Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] centralny zamek szaleje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62341)

vivere 17-02-2009 19:08

centralny zamek szaleje
 
Witam!
Na początku przepraszam jeśli taki temat był juz poruszany na forum ale jestem nowym użytkownikiem i jakoś nie mogłem znalesc odpowiedzi na nw problem, a mianowicie:
od niedawna posiadam Forda Mondeo 2.0 TDDI wersja Trend rok 2001. Samochodzik jak narazie sprawuje sie należycie problem tkwi w elektronice, a dokładniej w zamku centralnym.
Pilot jak to chyba zawsze bywa jest w kluczyku otwiera on drzwi bez problemu, przy przytrzymaniu dłużej otwiera również wszystkie cztery okna natomiast nie zamyka pojazdu. Podczas pojedyńczego pstryknięcia zamki w wewnątrz samochodu próbują sie zamknąć ale nic z tego nie wychodzi natomiast podczas podwójnego ryglowania (dwa razy pstryk w ciągu 3 sek.) nie zamykają też samochodu. Słychać tylko ruch zamków i wydaję się, że nie mają siły albo nie mogą zaskoczyć. Napisze również, iż po przejechaniu odcinka ok 60 km spróbowałem zamknąć samochód i o dziwo udało się światełka mrygnęły i wszystko wydawało się już ok, ale jak odczekałem pare minut i otworzyłem samochód znów nie chciał sie zamknąć za pomocą pilota. Moje pytanie jest (dla niektórych pewnie proste) co zrobić (zaznacze, że nie jestem mechanikiem i prosze o jak najprostrze wytłumaczenie problemu) żeby samochód zamykał sie z pilota jeszcze raz zaznacze, że otwiera sie za każdym razem, i co zrobić żeby okna po otworzeniu też zamykać z pilota, bo nie wiem czy w tej wersji jest taka możliwość aby je zamykać ale skoro pilot je otwiera...? Pozdrawiam

vivere 18-02-2009 10:03

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Naprawdę nikt nie miał takiego problemu z zamkiem? Przejrzałem wczoraj i dziś chyba wszystkie dostępne wątki podobnych tematów ale nic nie znalazłem na forum. Dzwoniłem do serwisu Forda w stolicy a tam miły pan pomógł mi mówiąc żebym zapisał się w kolejce na diagnozę problemu i ot cała pomoc. Według mnie powinni milej obchodzić się z użytkownikami (jakby nie było "ich" samochodów) w końcu dzieki nam interes u nich sie kreci. Proszę o pomoc!

szperaczz 18-02-2009 15:36

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Spróbuj zaprogramować kluczyk:
4 razy przekręć stacyjkę tak żeby zapaliły się kontrolki (trzeba to zrobić szybko)
usłyszysz piknięcie wtedy naciśnij jeden z przycisków i znowu powinno piknąć
następnie przekręć jeszcze raz stacyjkę.

może pomoże

vivere 20-02-2009 08:19

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
nic to nie dało...echhhh trzeba chyba elektryka szukać

VEG 20-02-2009 09:36

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
No niestety, ale to jest najczęstszy przypadek usterek w Mondeo :567:

szperaczz 20-02-2009 09:38

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
a kluczykiem centralny zamyka wszystkie drzwi?

vivere 20-02-2009 09:59

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
tak zamyka światełka migją i jest wszystko ok...natomiast pilotem jak pisałem nie chce zdarzyło mu się dwa razy zamknąć więc krótko trwała moja radość. Może to wina temperatury i wilgoci? Na forum znalazłem coś na ten temat żeby przeczyscic jakąś kostkę bo wilgoć łapie tylko gdzie ona jest?A może to inna przyczyna...?

szperaczz 20-02-2009 10:10

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
To co piszesz bardziej dotyczy innej przypadłości czyli zamykania się samoczynnie centralnego zamka.
Powiem szczerze że te objawy u ciebie są dziwne może spróbuj zrobić restart sterownika centralnego zamka przez odpięcie zasilania do niego.
Było opisywane ze należy odpiąć wtyczki bądź wyjąć bezpiecznik na ok 10-15 min. Sterownik masz za schowkiem pasażera.
Może to pomoże.
A podczas programowania słyszałeś pikniecie 2 razy?
Możliwe że wina tkwi w pilocie tzn przycisku do zamykania.

vivere 20-02-2009 10:16

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
no to do dzieła znow wieczorem bede grzebał. Tylko jeszcze jedno jak zrobię tak jak piszesz to czy trzeba od nowa programować kluczyk i jeszcze jedno który bezpiecznik jest od centralnego zamka?

szperaczz 20-02-2009 10:27

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
tu maż opis bezpieczników
Bezpieczniki

VEG 20-02-2009 12:53

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał szperaczz
Było opisywane ze należy odpiąć wtyczki bądź wyjąć bezpiecznik na ok 10-15 min.

Wyjęcie wtyczek na 10-15 to też jest restart?

Napisz mi jak mogę sprawdzić czy mikrostyk nie padł w którymś z zamków?

Pozdrawiam

Gordi63 20-02-2009 13:23

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
kolego vivere miałem identyczny problem... Ten sam model i rocznik mamy- identyczne objawy. I jeżeli już to wina leży w siłowniku albo jego okolicach. Najpierw przestał działać jeden zamek z tyłu a potem drugi. Widać było że chce zaryglować ale nie może- otwierał normalnie.

Rzuć tu okiem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jeżeli chodzi o okna- przytrzymując przycisk w kluczyku od zamykania auta przez kilka sek. powinny się domknąć.

szperaczz 20-02-2009 15:42

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał Gordi63
kolego vivere miałem identyczny problem... Ten sam model i rocznik mamy- identyczne objawy. I jeżeli już to wina leży w siłowniku albo jego okolicach. Najpierw przestał działać jeden zamek z tyłu a potem drugi. Widać było że chce zaryglować ale nie może- otwierał normalnie.

Rzuć tu okiem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jeżeli chodzi o okna- przytrzymując przycisk w kluczyku od zamykania auta przez kilka sek. powinny się domknąć.

gdyby to były siłowniki to kluczykiem też by nie zamknął no chyba że master pada czyli ten od drzwi kierowcy :fcp4

Gordi63 20-02-2009 18:21

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Po prostu miałem te same objawy i piszę co pomogło :)... Tylko mi nie zamykał z tyłu ani jednych ani drugich drzwi..

vivere 24-02-2009 12:23

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Panowie "Mondeowcy" problem cały czas jest.Zacząłem programować kluczyk wg instrukcji piknęło dwa razy przy programowaniu czyli zrobilem wszystko ksiazkowo ale zamykac nadal nie chce. Po jakims czasie stania w garazu o dziwo zamknal kilka razy pod rzad bo zaczalem sie bawic i cieszyc z tego ze juz wkoncu mu sie polepszylo, ale krotko trwala moja radosc zdazylem wyjsc na chwile wracam zeby sie pochwalic jaki ze mnie mechanik a tu znowu lipa.
Samochod jak pisalem otwiera bezproblemowo natomiast zamyka pilotem bardzo zadko. Za silownik nie bede sie bral bo ze mnie mechanik jak z koziej.....Mysle ze trzeba pojechac do jakiegos speca (niestety), chyba ze macie jeszcze jakies wskazowki?
Zaczalem tez programowac domykanie szyb bo skoro sie otwieraja z pilota to czemu nie mialyby sie zamykac wg instrukcji:
1. Kluczyk w stacyjce przekrecony do pozycji II
2. Otwieram okno do oporu trzymam ok 2-3 sek
3. Zamykam do oporu trzymam 2-3 sek
4. Wyciagam kluczyk
I tak z kazda szyba z osobna- jednak jak domykania nie bylo tak nie ma. Moze to wina wersji Trend, ktora nie ma domykania ale poszperalem troche i wszyscy pisza ze powinno byc...wiec co jest. Nie mam juz zdrowia do tego samochodu ale jazda nim to prawdziwa przyjemnosc przynajmniej ja mam takie odczucie. Wiec pomozecie z tym zamykaniem i domykaniem???

vivere 25-02-2009 10:41

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
czyli brak odpowiedzi na problem?

VEG 26-02-2009 14:15

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Byłeś w ASO podpiąć go do kompa ?

To jest dość rozległy problem i trzeba wybrać się z tym do elektryka.

Gordi63 26-02-2009 17:33

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
kolego vivere- tak jak pisałem- nie kombinuj nic sam tylko zawieź autko do dobrego elektryka i powiedz żeby sprawdził smar przy siłownikach i po kolei czy wszędzie dochodzi prąd.. Wydaje mi się, że jeśli wszystkie tylko próbują się zamknąć to najwięcej będzie trzeba pogrzebać przy zamku kierowcy.

Jeśli nic z tym nie zrobisz- jak temperatury podskoczą do 10+ i więcej drzwi będą się zamykały normalnie ;) ..

vivere 27-02-2009 11:14

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Kolego Gordi63 jutro wstępnie jestem umowiony z elektrykiem-podobno znawca fordów, więc jak dojadę do niego (mysle ze mi sie uda) i uda sie naprawic to opisze w czym był problem. Za odpowiedzi dzieki tez mysle ze to wina temperatury. Tak na marginesie w tych mondkach centralny zamek to duzy minus.
Pozdrawiam

Gordi63 28-02-2009 18:37

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
jeszcze jedna rzecz... Sprawdź akumulator.

p-maz 28-02-2009 19:00

Odp: Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał szperaczz (Post 1093919)
a kluczykiem centralny zamyka wszystkie drzwi?

Identyczny problem mam od 2 miesięcy.
Wcześniej zamykał jak żyleta ;)

Czyli kluczykiem zamknę a nawet zarygluje zamek, natomiast jak chce zamknąć używając przycisku na kluczyku to słychać głos jakby zamykało i otwierało - to samo z ryglowaniem.

Ciekawe że czasem zamknie się normalnie - ale przeważnie nie działa i są w/w problemy.

Odłączenie aku nie pomaga - jak masz drugi kluczyk z 'pilotem' to spróbuj nim.

I daj znać co z elektrykiem.

Gordi63 28-02-2009 23:01

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
chodzi mi o sprawdzenie czy nie jest za słaby. Znajomy znajomego miał podobną sytuację i po jakimś czasie okazało się, że przyczyną był akumulator, po wymianie problem zniknął.

p-maz 28-02-2009 23:50

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał Gordi63 (Post 1101000)
chodzi mi o sprawdzenie czy aku nie jest za słaby

Myślę, że nie... zimą palił bez jakichkolwiek problemów...

vivere 01-03-2009 16:42

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
i nie dojechałem do elektryka...trzeba to zostawic na pozniej, ale znow moj mondek dal mi popalic z kontrolkami...mianowicie:
siadam dzis do niego odpalam i jade patrze na deske a tam caly czas pali sie kontrolka od niezamknietych drzwi. Jaka moze być tegop przyczyna?
A i jeszcze jedno udalo mi sie zaprogramowac domykanie okienek.
Ale ta kontrolka caly czas sie pali mimo zamknietych i zaryglowanych drzwi????

VEG 01-03-2009 21:55

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał vivere (Post 1101519)
siadam dzis do niego odpalam i jade patrze na deske a tam caly czas pali sie kontrolka od niezamknietych drzwi. Jaka moze być tegop przyczyna?
Ale ta kontrolka caly czas sie pali mimo zamknietych i zaryglowanych drzwi????

Mam to samo i nie wiem jak to naprawić :/

Gordi63 02-03-2009 08:48

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
vivere, VEG, sprawdźcie czujniki przedniej i tylnej klapy. W foce kiedyś kontrolka drzwi wariowała kiedy miałem uszkodzony czujnik pod maską.

vivere 02-03-2009 12:34

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał Gordi63 (Post 1102217)
vivere, VEG, sprawdźcie czujniki przedniej i tylnej klapy. W foce kiedyś kontrolka drzwi wariowała kiedy miałem uszkodzony czujnik pod maską.

sprawdzilem tylna klape tzn. otworzyłem zamknąłem otworzyłem zamknąłem i problem znikł. dzieki

l_kisiel 03-03-2009 18:57

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Witam wszystkich. Mam ten sam problem z zamkiem. Czy już coś wiadomo na ten temat był ktoś u mechanika/elektryka??? Pozdrawiam.

vivere 09-03-2009 08:56

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
ok bylem u powiedzmy znajomego elektryka i...narazie dziala. Koles okazal sie porzadnym facetem i wzial za to doslownie piwko z zaznaczeniem ze jesli znow cos takiego sie stanie to trzeba bedzie dluzej sie temu przygladnac.
Facet powiedzial ze to jest niedopatrzenie ze strony inzynierow forda (ale o tym mozna poczytac w postach i zrobil to co mi podpowiadal jeden "Was".
Wyciagnał bezpiecznik nr chyba 24 zapalilismy po papierosie pogadalismy wlozyl spowrotem i...skubaniec zaczal zamykac. Powiedzial tez ze trzeba obserwowac zamek tzn. poczekac az temperatury osiagna min +5 stopni i oczywiscie zeby nie bylo wilgotno, jak bedzie wszystko ok to sprawa zalatwiona jesli znow zacznie szwankowac to trzeba pogrzebac.
Moze za duzo nie napisalem ale tak wlasnie bylo

seiko 12-04-2009 13:00

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
mi nie zamykał drzwi od pasażera kupiłem cały zamek z anglika i działa

p-maz 09-05-2009 10:53

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Cytat:

Napisał vivere (Post 1108337)
Powiedzial tez ze trzeba obserwowac zamek tzn. poczekac az temperatury osiagna min +5 stopni i oczywiscie zeby nie bylo wilgotno, jak bedzie wszystko ok to sprawa zalatwiona jesli znow zacznie szwankowac to trzeba pogrzebac.
Moze za duzo nie napisalem ale tak wlasnie bylo

sorry że ożywiam stary temat
zrobiło się cieplej i centralny zamyka się z kluczyka za każdym razem u mnie ;)

sanneo 21-09-2009 18:29

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Witam.

Dobrze, że jest to forum :)

Ile to się o fordzie można dowiedzieć, oczywiście MKIII.

Od jakiegoś czasu mam problem z centralnym zamkiem od strony pasażera z przodu.

Wszystkie zamki zamykają się i otwierają prawidłowo, ale ten w prawych drzwiach nie.

Rozebrałem zatem drzwi, okazało się, że siłownik od centralnego zamka jest za materiałem wygłuszającym przyklejonym do drzwi...

Oczywiście musiałem delikatnie oderwać wygłuszacz ile potrzeba, no i dostałem się do siłownika, podłączona jest jedna kostka z 3 kabelkami, chciałem ja wyjąć, aby oczyścić, sprawdzić napięcie i niestety bez skutku...

Potem zaczęło się ściemniać, więc założyłem klapę drzwi i przyszedłem szukać jakiegoś schematu siłownika, czy cokolwiek, aby dowiedzieć się jak zdjąć tą kostkę.

Czy ktoś wyjmował kostkę z 3 kabelkami z siłownika centralnego zamka w fordzie MKIII?

Może jakieś zdjęcie, albo wskazówka, domyślam się, że jest tam jakiś zatrzask, ale go nie widziałem i nie wyczułem, ściemniło się.

Ktoś wymieniał sam siłownik?, próbowałem go wymontować, odkręciłem sporo śrubek, niestety siłownika nie dałem rady odłączyć.

Podsumowując ten przydługi post, czy ktoś może podać wskazówkę, jak wyjąc kostkę z siłownika lub jak wymontować cały siłownik? Wtedy będę mógł sprawdzić napięcie na kostce i coś pokombinować, może tez komuś tu pomogę.

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Mariusz.

sanneo 22-09-2009 19:29

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Witam.

Udało mi się odłączyć kostkę od siłownika zamka centralnego.

Zamierzam sprawdzić napięcie podczas zamykania zamka.

Są dwie możliwości, albo nie będzie napięcia na kostce, albo siłownik jest zepsuty.

Chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić siłownik, są do niego 3 kable, w ogóle dlaczego są 3 kabel, jak to działa? Gdzie +, gdzie minus, jakie napięcie przyłożyć?

Ktoś wspominał, że za schowkiem od strony pasażera jest dodatkowa skrzynka bezpieczników, niestety nie mogłem jej znaleźć po zdemontowaniu schowka.

Coś przegapiłem?

Pozdrawiam.
Mariusz

seiko 27-09-2009 11:12

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Znowu sie nie zamyka z kluczyka ale winowajcą była kostka od pasażera coś nie łączyło i zamki sie nie zamykały ruszyłem kostką i działa więc jest dużo możliwości z tymi zamkami woda,akumulator,pilot,styki,silniczki itd jakby komus padł od pasażera to z anglika działa normalnie a ten co wymieniłem w nim uszkodzony jest styk a silniczek działa

kubaw20055 18-02-2010 16:54

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Ja mam Fusiona, ale problem podobny. Pilot tylko zamyka wszystkie drzwi a pozostałe przyciski nie dają żadnych znaków życia. Może tutaj ktoś coś poradzi:roll:

matruc 20-02-2010 21:17

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Ja miałem podobny problem - jak zamykałem przyciskiem na kluczyku to zamykał się i otwierał. Byłem w ASO i stwierdzili, że w przednich drzwiach uszkodzone są jakieś kasety zamków. Łączny koszt nowych kaset na przód w ASO to ok 1000zł z robocizną...

kubaw20055 21-02-2010 09:41

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Byłem w piątek u elektronika i jakimś tam urządzeniem sprawdził pilota i okazało się, że prawdopodobnie to on jest uszkodzony bo nie wysyła żadnych sygnałów po naciśnięciu właśnie tych dwóch przycisków, działa tylko ten od zamykania:P

farwik 21-02-2010 21:55

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
witam, mam ten sam problem co kolega Sanneo, i dokladnie te same drzwi, wlasnie bede sie zabieral do rozkladania, ale wpierw sparwdze przekaznik odpowiedzialny za te drzwi wlasnie,jak nie da to nic to zabiore sie za rozkrecanie, jesli komus sie wczesniej uda ruszyc i cos to da to mile kazde info bedzie widziane

pozdrawiam

Misial31 08-03-2010 14:36

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
witam wszystkich, też mam problem z centralnym, a mianowicie: nie działa pilot
mogę jedynie zamykać i otwierać z kluczyka
- mam tylko jeden kluczyk
- wymieniłem baterie i też nie działa
- kluczyk ma widoczne uszkodzenie mechaniczne ale po zdjęciu obudowy układ elektroniczny nie ma widocznych uszkodzeń

powiedzcie czy pilot może się rozkodować np: przez zużyte baterie i dlatego nie działa?, a może macie jakieś inne pomysły?
bardzo proszę o pomoc

aniamundek 04-11-2014 10:09

Odp: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Witam,
Mam podobny problem z moim mundkiem. Najpierw zepsułsię zamek w drzwiach kierowcy. Naciskałam przycisk na pilocie, zamykały się wszystkie drzwi oprócz kierowcy i od razu się otwierały. Musiałam zamykać kluczykiem i wtedy było ok. Podczas otwierania pilotem, otwierały sie wszystkie oprócz kierowcy i te również musiałam otwierać kluczykiem. Wymieniłam ten zamek i wszystko było ok, niestety na krótko.
Zepsuł się zamek w drzwiach pasażera. Otwieram z pilota a one zostają zamknięte, muszę otwierać ręcznie, to samo z zamykaniem, muszę naciskać ten guzik nad klamką. Już chciałam wymieniać ten zamek kiedy zauważyłam że tylne lewe drzwi zamykają się dopiero po drugim naciśnięciu na pilocie, tzn. po ryglowaniu, otwierają się normalnie. Już chciałam wymieniać oby dwa zamki a tu mój mundek zrobił coś co mnie totalnie rozwaliło.
Otwieram go z pilota, wsiadam, otwieram ręcznie drzwi pasażera bo ich oczywiście nie otworzyło, odpalam, ruszam a tu mi się wszystkie drzwi ryglują podczas jazdy!!! Oczywiście oprócz tych pasażera. Teraz już nie wiem czy wymieniać wszystkie zamki bo to jest przyczyną, czy wiązki w drzwiach czy cała centralka.
Proszę pomóżcie, jeżeli ktoś już miał taki problem
Dziękuję i pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.