół godzinki i juz jest troszke wody na wysokości tylnego zagłowka po stronie pasazera. Przy czym raz stał cały dzień w deszczu i nic nie było0.. ale po uruchomieniu wycieraczki nagle zapodało wodę -- Miał ktos podobnie?

foni 08-09-2011 21:44

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Mi ciekło "dydkiem" od spryskiwacza na tylnej klapie... Po jego wymianie zero problemów. Mokre miejsce - z tego co opisujesz - identyczne..

leszcz 09-09-2011 20:49

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Cytat:

Napisał grzegorz914 (Post 1257269)
Witam
ford wydal poprawke dla wszystkich ktorzy nie maja uszczelki odprowadzajacej wode z tylnej klapy dalsze info na PM.

poprosze o informację :)

leszcz 11-09-2011 17:14

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
no i ??
pisałem do kolegi ale cisza :( wie ktos o co biega ?

kolki 11-09-2011 17:19

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
witam czy idzie gdzies kupic taka uszczelke o ktorej piszecie bo juz mam dosyc jak otwieram klape i woda mi do samochodu leci bo sie pod szyba zbiera

TOMAS 11-09-2011 17:21

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Nie idzie dokupić samej uszczelki jest ona przyklejana w fazie produkcji szyby.

Ja wymieniłem na gwarancji, tzn pojechałem zgłosiłem a międzyczasie były już auta na salonie z uszczelką. Odpowiedz Ford Polska była aby wymienić. Czy po gwarancji wymieniają na swój koszt to nie mam pojęcia

wojtbf1 11-09-2011 19:54

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1707163)
Czy po gwarancji wymieniają na swój koszt to nie mam pojęcia

Chyba nie wadzi zapytać.....sytuację tą chyba można traktować jako ,,wada fazy produkcji,, wiec może gra jest warta świeczki.....

kolki 12-09-2011 16:27

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
a zdaje to egzamin ????? czy teraz po otwarciu bagażnika woda przestała wlatywać do środka ?????

Marianosik 12-09-2011 16:31

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Cytat:

Napisał kolki (Post 1707571)
a zdaje to egzamin ????? czy teraz po otwarciu bagażnika woda przestała wlatywać do środka ?????

Ja mam tą uszczelke od nowości i do bagażnika się nie leje, ale po większych opadach trzeba uważać żeby nie nalało sie za kołnierz:-)

TOMAS 12-09-2011 16:50

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Po wymianie na szybę z uszczelką problemu nie zaobserwowano :D

Dariusz N 31-12-2017 17:03

mokry bagaznik
 
3 załącznik(i)
Witam.Po długim poszukiwaniu problemu z cieknącym bagaznikiem. awaria została namierzona okazalo sie że cieknie woda do środka przez uszczelkę od wężyka tylnego spryskiwacza.uszczelnione silikonem.mokro było aż pod tylnym siedzeniem

_harry 31-12-2017 17:16

Odp: mokry bagaznik
 
Slabo wyglada ta poducha... ;-(

Dariusz N 31-12-2017 18:28

Odp: mokry bagaznik
 
Cytat:

Napisał _harry (Post 2909150)
Slabo wyglada ta poducha... ;-(

No niestety dopiero kupiłem i zaczęła się awaria z cieknącą uszczelką.Nie jest się w stanie sprawdzić co się działo w środku.wszystko wychodzi dopiero po zakupie

Michał82 01-01-2018 18:38

Odp: mokry bagaznik
 
Sprawdzę u siebie bo też mi się pojawia ostatnio woda w bagażniku. Na razie podejrzewam prawą tylną lampę, ale może to to samo co u Ciebie.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

egrzesiek 24-03-2018 14:34

Woda w bagażniku->nalot na tapicerce
 
Witajcie,
od jakiegoś czasu tylna szyba strasznie parowała w moim aucie. Wczoraj odkryłem, że podłoga w bagażniku (hatchback) od spodu jest cała mokra. Po jej wyjęciu okazało się, że w zagłębieniu na koło zapasowe jak i w styropianowym organizerze znajduje się sporo wody. Po osuszeniu wszystkiego pojechałem na myjnie, żeby trochę polać po klapie i znaleźć miejsce przecieku.. niestety bezskutecznie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Na forum znalazłem info, że chodzi o uszczelkę szyby,ale było to lakonicznie opisane, rozumiem, że jest to dolna uszczelka między szybą a poziomą częścią klapy bagażnika na zewnątrz. Może ktoś z Was usuwał ten problem samodzielnie, z tamtego posta zupełnie nie zrozumiałem jak się za to zabrać.
Dodatkowo, wilgoć spowodowała pojawienie się pleśni na wykładzinie i boczkach bagażnika. Czy moglibyście polecić mi jakiś środek do usuwania tego typu problemów? Czy samo przetarcie wystarczy, czy lepiej wyjąć boczne, materiałowe części obicia bagażnika?
Słaba niespodzianka na wiosnę:/

egrzesiek 25-03-2018 13:12

Odp: Woda w bagażniku->nalot na tapicerce
 
Wydaje mi się, że znalazłem problem. Prawdopodobnie przepuszcza uszczelka prowadząca kable do klapy bagażnika. Z obu stron jest taka sama sytuacja.
https://images81.fotosik.pl/1026/80fe75c07bb33f43.jpg
Na zdjęciu widać wężyk z kablami, oraz kurtynę powietrzną, na której widać było ślady wody mniej więcej od punktu wyprowadzenia kabli do klapy.

Wiecie może jak uszczelnić taką uszczelkę?

lucas4891 25-03-2018 18:45

Odp: Woda w bagażniku->nalot na tapicerce
 
Ja bym te czesc "wezyka" wchodzaca w karserie najpierw wyjal, zeby sprawdzic czy nie ma purchla przez ktorego moglaby byc nieszczelnosc. Mysle, ze mozesz zmotowac zpowrotem na silikon. Ale przemyslowy typu silpack a nie sanitarny

0pi 26-03-2018 14:19

Odp: Woda w bagażniku->nalot na tapicerce
 
Miałem podobny problem. Winny okazał się filtr powietrza w bagażniku!
Zobacz czy nie masz wody pod lampą stojąc przy bagażniku z lewej strony - na połączeniu blachy dolnej z nadkolem. Za błotnikiem, po lewej stronie (strona kierowcy) jest filtr, który ułatwia wentylację bagażnika. Woda spływająca po karoseri, wpływa w szczelinę między błotnik i tam swobodnie się przedostaje przez sparcianą uszczelkę filtra.
Demontaż błotnika z lewej strony (nie w całości), wyjęcie filtra, osuszenie miejsca (tam jest taka półka - po wyjęciu filtra) i ja złapałem filtra na dwie oczywiście trytytki do karoserii i od tamtego momentu sucho :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bartekk89 29-09-2019 11:12

Woda w bagażniku
 
2 załącznik(i)
Witam

Może ktoś z Was miał taki problem jak woda w bagażniku? Na załącznikach widać w którym miejscu jest i skąd kapie... Tylko nie mam pojęcia jak ona tam się dostała... Gdzie szukać przyczyny? Zauważyłem że wilgotny jest materiał pod tym plastikiem (wewnątrz co jest) na którym opiera się tylna półka bagażnika

radkor 29-09-2019 13:57

Odp: Woda w bagażniku
 
1 załącznik(i)
Przelotki gumowe po otwarciu klapy, tuż nad mocowaniem siłownika klapy.
Warto się tym zająć gdyż cieknie po zapłonniku kurtyny, który rdzewieje od tego. :o

PS. Jak wsadzisz rękę od dołu w otwór plastiku na pierwszym zdjęciu to wyczujesz tam wodę. Kapie od przelotki na osłonę słupka C i stamtąd spływa na czarny plastik i w dół.

bartekk89 30-09-2019 07:30

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Super zajmę się tym jak przestanie padać 😁
I bardzo dziękuję za przeniesienie tematu (przepraszam za kłopot, wcześniej szukałem ale nie znalazłem tego wątku :/) i dziękuję za pomoc!!

smoczatko 26-12-2023 12:16

Odp: 5 drzwi-tylna klapa (Woda w bagazniku)
 
Witam kolegów , niedawno kupiłem mondka mk4 przedlifta , i moje pytanie jest takie , czy to jest normalne ze woda stoi w kanalikach pomiędzy szybą a klapą .Jak otwieram klapę to wylatuje z stamtąd woda , nie chciał bym żeby tam mi się zalęgła ruda . Czy muszę gdzieś jakieś kanaliki wyczyścić , czy to jest normalne ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.