Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyciek oleju z miski olejowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157548)

jaco_k 09-05-2012 17:26

Wyciek oleju z miski olejowej
 
Witam.
Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale takiego przypadku jak u mnie nie mogę znaleźć. Otóż po zauważeniu wycieku spod miski - wiadomo - trzeba zająć się uszczelką - silikonową rzecz jasna. Po zdjęciu miski / prościutka /, odtłuszczeniu, naniesiony silikon marki Dirko, skręcone, po przejechaniu ok 100 ! km - wycieki. Następny silikon - marki Wurth - sytuacja identyczna. Przejechałem ok. 2000 km, kolejna wymiana, tym razem polecany Victor Reinz - i znowu leje. Wyciek rzędu 1 - 1,5 litra / 10000 km. Może ktoś miał podobny przypadek i podpowie w czym jest rzecz, bo niestety jest to trochę wkurzające. Dodam, że spód silnika, pokrywa zaworów i inne podzespoły umyte "do białości", więc na 100% wykluczam lanie z innych miejsc. Pozdrawiam forumowiczów.

jaco_k 12-05-2012 11:02

Odp: Wyciek oleju z miski olejowej
 
A jednak nie wykluczam lania z innych miejsc. Fajnie zrobił mnie ten wyciek w konia, mianowicie leje gdzieś w okolicy (za) pompy wtryskowej a olej ładnie "idzie" na dół i rozprowadza się wokół po misce olejowej. I teraz moje pytanie skąd ten wyciek, bo nie wiem, czy w tym silniku jest uszczelka pompy wtryskowej ( a ją podejrzewałbym najbardziej), czy może jakieś inne miejsce. Może ktoś miał podobny przypadek, więc liczę na pomoc.

mondi80 12-05-2012 15:37

Odp: Wyciek oleju z miski olejowej
 
Kolego mam ten sam przypadek też uszczelniłem miskę silikonem jednak ta miska składa się jakby z 2 części ta blaszana na silikonie i nad nią jest taka aluminiowa. I teraz zastanawiam się bo też mam mokre pod pompą wtryskową czy leje gdzieś z zza pompy czy spod tej aluminiowej miski się leje i pęd powietrza rozwala ten olej do góry pod pompę i na dół. jeżdżę z tym już rok ubytków oleju nie mam pod autem też posadzki nie brudzi więc na razie czekam

jaco_k 12-05-2012 18:57

Odp: Wyciek oleju z miski olejowej
 
No dobra, nawet jakby, to czy ta aluminiowa ma jakąś uszczelkę czy można ją np. dokręcić bo ewidentnie jest mokro za pompą na bloku silnika i kwestia czy to olej spod łączenia pompy czy spod tej drugiej miski i pęd powietrza robi swoje.

mondi80 13-05-2012 13:00

Odp: Wyciek oleju z miski olejowej
 
pewnie się i da uszczelnić tą aluminiowa jeśli tam jest wyciek ale żeby się do tego dobrać to trzeba by chyba sprężarkę klimy i pompę olejową wymontować

jaco_k 13-05-2012 14:38

Odp: Wyciek oleju z miski olejowej
 
Jak na moje oko wyciek jest na łączeniu pompy wtryskowej z silnikiem. Kwestia tylko, że w żadnym sklepie nie znalazłem uszczelki (uszczelniacza) pompy do TDCi. Nie mam pojęcia jak ona jest tam zamontowana. Może ktoś pomoże?

Strasznie ciężki dostęp. Albo leje spod pompy albo spod uszczelki górnej miski alu. Innej opcji nie ma. Wszystko umyte karcherem, czekam gdzie się pokaże.

No i się pokazało. Wyciek spod pompy wtryskowej. Do wymiany uszczelka, już zakupiona. Fajnie by było, jakby ktoś zapodał opis wymiany tej uszczelki. Z góry dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.