Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205734)

ilumir 31-05-2014 16:45

Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Witam,

Temat był parę razy wałkowany jednak nigdzie nie doszukałem się dokładnego rozwiązania.

W swojej Kaczuszce posiadam centralny zamek otwierany z kluczyka, a chciałbym przerobić go tak by była możliwość otwierania go z pilota tak jak i tylnej klapy (można otwierać przyciskiem znajdującym się w aucie). Jeśli by była taka możliwość to zależy mi na tym by za zamknięciu auta z pilota automatycznie zamykały się też okna. Co dokładnie potrzeba kupić by można było coś takiego zrobić :). Nie ukrywam, że miło by było jakby klucze były zamontowany razem z pilotem i chowały się w nim ( scyzoryk).

Na co zwracać uwagę, co potrzeba kupić:)

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady :)

GracKa 31-05-2014 22:43

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Kolego z tym to możesz popatrzeć po innych działach bo trochę zabawy tu jest.

Trzeba by napewno dołożyć coś co by sterowało sygnałami z pilota i siłowniki do szyb (jeżeli nie są elektryczne)

lukaszek_socho 31-05-2014 23:06

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Mogę się mylić ale w Ka jest chyba zamek bez centralki. Zamki mają sterowanie w sobie. Jeśli tak to kupujesz centralkę z pilotami i podłączasz odpowiednio. Do klapy musisz sprawdzić obciążalność prądową sterowania z centralki. Pewnie będzie to max 500mA i wtedy musisz dołożyć przekaźnik. Szyby też da się zrobić, można kupić takie moduły do domykania. Dla dobrego elektryka to jest max 3-4h roboty :)
Jeśli szyby są w elektryce to potrzebujesz sterownik centralnego zamka i moduł domykania szyb.

kubaw20055 01-06-2014 08:35

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Jeśli jest to fabryczny centralny zamek to wystarczy wymienić moduł na taki z wejściami na 2 wdyczki (zielona i niebieska), ew. warto sprawdzić czy nie ma zamontowanego już odpowiedniego modułu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i zaprogramować oryginalnego pilota wg powszechnie znanego sposobu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zamiast okrągłego pilota można zastosować oryginalny scyzoryk (z Mondeo mk4 czy Focusa mk2), ale trzeba się zorientować jaki jest typ transpondera w dotychczasowym kluczyku: 4C czy 4D 60 ? (4C - czerwona kropka w rogu kluczyka, 4D - niebieska/błękitna kropka w rogu kluczyka) ;)

spidi 02-06-2014 13:49

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Alarm ,,Forteca" steruje zamkami plus dodatkowy kanał do otwierania bagażnika. Koszt alarmu z mikrofonami, syrena z zasilaniem, przekaźniki około 250zł. Założenie to zabawa na jakieś trzy, cztery godziny. Zakładałem w sobotę w Kaczce żony. Rok 2007. Kaczki nie żony. By nie było że stosuję jakąś krypto reklamę, zastosować można każdy autoalarm sterujący zamkami z impulsem 3 sekundy.

ilumir 03-06-2014 09:36

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Dziękuje za rady i pomoc, ale pozostaje mi jeszcze jedna sprawa :)
Po czym poznać czy to jest fabryczny centralny zamek i to jaki jest ma wpływ na rodzaj montowanego sterownika?
Czy moduł domykania szyb występuje razem z sterownikiem centralnego zamka?

Nie wiem czy sam sobie poradzę (pierwsze auto i znikoma wiedza na tematy mechaniki) więc macie kogoś godnego polecenia kto by się mógł tym zająć? Interesujące mnie miejsca to Śląsk (Katowice, Ruda Śląska i okolice), Kraków, Nowy Sącz.

spidi 05-06-2014 09:01

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Fabryczny zamek jest dość specyficzny(cięgna). W trakcie zamykania i otwierania słychać jakby obracały się zębatki, trwa to jakieś półtorej sekundy. Jak z modułem domykania szyb nie wiem, nie montowałem. Zamki zamykane i otwierane są plusem.

ilumir 05-06-2014 17:34

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Wydaje mi się, że jest fabryczny bo słychać działający silniczek przy otwieraniu i zamykaniu tak jak opisujesz. Czyli w tym wypadku odpowiedni jest tylko taki fabryczny moduł czy może być jakikolwiek dowolny?
Co do pilotów to można je osobno dowolne kupić czy są wymagane jakieś specjalne?

spidi 06-06-2014 21:18

Odp: Dołożenie pilota do centralnego zamka i klucza
 
Tak jak pisałem, kupiłem na giełdzie elektronicznej zestaw-2xpilot,czujnik udar, mikrofony, syrena z podtrzymaniem, dodatkowy kanał. Modułu szyb nie brałem, nie miałem takiej potrzeby. Nie zakładałem więc nie będę się wypowiadał.

bodzio39 03-07-2014 18:20

Centralny zamek,problem montażu
 
Zakupiłem centralny zamek dedykowany do forda Ka z pilotem. Wszystko pięknie ,ładnie tapicerka rozebrana ,do montażu siłowników. I tu pytanie ,siłowniki z tymi blaszkami ,może to będzie wydawało się smieszne gdzie je zamontować? Czy tuż przy zamku wewnątrz ,blaszka półokrągła na linke ? ,ale przecież ta linka jest nie ruchoma. Proszę o pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.