Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304586)

bewithed 01-01-2020 21:44

Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Witam wszystkich w moim pierwszym temacie.

Czekam właśnie na odbiór mojej Kugi ST-Line 2.0 TDCI 180KM AWD i w celu zwiększenia komfortu (pomimo ST-Line nie zakładam w żadnym razie "sportowej" jazdy) chciałbym na fabryczne felgi 18" założyć całoroczne opony o profilu 55 zamiast 50, czyli 235/55. Z kalkulatora wynika, że średnica koła zwiększy się wtedy o 3,3%.

Pytanie, czy ktoś zakładał może opony w takim rozmiarze, i co najważniejsze, czy technicznie będą w Kudze pasować (oczywiście wiem, że producent zaleca na 18'' rozmiar 235/50)?

Draculescu 01-01-2020 21:54

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Masz wypadek, masz problem. Ubezpiczyciel będzie obstawał że opony nie spełniają norm i płacisz za wszytko sam. Tyle w temacie. Poza tym jest wiele wątków o oponach i ten problem już był poruszany. Tylko trzeba poświęcić trochę czasu na czytanie.
Szerokości w nowym aucie.

Deryll 02-01-2020 06:28

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Bzury gadasz kolego. Opony przede wszystkim mają spełnić warunek nośności. Z tym ubezpieczeniem jest jak z Yeti, wszyscy mówią że jest a nikt nie widział.

rradekk 02-01-2020 06:52

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Nawet producent często w danym modelu stosuje różne opony w zależności od wersji wyposażenia, niemniej gdzieś mi się obiło o uszy, że średnica zewnętrzna nie powinna być większa, niż bodaj właśnie te 3% od rozmiaru nominalnego, więc tu jest na granicy. Najlepiej sprawdzić to w specyfikacji modelu, bo w instrukcji zwykle jest to podane.
Ponoć ma to związek z kalibracją predkosciomierza oraz (co chyba ważniejsze) poprawnością działania układów ABS, ESP i podobnych.

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

ellocco 02-01-2020 06:57

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3208499)
Bzury gadasz kolego. Opony przede wszystkim mają spełnić warunek nośności. Z tym ubezpieczeniem jest jak z Yeti, wszyscy mówią że jest a nikt nie widział.

Kolego sam bzdury opowiadasz, dopuszczalne zamienniki to 1.5% większa lub 2% mniejsza średnicy opony.

Deryll 02-01-2020 07:09

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Chodziło mi o to aby nie straszyć utratą odszkodowania. W praktyce w razie draki ważny jest stan bieżnika i właśnie indeks nośności.

arturzx 02-01-2020 14:18

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 3208508)
Chodziło mi o to aby nie straszyć utratą odszkodowania. W praktyce w razie draki ważny jest stan bieżnika i właśnie indeks nośności.

Pisząc w praktyce to znaczy, że zajmujesz się likwidacją szkód? Czy po prostu tak Ci się wydaje? Owszem, że przy obcierce czy parkingówce gdzie nawet nie musi przyjeżdżać nikt na oględziny i wystarczy przesłać mailem zdjęcia i oświadczenie to nikt nie będzie robił się o rozmiar opon ale uwierz, że jak będzie szło o kilkadzesiąt czy kilkaset tysięcy to ubezpieczyciel zrobi wszystko żeby tylko nie wypłacić więc po co się podkładać?

Do autora - mam dokładnie taką samą*sztukę - jeszcze nie odebrałeś a już przejmujesz się*brakiem komfortu? :-)

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 02-01-2020 14:42

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Z 50 na 55??? Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;0 Nie lepiej to w ogóle pozbyc się opon i na feldze śmigać ???? Będziesz oryginalny i ubezpieczyciel w razie czego nie zakwestionuje rozmiaru opon :) A tak poważnie to sam mam ST line 50-ki sa ok. Myślę ,że wyższa opona może się odbić na pracy zawieszenia , które i tak jest dość sztywne . Fabrycznie w ST line nie dawali chyba innych opon jak tylko 50tki a to o czymś swiadczy .

luckyboy 02-01-2020 14:55

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Cytat:

Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI (Post 3208675)
Myślę ,że wyższa opona może się odbić na pracy zawieszenia , które i tak jest dość sztywne

Jak to wymyśliłeś? [emoji38]

Piotrek Wielos 02-01-2020 15:00

Odp: Opony o większym profilu (235/55) na fabrycznych felgach 18"?
 
Co odpowiedź to ciekawsza.
Opona 235/50 nie jest wcale taka niska i nie ma co kombinować, bo ten rozmiar który chcesz założyć za dużo się różni ale to jest oczywiste bo posostawiasz ta sama szerokość, ta sama średnicę felgi a zmiana jest tylko w profilu to nie może zadziałać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.