Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zapach paliwa w kabinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217657)

kasmar 08-01-2015 21:00

Zapach paliwa w kabinie
 
Nagle pojawił mi sie zapach paliwa w kabinie. o to może być? Pmpa paliwa? Filtr paliwa? Przewody?
Paliwa raczej mi nie ubywa - przynajmniej nie jestem w stanie zauważyć. Filtr paliwa wymieniałem latem. Przebieg ok. 115k km.
Zastanawia mnie tłusta plama na pokrywie silnika (od góry - niemożliwe, żeby coś sie tam wylało normalnie!).
Liczę na Wasze rady.
Mario

radza 09-01-2015 14:29

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
Miałem tak kiedyś w C-maxie, poluzowała się pokrywa zaworów. Problem dość prosty do ogarnięcia dla większości warsztatów naprawczych i koszt też niewielki, ale nie zwlekałbym, bo się przytruć można ;)

Jerry292 09-01-2015 14:33

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
zobacz czy nie obluzował się przewód przy wtryskach na uruchomionym silniku wtedy będzie widać jak paliwo ucieka bokiem , prawdopodobnie obluzowała się zawleczka

juri2069 09-01-2015 15:23

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
Ja kiedyś przypadkiem wlałem paliwa zamiast płyn do spryskiwaczy :D:D Efekt taki jak w temacie . Da sie ? :D

wysoki18 10-01-2015 15:23

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
Nieszczelny przewód zasilający silnik w benzynę. Miałem tam dziurkę leciało jak igiełka albo mniejsza. Przewód 250 wymiana ok 50

gopiotrek 10-01-2015 16:47

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
U mnie po wymianie rozrządu tak było. Panowie żeby było wygodniej odkręcili sobie skrajny wtrysk i później zapomnieli go dobrze dokręcić.

Zdejmij tą plastikową pokrywę i zobacz czy gdzieś nie jest mokro - szczególnie tam gdzie wkręcane są wtryski.

sewenpamp 10-01-2015 16:51

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
Cytat:

Napisał kasmar (Post 2329121)
Nagle pojawił mi sie zapach paliwa w kabinie. o to może być? Pmpa paliwa? Filtr paliwa? Przewody?
Paliwa raczej mi nie ubywa - przynajmniej nie jestem w stanie zauważyć. Filtr paliwa wymieniałem latem. Przebieg ok. 115k km.
Zastanawia mnie tłusta plama na pokrywie silnika (od góry - niemożliwe, żeby coś sie tam wylało normalnie!).
Liczę na Wasze rady.
Mario

"kasmar ", a nie oring gdzieś na przewodach nadmiaru przy wtryskach :?: Sprawdź ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] może pomoże, wiem że tam jest inny silnik ale oringi i spinki chyba są podobne, a tu jeszcze jest temat który cię zaciekawi "[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]".
Sprawdź.
Pozdro.

motorek4612 10-01-2015 17:14

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
Cytat:

Napisał kasmar (Post 2329121)
Nagle pojawił mi sie zapach paliwa w kabinie. o to może być?

samo znikad nie mogłao sie pojawic, musisz sprawdzic zasilanie silnika, wszystkie przewody paliwowe sa ponizej podszybia w komorze silnika, wiec jesli zapach jest intensywny szukaj w okolicy silnika, jelsi nie ma wyraznejh plamy to musi byc jakas mgielka paliwowa, trzeba szukac, innej opcji nie ma.....

renjan 10-01-2015 17:31

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zapewne to samo co u mnie było, zobacz

kasmar 12-01-2015 18:43

Odp: Zapach paliwa w kabinie
 
Dzięki wielkie za rady. Byłem w serwisie. Mówią, że trzeba wymienić przewody. Koszt 350+600 za robociznę. Czas wymiany to ok 3 h. Mówią że do silnika 2.0 nie ma samych oringów. Widać po zdjęciu pokrywy że upaćkane jest połączenie po prawej stronie /chyba przy prawym zaworze/ W ogóle jest tam więcej przecieków jakichś - pompa mokra, i jeszczecoś... Będę szukał jak to można zrobić taniej w Warszawie lub okolicy. Jak znacie namiary to radźcie koledzy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.