Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] Ładowanie aku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313220)

malinll0033 21-09-2020 23:47

Ładowanie aku
 
Transit Connect 1,6 PB 150 KM 67 tys przejechane automat 2015 rok produkcji. Mam taki gadżet który pokazuje mi napięcie ładowania. Mam Fordka i ten gadżet 2 lata i pokazywało 13,7 do 13,9. Różnica miedzy aku 0,1 V.
Dwa tygodnie temu patrzę a tu 12,1-12,3 ale kiedy rozpędziłem się do 80 km\godz i puściłem gaz wracało do 13,9. Jak dodawałem gaz to spadało do 12,1-12,3. Sprawdziłem urządzeniem do pomiarów napięcia i pojemności aku były podobne wyniki. Oddałem do mechanika on alternator do regeneracji (600 zł regulator szczotki łożyska i rolka nowe)I z początki 14,3 V a po kilku km 12,3 V. Do mechanika reklamacja mechanik ze mną do firmy, która regenerowała alternator ta stwierdziła, że wszystko ok oraz że napięciem steruje sterownik silnika. To ja na to, że jeżeli teraz jest ok a wcześniej były takie same napięcia to po co naprawiali sprawny alternator. Stwierdzili, że był zepsuty. Ja na to jak może być ładowanie 12,1 V skoro napięcie spoczynkowe aku jest 12,6 V To oni stwierdzili, że ten typ tak ma. A ja na to, że 2 lata jeździłem i nic takiego nie było. Czyli się teraz zepsuł czy naprawił ?. A oni wg serwisu Forda takie napięcie w nim jest prawidłowe. To ja w te pendy do innego elektryka on dzwoni do serwisu, a oni że tak ma być. A ja to jak ma altek naładować do 12,6 V aku przy takim ładowaniu a oni że sterownik podaje napięcie. Nie wiedziałem co robić. I zacząłem jeździć bo to mój narzędzie pracy. A tu po 7-8 dniach znowu pokazuje 13,7-13,9 V ładowanie. Co o tym sądzić ? Nie wiem.
A może ktoś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat ?
PS aku jest dobry i cały czas szybciutko kręci.

luckyboy 22-09-2020 06:07

Odp: Ładowanie aku
 
Inteligentne ładowanie bardzo często utrzymuje akumulator w stanie niedoładowania choćby po to aby odzyskiwać energię podczas hamowania silnikiem.

Jeżeli silnik odpala to nie zwracaj na to uwagi. Ciągłe wysokie napięcie ładowania świadczy o końcówce akumulatora. Twój akumulator ma jeszcze dużo pojemności/sprawności i sterownik pozwala na większe rozładowanie.

Marek 22-09-2020 16:54

Odp: Ładowanie aku
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3283241)
po to aby odzyskiwać energię podczas hamowania silnikiem.

W jaki sposób?

luckyboy 22-09-2020 17:01

Odp: Ładowanie aku
 
Podczas hamowania jest obciążony maksymalnie alternator.

malinll0033 22-09-2020 21:52

Odp: Ładowanie aku
 
Cytat:

Napisał luckyboy (Post 3283241)
Inteligentne ładowanie bardzo często utrzymuje akumulator w stanie niedoładowania

ale przecież w taki sposób zarzyna aku. Zasiarczy go, jak będzie ciągle niedoładowany.
Tylko dlaczego jak jadę bez dodawanie gazu ma wtedy ok 13,9V, a jak dodawałem gazu to napięcie spadało do 12,1V ?

luckyboy 22-09-2020 21:56

Odp: Ładowanie aku
 
Jak dodajesz gazu to ECU odłącza alternator aby nie tracić mocy.

malinll0033 22-09-2020 23:50

Odp: Ładowanie aku
 
Jak wcześniej nadmieniałem. Wszystko wróciło do normy, albo coś się zepsuło. Pokazuje prawie cały czas ok 13,7-13,9 V

Lza 25-09-2020 13:36

Odp: Ładowanie aku
 
Może ten gadżet masz zwalony albo źle podpięty. Po co w ogóle coś takiego we współczesnym aucie? To było dobre w polonezach i maluchach. Od tego jest komputer, który gromadzi wszystkie nieprawidłowości. Jakby był problem to by zasygnalizował.

malinll0033 03-10-2020 21:56

Odp: Ładowanie aku
 
sprawdzałem ten gadżet w innym samochodzie astra h gdzie też jest elektroniczne sterowanie napięcie i tam pokazuje dobrze. Samochód ma 5 lat wraz z aku. A z doświadczenia wiem, iż nawet w młodszych samochodach padały aku i alternatory. A tak wiem co się dzieje.

Bump: spotkałem się też z taką sytuacją że komp nic nie wskazywał a napięcie było za małe i padały aku.

Lza 12-10-2020 21:59

Odp: Ładowanie aku
 
no i co CI to dało? Niepotrzebne wydatki na regenerację dobrego alternatora. Astra h to auto które powstało 20 lat temu, gdzie to ma podejście do connecta. Przepaść technologiczna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.