Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92960)

dlugimewa 27-02-2010 12:22

Wymiana silnika
 
Mam mondeo 2002rok 2000TDCI 130KM, Ponieważ mam już przejechane ponad 200000km i jestem po wymianie wtrysków (z czego nie jestem w pełni zadowolony) zastanawiam się nad wymianą całego silnika. Mam możliwość sprowadzenia silnika z Anglii i tu mam pytanie czy wie ktoś od kiedy zastąpiono te nieszczęsne wtryski Depli (podobno na Boscha) i czy taki silnik pasuje do mojego mondka. Może ktoś ma doświadczenie z wymianą silnika i podzieli się z nami uwagami.

jendrekmak 27-02-2010 12:54

Odp: Wymiana silnika
 
nie zastąpiono w tdci mk3 na boscha, zawsze było delphi. mój silnik ma ponad 300 tys. i śmiga

mihowe 27-02-2010 13:25

Odp: Wymiana silnika
 
200000 Dla tego silnika to jest pryszcz. Dla osprzętu nie wymienia sie silnika tylko ... osprzęt. Dlaczego nie jesteś zadowolony z wymiany wtrysków? Wymieniłes na nowe. Albo ktoś coś spierdzielił albo to nie wtryski. Znajdż dobrego mechanika który prawidłowo zdiagnozuje twój problem. Chcesz wymienić używany sprawny silnik na .... drugi używany. Bez sensu.

Piotr K 27-02-2010 13:39

Odp: Wymiana silnika
 
Ale obiło mi się o uszy, że po 2005 r. są inne , mniej awaryjne wtryskiwacze ?????
Jaką masz gwarancję, że po wymianie na nowy-używany nie będziesz miał problemów.....

berater 27-02-2010 13:49

Odp: Wymiana silnika
 
Cytat:

Napisał Piotr K (Post 1373586)
Ale obiło mi się o uszy, że po 2005 r. są inne , mniej awaryjne wtryskiwacze ?????

Wydaje mi się, że nie wtryski tylko pompa i nie po 2005 tylko po I FL 2003.

Piotr K 27-02-2010 13:52

Odp: Wymiana silnika
 
Możliwe.

Gregor90 27-02-2010 15:20

Odp: Wymiana silnika
 
Zgadzam sie, pompa została zmieniona po 1 lifcie w 2003, natomiast o wtryskach nic mi nie wiadomo. Wymiana całego silnika wg. mnie to przerost formy nad treścią jak to mawiają

steell 27-02-2010 19:09

Odp: Wymiana silnika
 
zamontowano silnik PSA ale dopiero w MKIV
MKIII ma na Delphi

cosmo80 27-02-2010 19:16

Odp: Wymiana silnika
 
Kolego a w ilu % jesteś pewny silnika z "dawcy" :?: Żeby później nie okazało sie że .... zamienił stryjek siekierke na kijek.

dlugimewa 28-02-2010 12:25

Odp: Wymiana silnika
 
Co do mojego silnika to po wymianie wtrysków na NOWE silnik stukał na obrotach od 1300 do 1600 przy rozruchu. Było coraz gorzej ( opisywałem to w innym temacie) znowu raz zobaczyłem sprężynkę. Po wizycie w serwisie stwierdzili że miałem słaby kontakt masy z komputerem, uaktualnili program, jeszcze stwierdzili że mam już słabą pompę bo powinna mieć 180At a moja ma 100 ( to samo powiedział mi mechanik wymieniający wtryski). Teraz silnik chodzi jakby głośniej i bardziej metalicznie, spalanie w mieście chyba wzrosło a na trasie w normie ( 5,4l). Jeszcze jedno, ostatnio jak wduszę sprzęgło to jakby chodzi głośniej, to może być sprzęgło. Sumując wydałem 4tyś i czeka mnie może naprawa pompy (2tyś) sprzęgła (4tyś) i dalej mam najgorszy silnik jaki zrobił FORD- wtryski Depli, i tak sobie myślę że za jakieś 4 tyś mogę mieć silnik od Mk IV z na pewno mniejszym przebiegiem i pracującym do tej pory na angielskim paliwie bo niestety nasze paliwo nie nadaje się do tych samochodów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.