Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Zmiana języka w liczniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301153)

Rossgt 24-09-2019 14:00

Zmiana języka w liczniku
 
Witam.
Mam B-Maxa 06.2013r., radio z wieloma przyciskami(0-9) sterowanie głosowe itd. W radiu oczywiście zmieniłem język na PL i część ustawień jest w PL. Doczytałem że muszę zmienić język w liczniku, choćby na angielski bo teraz mam niemiecki, w tym celu muszę wejść w ustawienia. No i pytanie jak to zrobić? Trzymam przycisk przy zegarach przekrecam zapłon i licznik wchodzi w jakiś tryb chyba serwisowy gdzie można sprawdzić zegary, diody itd.
Jak wciskam w manetce TRIP i zapłon nic się nie dzieje, jedynie kasuje się wskazanie dziennego przebiegu. Mam przycisku w kierownicy z lewej i prawej strony. Jak wejść w Ustawienia licznika
?

boncio 24-09-2019 14:16

Odp: Zmiana języka w liczniku
 
Język ustawia się dla całego auta poprzez radio. Nie ma czegoś takiego jak zmiana języka licznika.
Poza tym co Ty tam chcesz zmieniać, skoro są tylko liczby i symbole?

Rossgt 24-09-2019 21:33

Odp: Zmiana języka w liczniku
 
Chce zmienić język w liczniku na angielski bo komendy głosowe i obsługę BT mam po niemiecku. A po zmianie będą komendy w bardziej przystępnym dla mnie języku czyli angielskim. W Sync doczytałem że jest możliwość zmiany na angielski, trzeba to zrobić w ustawieniach licznika.

boncio 25-09-2019 15:12

Odp: Zmiana języka w liczniku
 
Cytat:

Napisał Rossgt (Post 3176877)
doczytałem

Coś tam czytałeś, ale dla innego auta i niekoniecznie ze zrozumieniem...
W liczniku zmienia się język od Focusa wzwyż, a w rodzinie Fiesty/B-maxa w radiu.

Jakbyś od razu napisał o co chodzi, miałbyś odpowiedź wcześniej.

Komendy głosowe Sync możesz mieć:
1. po angielsku - zmieniając najpierw w radiu język na angielski, a dopiero potem na polski. Masz opisy po polsku, a komendy po angielsku. To jest wielokrotnie tutaj opisane.
2. po polsku - wymieniając moduł na sync 1.1 z aok 50zł na np. taki D1BT-14D212-CC, a następnie dokonując aktualizacji przez USB do wersji 5.11 z polską lektorką - też opisane na tym forum.

Rossgt 26-09-2019 12:10

Odp: Zmiana języka w liczniku
 
Bardzo dziękuję za pomoc, komendy już mam po angielsku i to chodzilo. Faktycznie informacji jest bardzo dużo jednak jest to dość chaotyczne, pojęcia nie miałem że ten sam System Sync w Focusie czy Fiescie/B-Maxie jednak różni się w jakiś sposób chociażby kwestia obsługi. Teraz pozostaje polować na dobrą cene modułu Sync 1.1 bo narazie ceny na portalach trochę wyższe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.